ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міноборони розробляє механізм захисту осіб, які стали жертвами сексуальних домагань

Актуальна тема Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 10 Липня 2024, 11:29

У межах публічних консультацій, присвячених проєкту Інструкції з питань протидії сексуальному насильству, заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова наголосила на важливості створення дієвого механізму захисту жертв сексуальних домагань.

Про це повідомило Міністерство оборони.

Цей проєкт було розроблено в межах Національного плану дій заходів з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.

«Це одна з основних змін, які мають відбутися в секторі безпеки та оборони. Для розробки цього документу ми залучили багатьох фахівців, представників правоохоронних органів та міжнародних партнерів», — зазначила Наталія Калмикова.

Вона додала, що в Міністерстві оборони створено Центральне управління захисту прав військовослужбовців, яке має окремий відділ з питань гендерної рівності.

«Всі ці заходи спрямовані на те, щоб, врешті-решт, ми вийшли не на декларативний, а на дієвий механізм, який захищатиме осіб, які стали жертвами протиправних дій у цій сфері. Ми маємо після продуктивної дискусії прийти до того рішення, яке оптимально працюватиме на безпеку людей. Кожна людина має відчувати себе захищеною і важливою, адже це те, чим ми відрізняємося від росіян», — пояснила Наталія Калмикова.

Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко зазначила, цей документ потрібен для того, щоб Україна була готова реагувати не тільки на дискримінацію і сексуальні домагання, але й на сексуальне насильство, яке пов’язане з конфліктом.

«Ми маємо забезпечити, щоб принципи недоторканності і свободи, людської гідності переходили на практичний рівень реалізації. Дуже важливо, що така робота проведена. Хочеться, щоб цей документ дійсно працював і ми сьогодні маємо запропонувати шляхи, які допоможуть вирішити проблеми», — сказала вона.

Під час зустрічі учасники обговорили механізми протидії та реагування на правопорушення, пов’язані з сексуальним домаганням, насильством або дискримінацією за ознакою статі, а також правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості.

Активну дискусію викликав запропонований загальний алгоритм дій при поданні звернення постраждалої особи та подальша його реалізація. Учасники також надали свої пропозиції щодо прав та обов’язків осіб, які беруть участь у цьому процесі.

Заступник керівника Центрального управління захисту прав військовослужбовців Тарас Безпалий звернув увагу на особливості реагування на випадки сексуального насильства зі сторони свого підрозділу.

«Наше управління сьогодні має змогу швидко реагувати на порушення у даній сфері. Механізм, який ми використовуємо у своїй діяльності зараз — це точкове реагування на конкретні ситуації. Наше завдання при наявності факту порушення та написаної заяви оперативно відреагувати та притягнути винних до дисциплінарної або до кримінальної відповідальності», — зазначив він.

Учасники зустрічі домовилися про створення робочої групи за участю представників Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Кабінету Міністрів України, Сил оборони та громадських організацій, яка доопрацює документ на базі озвучених зауважень та пропозицій.

 

Читайте нас в Telegram
Командіра убілі. Хороший бил командір, жалєл всєх… Одінадцать пулєвих — ГУР перехоплення

Командіра убілі. Хороший бил командір, жалєл всєх… Одінадцать пулєвих — ГУР перехоплення

Перехоплена розмова військового рф з батьком, в якій обговорюють випадок, пов'язаний з розстрілом командира одного з підрозділів, який беріг свій особовий склад.

Розбомбив ворожий БТР — Віталій на «Вампірі»

Розбомбив ворожий БТР — Віталій на «Вампірі»

Боєць окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша Віталій відзначився знищенням ворожої техніки.

На Сумщині спалахнула пожежа внаслідок російського обстрілу

На Сумщині спалахнула пожежа внаслідок російського обстрілу

Сьогодні ворожі війська вдарили по одному із прикордонних населених пунктів Сумського району.

У першому читанні ухвалений законопроєкт про повернення на службу військовослужбовців після СЗЧ

У першому читанні ухвалений законопроєкт про повернення на службу військовослужбовців після СЗЧ

Законопроєкт №11322 відкриває можливість повернення на службу військовослужбовців, які вперше самовільно залишили частину (СЗЧ) або вчинили дезертирство під час дії воєнного стану.  Окрім того, вони можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності.

Z та V = смерть — виговці вчать окупантів правилам  

Z та V = смерть — виговці вчать окупантів правилам  

Бійці окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського зробила підбірку знищень ворожої техніку.

У Хмельницькому відкрили Центр рекрутингу української армії

У Хмельницькому відкрили Центр рекрутингу української армії

Він став уже двадцять восьмим в Україні, але тільки першим, який відкрився на Хмельниччині.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Зовнішній пілот (оператор) безпілотних літальних апаратів

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Механік (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 23000 до 123000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Командир взводу спеціальних робіт, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Номер обслуги, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Охоронник

від 43000 до 48000 грн

Київ

Служба безпеки України