Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Трансєвропейська компанія General Dynamics European Land Systems (GDELS) представила новий варіант свого сімейства колісних бронемашин — Piranha Heavy Mission Carrier (HMC).
Як зазначено в релізі, розміщеному на офіційному порталі виробника, нова модель є важливою віхою у розвитку цього сімейства бронемашин, володіючи новими характеристиками з погляду вантажопідйомності та загальної ваги, повідомляє АрміяInform.
Детальна розробка проєкту доручена GDELS-MOWAG, швейцарському відділенню корпорації General Dynamics. Там підкреслили, що новий варіант широко відомого сімейства колісних броньованих машин HMC відрізняється унікальною для сучасної бронетехніки колісною формулою 10х10.
Дана машина представлена як багатоцільова потужна платформа для розміщення широкого спектра важких корисних навантажень, зокрема в контейнеризованому виконанні. Хоча GDELS-MOWAG не називає прямо базу машини, проте, за повідомленнями швейцарських джерел, Piranha Heavy Mission Carrier виконана на платформі Piranha IV.
Згідно з пресрелізом компанії, Piranha Heavy Mission Carrier 10х10 може мати максимальну бойову вагу до 40 тонн та вагу корисного навантаження до 17 тонн. Довжина машини 9,11 м (довжина Piranha IV 8х8 — 7,24 м), ширина 2,84 м, висота 2,39 м. Машина має чотири керовані осі (1, 2, 4 та 5), що забезпечує мінімальний радіус розвороту «менш ніж 18 м», і загалом, як заявляється, повністю відповідає правилам ЄС щодо руху дорогами загального користування.
Piranha HMC була розроблена у відповідь на зростання попиту на високоманеврені колісні бронетранспортери, здатні виконувати все складніші завдання.
За словами Томаса Кауфмана, віцепрезидента з глобальних продажів та послуг GDELS, «Piranha HMC відповідає вимогам, що зростають, до корисного навантаження і простору наших клієнтів по всьому світу для виконання багатоцільових завдань, включаючи вогонь прямим і непрямим наведенням, протиповітряну оборону, і можливості тактичного наведення мостів».
Варто нагадати, що Piranha — це сімейство бронемашин, про які свого часу розповідала АрміяInform, із колісною формулою 8×8, спочатку розроблене в 1970-х роках швейцарською компанією Mowag, яка зараз є частиною General Dynamics European Land Systems (GDELS). За минулі роки у Piranha з’явилося п’ять основних версій, кожна з яких розроблена для задоволення конкретних військових вимог у різних вагових категоріях.
Маючи понад 12 тисяч машин у більш ніж 20 країнах-користувачах, сімейство автомобілів Piranha є найуспішнішою колісною броньованою машиною в західному світі. На додаток до широко поширених 8×8, існують версії 4×4, 6×6 і 10×10, а також варіанти амфібії.
На платформі швейцарської бронемашини створені, зокрема, БТР Stryker, які відповідно до офіційної інформації Пентагону передавалися в межах допомоги США Україні.
Демонстрація прототипу Mowag Piranha IIIC 10×10. Відео: PANZER-UNIVERSUM UNCUT
@armyinformcomua
Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».
На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.
Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
від 20100 до 120000 грн
Вінницькі Хутори, Вінницька область
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…