Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Солдат Руслан з позивним «Едельвейс» служить в одному з підрозділів 43 окремої механізованої бригади.
Фотокореспондентка АрміяInform познайомилася з військовим на позиціях у Харківській області.
— Усміхнений, доброзичливий, одразу запропонував чай, каву, сніданок, «екскурсію» позицією, а на обід пообіцяв борщ, який збирався готувати його побратим «Хотабич».
— «Едельвейс» із гордістю показував, як організували КСП. Із сумом казав, що дуже багато копати. Бо головна робота піхоти — це закріплюватись, облаштовувати позиції, рити бліндажі та окопи,— розповідає Наталія.
«Едельвейс» із 2014 року постійно займався волонтерством, а коли почалось широкомасштабне вторгнення, став до лав Сил оборони.
— Мені соромно було перед друзями, чимало з них поховав за ці 10 років війни… Я з Києва, мене не хотіли тут брати у військо, тому я поїхав у Дніпро. 13 лютого 2023 року сам взяв повістку біля драмтеатру, оформив довідку тимчасово переміщеної особи — все зробив, щоб мене тільки взяли. Спочатку був інструктором із роботи з кулеметами, потім перевели в розвідку, а звідти — санінструктором медичного пункту.
«Едельвейс» показав свій бліндаж: глибокий, але вузький; на два місця — під спальники та лежанку. Підлога — з палет, окопна свічка, лампочка на акумуляторах, куточок, де розміщене БК та особисті речі, зброя. А ще — упаковка печива для мишей, які зграями приходять до військових у бліндажі: грітись та гризти.
— Як це — жити постійно в землі з мишами? Та ми з ними вже здружилися. Не вони до нас, а ми до них в гості прийшли, — сміючись пояснює воїн.
Особлива гордість військових — польова баня. Топили її дровами.
Деревини, кажуть армійці, на позиції вистачало: посічені та повалені дерева посадки, де розташовувався підрозділ, були скрізь.
Як минає день на позиції? Військовий відповідає так:
— О шостій підйом, потім кава, робота. Майже цілий день окопуємося, а вночі чергування. Крім того, щодо медицини є робота, якщо треба — зв’язок тягнемо, розвозимо їжу по позиціях, готуємо. Нема такого, що ти, знаходячись тут, маєш одну посаду та тільки нею займаєшся. Звичайний солдат у війську робить все, що треба — та за наказом командира (сміється. — Ред.).
Вдома на Руслана чекають дружина та 9-річна донька.
— Хочу, щоб чимвидше закінчилась війна, — каже воїн. — А всім українцям хочу побажати, щоби всі дочекалися своїх чоловіків, батьків, щоб вони повернулися з Перемогою, живі та здорові. І, як завжди, кожного літа їздити до нашого Криму та на «Донбас Арену», луганську «Зорьку». Я знаю, що ми повернемо свої землі, все буде добре, ми для цього тут працюємо.
@armyinformcomua
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі, додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Сил ТрО, СБС, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
Наразі відмічається зростання зацікавленості у військовій освіті. Представник Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного окреслив деталі цьогорічної вступної кампанії.
Один з українських військових, які у четвер, 12 червня, повернулися з російського полону в рамках Стамбульських домовленостей, нарешті дізнався, що в нього народився син.
Україна вже четвертий день поспіль повертає з російського полону наших громадян.
У Харківській області просуванню росіян стає на заваді річка Оскіл і ворог не має можливості використовувати важку техніку.
Бійці 33 окремої механізованої бригади ЗСУ спростували російський фейк про нібито окупацію села Багатир на Донеччині.
від 20000 до 120000 грн
Київ
21 окремий батальйон спеціального призначення
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…