У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Що змінилося в політиці охорони здоров’я для військових медиків? Як це впливає на їхню роботу?
На ці питання відповіла під час Small Talk заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.
«У роботі медичних частин військових підрозділів вже впроваджена легалізація медичної практики, впроваджено декларування застосування наркотичних знеболювальних та прекурсорів, чого раніше не було. І станом на зараз вже завершується зовнішнє погодження обсягів надання домедичної допомоги і триває внутрішнє погодження обсягів надання медичної допомоги.
Це важливо, тому що є стандарти НАТО. Вони виписані кров’ю тих, хто воював в експедиційних місіях. В Україні війна на своїй території, в Україні інтенсивність боїв величезна, в Україні територія на якій ведуться бойові дії величезна — і тому ми повинні адаптувати той досвід, який є в країн-партнерів до наших реалій», — розповіла заступниця Міністра оборони України.
Вона повідомила, що в розробці цих обсягів брали участь люди з усіх рівнів військової медицини. І на підставі цих обсягів, які найближчим часом мають бути затверджені, в нас з’явиться можливість затвердити і стандарт аптечки, і стандарт наплічника, і стандарт підготовки. Тобто всі стандарти, які вже давно необхідно було унормувати.
«Ми всі чудово розуміємо, що якщо в нас евакуація відбувається менше, ніж за годину — це велике щастя і величезні зусилля команд, які це роблять. Дуже складно з евакуацією саме через те, яким чином відбувається війна. І власне тому ми теж переглядаємо, яким чином має проходити етап евакуації і який обсяг медичної допомоги має надаватися на догоспітальному етапі, тобто до того, як поранений прибув у заклад», — сказала Наталія Калмикова.
Також заступниця Міністра оборони повідомила, що зараз продовжує розгортатися медична інформаційна система в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони. Це дає можливість зберігати медичні записи про військовослужбовця онлайн і використовувати їх, коли військовослужбовець переводиться в інші заклади. Таким чином, не втрачається інформація та розвантажується персонал, який замість заповнювати чергові паперові документи має можливість доступу до електронної карти.
«11 госпіталів уже мають повністю розгорнуту медично-інформаційну систему. Протягом літа ми плануємо ці системи розгорнути по всіх госпіталях, а до кінця літа на всю медичну ланку», наголосила Наталія Калмикова.
Вона поінформувала і про спрощення списання медичного майна.
«Першим кроком, який ми зробили, було спрощення списання медичного майна — аптечок і складових аптечки. Це був важливий крок, який дозволив військовим списувати втрачені, розукомплектовані аптечки, ті, що стали непридатними за рахунок тривалого носіння. Коли ми списуємо це майно, ми маємо можливість замовляти наступну партію. Зараз ми продовжуємо активно доносити ці знання в підрозділи, що є зміни в 81-й Наказ Міністерства оборони — будь ласка користуйтесь, списуйте в три кроки замість 20 це майно і отримуйте нові аптечки, нові турнікети, які в достатній кількості зараз присутні хорошої якості на складах Міністерства оборони.
Паралельно ми проводимо зараз тестування п’яти типів турнікетів вітчизняного виробництва і намагаємося отримати від США технологію визначення якості цих турнікетів. Це дуже важливо, тому що ми плануємо починати закупівлі тих засобів, які виробляють українські виробники», — повідомила заступниця Міністра оборони.
Окрім того, Наталія Калмикова прояснила, що робити в ситуації, якщо мобілізується медик високого рівня, але він не має військового звання — чи може він за спрощеною, прискореною процедурою стати офіцером?
«Ця процедура була спрощена буквально недавно. Для цього необхідно написати рапорт на ім’я свого командира і копію рапорта відправити на електронну пошту Департаменту охорони здоров’я та Української військово-медичної академії. По отриманню документів, військовослужбовець реєструється і проходить спочатку онлайн-частину курсу, який раніше був повністю офлайн — 40 днів. Зараз майже половина проходиться онлайн, тобто людина без відриву від свого підрозділу має можливість пройти першу частину, а далі відряджається військовою частиною на проходження очної частини.
Дуже багато підрозділів переживають, а чи повернеться цей військовослужбовець на службу до них? І тут питання в тому, що ми зацікавлені, щоб військовослужбовець повертався вже на посаду офіцера, виконував завдання в тому підрозділі, де він служив. Тому необхідно в документах зазначати і давати одразу лист-відношення про те, що людина буде призначена на посаду з іншим військовим званням.
Ми завжди на зв’язку для того, щоб у разі якщо система десь не спрацює за рахунок людського фактору, ці моменти вирівнювати. Ми зацікавлені щоб людина поверталася в той колектив, де його або її чекають, цінують і насправді це дуже важливо», — розтлумачила Наталія Калмикова.
Як повідомляла АрміяInform, заступниця Міністра оборони розповіла про те, скільки жінок служить у лавах ЗСУ.
Упродовж 9 місяців 2024 року Міністерство оборони кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони 70 інженерних засобів: 47 вітчизняного та 23 іноземного виробництва.
Військовослужбовець 32 окремої механізованої бригади розповів про бій на Торецькому напрямку та знищення окупантів в укритті.
Президент України Володимир Зеленський обговорив питання повернення наших людей додому з полону під час зустрічі з Папою Римським Франциском. У майбутньому наша країна розраховує на сприяння Святого Престолу поверненню додому захоплених у російський полон українців.
Суд Донецької області ухвалив вирок громадянину за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України). Його засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
32-річний Павло, офіцер Державної прикордонної служби України з позивним «Кардинал», двічі поранений, залишається вірним своїй місії та готовий продовжувати боротьбу до повної перемоги України.
Швидкісні броньовані десантно-штурмові кораблі Combat Boat-90 (Stridsbåt 90) забезпечують підсилення оперативних можливостей спецпризначенців Воєнної розвідки України на морі.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…