Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
З лютого цього року в українців, які планують проходити військову службу, з’явилась можливість приходити не одразу до ТЦК та СП, а спочатку — до рекрутингових центрів Міноборони, де є можливість обрати посаду для себе в бажаному підрозділі.
У таких центрах вже відбулось 6600 контактів із громадянами, які цікавились військовою службою. З них 2049 вже рекрутуються (станом на кінець травня 2024 року). До цієї кількості входять 309 жінок. А 151 людина стала військовослужбовцями ЗС України.
Якщо говорити про рекрутинговий центр Міноборони в Києві, то тут відбулось 398 контактів, 97 громадян рекрутуються, з них 7 жінок, а 16 — стали військовослужбовцями.
Саме у столичному центрі днями побували кореспонденти АрміяInform і на власні очі побачили, як там триває робота.
— Ми відкрилися 30 квітня. Вже понад місяць відпрацювали. У нас завдання, щоб люди приходили до нас і мали можливість знайти собі посаду у Збройних Силах України. За день до нас може завітати десь 20–30 відвідувачів, — розповідає фахівець рекрутингового центру Міноборони Ірина.
За її словами, не всі з відвідувачі спочатку заповнюють анкети:
— Більшість людей цікавить консультація від нас. Бо ще не всі не розуміють, як це працює. Приходять як чоловіки, так і жінки. Часто зараз приходять дружини, які беруть у нас інформацію для своїх чоловіків. Але, звісно, є і такі жінки, які по-справжньому мотивовані і дійсно бажають служити і шукають собі посаду.
Відвідувачка Анна каже, що прийшла до Солом’янського ЦНАПу, відновлювати свої дані і побачила, що у цій же будівлі є рекрутинговий центр Міноборони.
— Зайшла сюди на консультацію. За моїм фахом мені тут одразу дали інформацію. Усе пояснили і проконсультували навіть щодо юридичного аспекту моїх питань… Щодо військової служби, то я готова виконувати завдання в будь-якому місті України, — зауважує Анна.
Як зазначає фахівець рекрутингового центру Міноборони Ірина, якщо відвідувач повідомляє, що може і хоче служити, тоді його просять заповнити анкету:
— Її ми передаємо до військової частини. І згодом частина призначає дату співбесіди для людини: це може бути телефонна розмова, онлайн або особиста.
Ірина пояснює, що далі відбувається зустріч представника підрозділу і кандидата:
— Потім військова частина пише рекомендаційний лист (відношення. — Ред.). З ним вони разом йдуть до ТЦК, згодом — на проходження ВЛК. І потім, якщо зі здоров’ям у кандидата все добре, він їде до навчального центру.
І весь цей час рекрутер продовжує бути на зв’язку з людиною. Закінчується їхня співпраця лише тоді, коли військовослужбовець прибуде у свою частину та обійме відповідну посаду.
— До нас різні люди проходять. Є такі, які точно знають, куди хочуть потрапити. Хтось каже, що хоче тільки в морську піхоту або тільки до тероборони… З того, що ми бачимо станом на зараз, то потреба у війську є у механіках-водіях, медиках, психологах, стрільцях, — зазначає Ірина.
Як стверджують у столичному рекрутинговому центрі Міноборони, їхні фахівці мають мінімум раз на тиждень зателефонувати людині, яку «ведуть», запитати, як у неї справи і чи все добре, запропонувати допомогу. Особливо це стосується періоду підготовки в навчальному центрі та проходження ВЛК.
Також у рекрутинговому центрі розповідають, що нині запрацював окремий проєкт для лікарів, яких призвали до війська. Він передбачає, що людина з лікарською освітою у спрощеному порядку може отримати первинне офіцерське звання після проходження відповідних курсів, які відбуваються як онлайн, так і офлайн.
І такий лікар зможе повернутись на офіцерську посаду саме в ту частину, яка його направила на ці курси. Нині вже набрали третю групу солдатів та сержантів, які наразі отримують первинне офіцерське звання в одному з військових вишів.
Нагадаємо, що АрміяInform запустила агрегатор вакансій у Силах оборони України.
@armyinformcomua
У Самбірському районі затримали 26-річного мешканця Києва, який вже неодноразово намагався незаконно перетнути державний кордон.
В Одеській області викрили російську агентку, яка виготовляла саморобні вибухові пристрої для терактів на території регіону.
Перший корпус Національної гвардії України «Азов» поділилися вражаючим відео зачистки одного з населених пунктів на Торецькому напрямку, знятим на екшн-камери його бійців.
Російська авіація вдень 12 червня атакувала Гуляйпільську громаду на Запоріжжі, одна людина дістала поранення.
На Дніпропетровщині ще одному правоохоронцю повідомили про підозру у справі щодо незаконного видалення інформації про осіб, які ухилялися від мобілізації.
Бійці спецпідрозділу Kraken долучилися до знищення Силами оборони «мільйонного окупанта».
від 20100 до 50100 грн
Криве Озеро
Третій відділ Первомайського РТЦК та СП
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…