Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
З 1 жовтня 2024 року в усіх бойових підрозділах Збройних Сил України з’являться штатні патронатні служби для супроводу військовослужбовців та членів їх родин.
Як повідомляє кореспондент АрміяInform, про це на пресконференції повідомив начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ Олександр Кутков.
Патронатні служби будуть створені в підрозділах цивільно-військового співробітництва за рахунок збільшення кількості посад.
«Структура вже є. Це штатні підрозділи військово-цивільного співробітництва. Вся вертикаль побудована. У рамках провадження системи супроводу ми збільшуємо кількість посад. В бойових бригадах було 3 посади, ми збільшуємо до 10. Також будується вся вертикаль від Генерального штабу до підрозділів», — розповів Олександр Кутков.
Концепцію створення системи супроводу створювали враховуючи досвід декількох підрозділів, де вже є свої патронатні служби, зокрема, 3-ї окремої штурмової бригади.
Така ініціатива, говорить Олександр Кутков, підтримується командирами бойових бригад, і багато хто з них вже певною мірою створив такі підрозділи. Втім ці підрозділи наразі вони позаштатні, а тепер же вони зможуть стати офіційними.
Чому виникла потреба таких служб?
Дуже часто військовослужбовці та члени їхніх родин не знають, що робити в тих чи інших ситуаціях та до кого звертатися. Зокрема, коли військовослужбовець не виходить на зв’язок, отримав поранення, зник безвісти, загинув чи потрапив у полон.
Саме патронатні служби мають у цьому допомагати — супроводжувати військовослужбовців та членів їх родин. Не лише консультувати, але й розв’язувати проблеми в комунікації з органами державної влади, поліції, ТЦК та СП тощо.
Як повідомляла АрміяInform, у командуванні Військово-Морських Сил ЗСУ створено пілотний проєкт з формування та функціонування позаштатної патронатної служби.
Станом на ранок 5 жовтня за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донеччини.
російські окупанти вчиняють воєнні злочини не лише з власної ініціативи, але й за прямими наказами командирів збройних сил російської федерації та слідуючи закликам російської пропаганди і представників вищого військово-політичного керівництва рф.
Окупанти продовжують так звану «націоналізацію» нерухомості в окупованому Старобільську Луганської області. Навіть той факт, що в будинках проживають люди, не стримує окупантів від їхнього виселення.
Першою іноземною країною, яка почала притягати російських воєнних злочинців до відповідальності, стали Сполучені Штати Америки. Згодом до них приєдналась Литва.
Двоє чоловіків загинули внаслідок ворожого обстрілу Малої Токмачки у Запорізькій області.
Готуємося до «Рамштайну» 12 жовтня. Це буде вже 25-та зустріч, але перша на рівні лідерів.
Захищаємо світ
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
до 20000 грн
Рівне
Державна прикордонна служба України
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…