ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міністерство оборони спростило процедуру кодифікації зразків озброєння та техніки до 10 днів

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 30 Травня 2024, 19:38

Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив Інструкцію з організації в Міністерстві оборони постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час дії правового режиму воєнного стану.

Про це повідомило 30 травня Міністерство оборони України.

Відтепер  процедура отримання для нового зразка озброєння та військової техніки коду НАТО скорочується до 10 днів. Нагадаємо,  що зразок озброєння, військової і спеціальної техніки (надалі — ОВТ, — ред.), який пройшов кодифікацію, дозволено закуповувати за кошти державного бюджету і використовувати у підрозділах Сил оборони України.

Ще 21 листопада 2023 року з ініціативи Міністра оборони України на засіданні Кабміну були внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів від 25.02.2015р. № 345. Це рішення спростило процедуру кодифікації (допуску до експлуатації) запропонованих розробниками нових зразків ОВТ до 20 діб.

До цього рішення Кабміну, процес допуску до експлуатації нових зразків ОВТ тривав декілька місяців або років. Це рішення багато в чому відіграло важливу роль у збільшення кількості нової техніки та озброєння у війську,

Нова Інструкція ще більше спрощує чинний порядок, прибравши з процесу окремі дублюючі дії.

«Ситуація на фронті вимагає пришвидшення багатьох процесів. Зокрема, щодо допущення до експлуатації нових зразків озброєння та військової техніки для наших підрозділів. Тому було підготовлено низку пропозицій для оптимізації процесів та удосконалення чинної нормативної бази  щодо присвоєння зразкам ОВТ коду НАТО», — зазначив перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Удосконалення певних алгоритмів, нині дозволяє Міноборони здійснювати кодифікацію предмета постачання за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технічних характеристик (ТТХ) зразків товарів оборонного призначення та ознайомлення з результатами випробувань, проведених самим розробником.

До пропозиції щодо кодифікації зразка з пакетом документів долучаються програма та методики проведення випробувань зразка, акт та протоколи достатності проведених розробниками випробувань для підтвердження заявлених тактико-технічних характеристик зразка, погоджений з військовим представництвом проєкт Технічних умов. У такому випадку за правилами нової Інструкції, виробник може пройти процедуру випробування у максимально стислий термін.

Коли  підприємства розробники озброєння та військової техніки не мають ресурсних та технічних можливостей для проведення випробувань, до прикладу снаряду, самостійно, то укладається спільне рішення Міноборони та виробника на проведення такого випробування. У такому випадку процес кодифікації нового зразка озброєння може зайняти дещо більше часу.

Як повідомляла АрміяInform, Литва приєднується до коаліції щодо підтримки ППО України.

Читайте нас в Telegram
Від початку доби на фронті відбулося 84 боєзіткнення: що відомо

Від початку доби на фронті відбулося 84 боєзіткнення: що відомо

Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани.

На півдні викрили схему на 10 млн грн, які мали піти на оборону

На півдні викрили схему на 10 млн грн, які мали піти на оборону

Працівники ДБР повідомили про підозру начальнику Миколаївського квартирно-експлуатаційного управління.

На півдні українські захисники знищили понад 80 загарбників, РСЗВ «Град» та 2 човни

На півдні українські захисники знищили понад 80 загарбників, РСЗВ «Град» та 2 човни

Протягом доби на південному напрямку отримано підтвердження про зменшення кількості особового складу противника на 84 особи. Також знищено 49 одиниць озброєння та військової техніки ворога.

Міноборони оновило портал допомоги захисникам «Військовий асистент»

Міноборони оновило портал допомоги захисникам «Військовий асистент»

Міністерство оборони України та Генеральний штаб Збройних сил України представили оновлений портал «Військовий асистент», який надає підтримку військовослужбовцям.

До чувашії викрали 43 українських дітей з Бердянська

До чувашії викрали 43 українських дітей з Бердянська

Окупанти продовжують вивозити українських дітей з ТОТ на «оздоровлення» та докладають усіх зусиль для їхнього перевиховання та стирання національної ідентичності.

На Волині під час отримання хабаря затримали співробітницю ТЦК

На Волині під час отримання хабаря затримали співробітницю ТЦК

Провідна спеціалістка (42 роки) відділення обліку мобілізаційної роботи за гроші обіцяла не створювати штучних перешкод в оновленні облікових даних та продовженні бронювання трьом військовозобов’язаним працівникам державного підприємства критичної інфраструктури.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Інспектор-кінолог

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

Офіцер (за напрямком правоохоронної діяльності)

від 20100 до 58000 грн

Краматорськ

Донецький зональний відділ ВСП

Водій

від 50000 до 130000 грн

Вінниця

210 окремий батальйон 120 ОБр Сил ТрО

Водій

від 21000 до 50000 грн

Балта

Військова частина А1559

Телефоніст, лінійний наглядач

від 23000 до 73000 грн

Болград, Одеська область

Стрілець

від 20100 до 120000 грн

Дніпро

108 ОБр Сил ТрО