Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…
Ґреґґ Форест Мартін — генерал-майор армії США у відставці, ветеран війни в Іраку, автор книги «Біполярний генерал».
Під час свого візиту в Україну він встиг взяти участь у 1-му міжнародному медичному Конгресі з військової медицини та ментального здоров’я, провести чимало робочих зустрічей.
Серед іншого, як вже писала АрміяInform, генерал прочитав лекцію в апараті Міністерства оборони України та Національному університеті оборони на тему «Як перемогти стигму щодо ментального здоров’я в армії та суспільстві».
Так, генерал Мартін розповів про етапи свого життя та власний досвід подолання проблеми, надав рекомендації щодо подолання стигматизації теми ментального здоров’я в армії та суспільстві.
А ще офіцер встиг поспілкуватися з кореспонденткою АрміяInform.
— Пане генерале, чи ви вперше в Україні?
— Так, відвідую вашу країну вперше.
— З ким встигли зустрітися та поспілкуватися?
— Це чимало людей з українського уряду, Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров’я, Національного університету оборони та багато інших.
— За яким напрямом працюєте в Україні? Хто вперше запросив?
— У сфері ментального здоров’я. Комунікував з цього приводу з Енді Бейном з UFF (Ukrainian Freedom Fund — американська благодійна організація, яка надає допомогу в Україні в захисті від агресії РФ з 2014 року. — Ред.).
— Ви брали участь у Конгресі військової медицини та ментального здоров’я, який відбувався днями в Києві. Яка мета таких заходів, на вашу думку? Що сподобалося під час цього заходу?
— Мета такого заходу, на мою думку, підвищити обізнаність із цієї тематики та обговорити важливість психічного здоров’я. Ми плідно обмінювалися ідеями та налагоджували контакти, зв’язки.
— На цьому ж конгресі йшлося і про ментальне, психічне здоров’я. Ви присвятили цій темі частину свого життя. Чому, на вашу думку, в Україні важливо говорити про цю проблему вже, поки триває повномасштабне вторгнення?
— Варто розуміти, що загальне здоров’я включає в себе здоров’я психічне та ментальне. І (військові. — Ред.) лідери повинні допомагати своїм людям підтримувати здоров’я — і психічне, і ментальне — щоб зберегти ефективну бойову силу. Ба більше, якщо не підтримувати психічне здоров’я зараз, то доведеться заплатити величезну ціну за це в майбутньому.
— Що б ви порадили українським військовим у цьому контексті, спираючись на власний досвід? Як вберегти своє психічне здоров’я та якісно виконувати військову службу?
— Ставтеся до психічного здоров’я так само ретельно, як ви дбаєте і про фізичне здоров’я. Так, це важко зробити в умовах війни. Але це необхідно зробити.
— А що б ви порадили рідним і дружинам військових?
— Вміти розставляти пріоритети. Піклуватися про власне здоров’я в цілому, і зокрема про здоров’я психічне. Також варто розробити розпорядок дня і виконувати його щодня.
— А що б ви порадили всій Україні, тиловим містам: як зустрічати ветеранів після війни?
— Варто усвідомлювати, що кожен ветеран зміниться завдяки своєму військовому досвіду. Ставтеся до них з гідністю, повагою та співчуттям. Вмійте вислухати. Якщо вони потребують допомоги — допоможіть їм отримати професійну медичну допомогу.
— Чи не планується переклад вашої книги «Bipolar General: My Forever War with Mental Illness» українською мовою?
— Це чудова ідея, яку варто реалізувати! Я думаю, вона викличе величезний інтерес. Книга дасть надію, знання, натхнення, одночасно зупиняючи стигму, сприяючи одужанню, рятуючи життя. Я чув від багатьох людей, що український переклад моєї книги був би чудовою ідеєю, і що вони б купили та прочитали цю книгу. Зробімо це!
— Чи не страшно було їхати в країну, яка перебуває в стані війни та під ракетно-бомбовими ударами Росії?
— Я маю досвід перебування в зоні інтенсивних бойових дій, тому не хвилювався. Крім того, мене надихає український народ, який живе у складних умовах.
— Який найяскравіший спогад про цей візит?
— Особисто бачити, чути і відчувати, наскільки серйозно Президент і перша леді ставляться до питань психічного здоров’я.
— Чи приїдете ще?
— Так, ми вже плануємо наступну поїздку восени.
Додамо, що під час наступного візиту в Україну генерал Мартін проведе, серед іншого, навчання-тренінг для представників Сил оборони України.
Фото Міністерства оборони України та з особистого архіву Ґреґґа Фореста Мартіна.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент фсб, який коригував ракетні удари по Запоріжжю.
Бійці 13 бригади спецпризначення «Хартія» Національної гвардії України знову взяли в полон військовослужбовців рф на Харківському напрямку.
Адвокату повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, вчиненому за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
Бійці добровольчих батальйонів «Свободи» бригади наступу «Рубіж» Нацгвардії показали, як російський штурмовик тікав на всіх чотирьох та це не допомогло.
Кораблі, які допомагають росіянам грабувати окуповані території України, уже затримують.
Одразу кілька випадків спалення позицій окупантів за допомогою дронів увійшли в щотижневий альманах дивізіону артилерійської розвідки «Команчі» 40 артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Чернівці
107 ОБр Сил ТрО
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…