Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Добре знана в Україні турецька компанія Baykar провела випробування нової крилатої ракети Kemankes 2 Mini Smart зі штучним інтелектом.
Про це в соціальній мережі X заявив СЕО компанії Сельчук Байрактар, повідомляє АрміяInform.
Ракету розігнали за допомогою легкового автомобіля. Як платформу для тестового запуску розробники застосували позашляховик, на якому були встановлені спеціальні кріплення для установки ракети, повідомляє державний турецький портал Anadolu.
Після розгону до швидкості Kemankes 2 злетіла в повітря. Крилата мініракета може перебувати в повітрі близько 1 години, ефективна проти різних цілей у тилу ворога, швидко переміщаючись завдяки реактивному двигуну.
Дальність польоту Kemankes 2 становить понад 200 кілометрів, а висока точність дозволяє знищувати цілі навіть у складних погодних умовах, розпізнаючи їх завдяки оптичній системі наведення, що підтримується штучним інтелектом.
За попередніми даними, довжина ракети становить 1,73 метра, максимальна вага — 30 кг, з яких 6 кг — бойова частина. Kemankes 2 Mini Smart може розвивати швидкість до 720 км/год та підійматися на висоту понад 5 кілометрів.
Kemankes 2 Mini Smart здатна здійснювати політ в автономному режимі за допомогою системи автопілота, а система наведення оснащена штучним інтелектом, здатним уражати цілі в автоматичному або ручному режимі за наявності зв’язку.
«Розумна» ракета надаватиме підтримку користувачеві у питанні відстеження даних, моментально передаючи всі отримані дані та зображення на наземну станцію управління. Завдяки своїй технології захисту боєприпас стійкий до різних електронних перешкод, що підвищує загальну ефективність застосування цього озброєння.
«Економічні розумні крилаті мініракети, що підтримуються ШІ, є новою революційною областю для нашої оборонної промисловості», — написав у соціальній мережі гендиректор компанії Baykar Халук Байрактар.
За його словами, відколи 2003 року компанія розпочала реалізацію проєктів з розробки БПЛА, 83 відсотків річного доходу становить експорт. За даними Асамблеї експортерів Туреччини, у 2021 та 2022 роках Baykar став лідером в оборонно-космічному секторі в Туреччині.
Торік експорт Baykar становив 1,8 млрд доларів. 97,5% підписаних контрактів Baykar, найбільшого у світі експортера БПЛА, засновані на експорті.
Як повідомляла АрміяInform, рамкова угода між урядами України та Туреччини про співпрацю у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях, яка була підписана 3 лютого 2022 року, передбачала будівництво заводу та центру для обслуговування ремонту і модернізації БПЛА Bayraktar в Україні.
Ракета Baykar Kemankes 2 Mini Smart може бути запущена з кузова пікапа. Відео: Baykar Technologies
@armyinformcomua
Пілоти бригади «Буревій» влаштували нічне полювання на ворожу піхоту, яка пересувалася біля залізничних колій на тимчасово окупованій території, відправивши окупантів на станцію призначення «вічний спокій».
На Покровському напрямку пілоти батальйону БпЛА «EWOKS» 152-ї бригади двома влучними ударами знищили дорогу та технічно складну ворожу антену зв’язку.
Натхненний прикладом загиблого дядька, 18-річний Данііл зі Слов’янська одразу після повноліття долучився до лав морської піхоти, бо, за його словами, «не хотів чекати, поки хтось інший стане між моєю родиною й ворогом».
На Краматорському напрямку оператори FPV-дронів 5-ї штурмової бригади знищили групу ворожої піхоти.
На Харківщині пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» продемонстрували результативну роботу, знищивши БТР, танк, міномет, САУ «Гвоздика» та вантажівки російських окупантів.
Депутату Дворічанської селищної ради на Купʼянщині заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності за те, що під час окупації він добровільно очолив комунальне підприємство, створене загарбниками.
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…