ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 21 Червня 2024, 21:45

Саксофоніст Юрій Меркотан грав у військовому оркестрі Національної гвардії України в Маріуполі. Після початку повномасштабного вторгнення перебував на "Азовсталі", звідки потрапив до російського полону.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

У полоні над маріупольцем знущалися фізично та психологічно. Двічі на день ув’язнених збирали у коридорі, обличчям до стіни і з максимально широко розставленими ногами. Охоронці били гумовими кийками та іноді застосовували ручні електрошокери.

« Я намагався пояснити, що я музикант, але це не діяло. Ти це кажеш, і це їх так дратує, що вони б’ють тебе сильніше, ще і звинувачують у брехні », — розповів Юрій. 

Потім його відібрали до бригади з ексгумації жертв російських обстрілів у Маріуполі, яких поховали у тимчасових могилах. Протягом місяця його щодня возили в окуповане місто і змушували копати землю під дулом автомату.

« Моя команда відкопала щонайменше 200 тіл. Це був серпень, спекотно, і запах огидний. На четвертий день я уже нічого не їв, тому що одразу тягло до туалету », — згадує він. 

За 20 місяців у російському полоні він втратив майже 60 кг ваги. Юрія звільнили у січні 2024 року. Він повернувся до України, де возз’єднався зі своєю дружиною Анастасією. Вона вчителька музики. Пара познайомилась, коли обидва були музичними студентами в українському Донецьку. Тепер вони знову разом.

 

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Міноборони презентувало «Пакунок пораненого» під час Ради з безбар’єрності

Міноборони презентувало «Пакунок пораненого» під час Ради з безбар’єрності

До кінця 2025 року поранені військовослужбовці отримають понад 450 тисяч одиниць адаптивного одягу та 50 тисяч гігієнічних наборів в рамках реалізації проєкту «Пакунок пораненого».

ССО знищили в Криму пускову установку С-400 «Тріумф» та склад боєприпасів

ССО знищили в Криму пускову установку С-400 «Тріумф» та склад боєприпасів

Сил спеціальних операцій ЗСУ знищили у тимчасово окупованому Криму пускову установку мобільного зенітно-ракетного комплексу ЗРК С-400 «Тріумф» та склад боєприпасів.

Суд заарештував комбата, який всупереч забороні зібрав бійців на нагородження

Суд заарештував комбата, який всупереч забороні зібрав бійців на нагородження

У суботу, 8 листопада, Центральний районний суд міста Дніпра заарештував командира одного з батальйонів Сил безпілотних систем, який всупереч забороні зібрав підлеглих на нагородження, що в свою чергу призвело до загибелі бійців.

На фронті від початку доби зафіксовано вже 116 боєзіткнень — Генштаб ЗСУ

На фронті від початку доби зафіксовано вже 116 боєзіткнень — Генштаб ЗСУ

Від початку доби між українськими захисниками та російськими окупантами відбулося вже 116 бойових зіткнень.

«Працюємо, щоб купити додаткові Patriot» — Президент розповів про наслідки нічного удару рф

«Працюємо, щоб купити додаткові Patriot» — Президент розповів про наслідки нічного удару рф

Президент України Володимир Зеленський заявив про перемовини зі США щодо поставок додаткових систем протиповітряної оборони Patriot.

«Коли лік йде на секунди» — бійці «Артану» розповіли про евакуацію поранених на Лиманському напрямку

«Коли лік йде на секунди» — бійці «Артану» розповіли про евакуацію поранених на Лиманському напрямку

Бійці спецпідрозділу «Артан» Головного управління розвідки Міністерства оборони України розповіли про евакуацію поранених бійців на Лиманському напрямку.

ВАКАНСІЇ

Пілот FPV дрону, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Оператор-топогеодезист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Оператор протитанкових ракетних комплексів

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Оператор ударних БПЛА

від 21000 до 120000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

Стрілець – снайпер 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Сапер 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

--- ---