В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…
Заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова поінформувала про те, як Міністерство оборони впроваджує гендерну рівність в армії та які успіхи й виклики є в цьому напрямку.
Про це вона розповіла під час Small Talk.
Наталія Калмикова вважає, що саме війна дала Україні величезний поштовх до збільшення чисельності жінок в Збройних Силах. Цей процес розпочався дуже інтенсивно ще в 14-му році, а вже за чотири роки законодавство було змінене і жінки отримали право обіймати будь-які посади в ЗСУ.
«Тобто за чотири роки вже відбулися зміни. І вони були адвокатовані і самими жінками в армії, і жінками-ветеранками, і народними депутатами, і громадськими організаціями. Але просто щоб ви розуміли наскільки швидко в нас це відбувається, я хочу зауважити (і міжнародні партнери це теж визнають), що в Сполучених Штатах Америки до таких змін в законодавстві прийшли в 2016 році і шлях там був набагато довший», — зауважила заступниця Міністра оборони України.
Вона акцентувала на тому, що попри значне зростання чисельності ЗСУ з початком повномасштабної війни, мобілізація в Україні не передбачає примусової мобілізації жінок. Але це не становить якоїсь перепони і чисельність жінок у війську постійно збільшується.
«Зараз у нас в Збройних Силах понад 67 000 жінок, з яких 19 000 — це працівники ЗСУ, всі інші — це військовослужбовиці», — акцентувала вона.
Також заступниця Міністра оборони розповіла, що дуже велику роль відіграє бажання української жінки захищати і служити, бажання української жінки керувати артилерією, стріляти, керувати дронами тощо. Наші жінки дуже часто обирають не ті професії, які вважаються жіночими по замовчуванню.
«На жаль, в нас досі спостерігається проблема з просуванням жінок по службі і ми зараз шукаємо шляхів регулювати це для того, щоб жінки, які хочуть будувати кар’єру в Збройних Силах, мали цю можливість», — наголосила Наталія Калмикова.
На її думку, це вимога часу. Адже війна зараз сильно відрізняється навіть від війни 14-го року. Не кажучи вже про інші війни, які були раніше.
«Вона багатовимірна, вона вимагає креативності, вона вимагає здатності подивитись під іншим кутом. Це вимагає від нас шукати людей, які мислять інакше. Жінки мислять інакше», — переконана заступниця Міністра оборони України.
Як повідомляла АрміяInform, у Міноборони розповіли, скільки отримують військовослужбовці.
@armyinformcomua
Упродовж доби окупанти завдали 360 ударів по семи населених пунктах Запорізької області.
Україна, яка з 2014 року перебуває в стані збройного конфлікту з росією, стикається з численними викликами, пов’язаними із забезпеченням обороноздатності та укомплектуванням Збройних Сил.
У ніч на 24 червня під час чергової повітряної атаки російських окупантів Сили оборони України продовжили ефективно нищити повітряні та морські загрози.
У фінальному комюніке за підсумками саміту НАТО у Гаазі міститимуться важливі формулювання щодо підтримки України.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Країни Північноатлантичного альянсу цього року вже взяли зобов’язання надати Україні військової допомоги на 35 млрд євро.
від 25000 до 70000 грн
Харків
Військова частина 9951 ДПСУ
В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…