У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Ухвалений у першому читанні законопроєкт про залучення засуджених до захисту України в лавах ЗСУ передбачає обов’язкову згоду не лише самих засуджених, а й командирів частин, де будуть створені такі окремі спеціальні підрозділи.
Про це інформує пресслужба Апарату Верховної Ради України.
«Законопроєктом запроваджується можливість за згодою засудженого проходити службу у ЗСУ після медичної перевірки фізичного та психічного стану. Також обов’язково потрібно отримати згоду від командира військової частини, у якій будуть формуватися підрозділи із засудженими. Коли є всі ці згоди, то саме суд розглядатиме можливість дострокового звільнення для підписання контракту із ЗСУ», — зазначила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, яка є однією з ініціаторок цього документа.
У законопроєкті передбачено, що засуджені перебуватимуть на спеціальному обліку, а адміністративний нагляд за ними буде здійснювати командир частини.
Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала той варіант законопроєкту, в якому забороняється мобілізація засуджених, які скоїли злочини проти основ національної безпеки України, колаборантів, людей, які скоїли вбивства чи вчинили інші тяжкі злочини. Наразі триває дискусія щодо розширення цього переліку, зокрема, обговорюється питання, щоби засуджені корупціонери не змогли долучатися до Збройних Сил.
«Залежно від рівня своєї військової підготовки, засуджені зможуть служити не лише на посадах рядових, а й сержантів, офіцерів. Зараз ми вимушені ухвалювати непопулярні рішення, які не зможуть на 100% задовольнити наших громадян, але ми зосереджуємо всі наші сили, всі ресурси для досягнення єдиної мети — перемоги над агресором», — наголосила Олена Шуляк.
Парламентарка нагадала, що законопроєкт про можливість мобілізації засуджених розроблявся спільно з Генеральним штабом ЗСУ, Міністерством оборони, Міністерством юстиції, також були залучені члени профільного Комітету, що займається питаннями правоохоронної діяльності.
Як повідомляла АрміяInform, Президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. Серед іншого в ньому прописано, хто не підлягає мобілізації та матиме відстрочку.
13 жовтня близько 10:00 ворожий російський FPV-дрон влучив у відкриту земельну ділянку у місті Купʼянськ. Поранення отримав 56-річний чоловік, який під час удару проходив неподалік.
Бійці підрозділу Shadow спочатку знайшли місце розташування ворожих пілотів, а потім і розвідувальний БПЛА, який повернувся з польоту. Уразили і те і те.
Від початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою.
Міністр оборони України підбив підсумки своєї роботи у делегації на чолі з Президентом Володимиром Зеленським.
Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження щодо ймовірного розстрілу девʼяти українських військовополонених на Курщині.
Ейден Аслін з позивним «Козак» ― легіонер з Британії. З російськими окупантами він воював у лавах 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ. Після повномасштабного вторгнення захищав Маріуполь. Пережив російський полон.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
від 27000 до 31000 грн
Ковель
Військова частина А4825
від 20000 до 120000 грн
Запоріжжя
112 окремий батальйон 110 ОБрТрО
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…