Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Справжнім кошмаром для російських моряків стали українські морські дрони. Один з них — MAGURA V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus V-типу; також «М́аґура»).
Це багатоцільовий надводний безпілотний човен, розроблений для ГУР Міністерства оборони України. Здатен виконувати спостереження, розвідку, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінну боротьбу, охорону морського флоту, але передусім це ударний дрон.
Його бойова частина, маса якої близько 300 кг вибухівки, здатна, як розповів один з операторів, зробити в борту російського корабля велику пробоїну. MAGURA V5 ефективно протистоїть засобам РЕБ противника та використовує криптографічно захищені канали звʼязку.
Також на цьому безпілотнику є режим автопілота та відеопідсистеми, включаючи нічне бачення, резервні модулі зв’язку тощо. Вартість всього комплексу становить 150 000–275 000 доларів залежно від оснащення.
У кожній атаці на російські кораблі використовується декілька дронів, що дозволяє заходити на ціль з різних боків. Як показує практика, жоден російський корабель сьогодні не зміг відбити такий напад.
Б’ють кораблі, як правило, спочатку по двигунах та кормовій частині, тим самим їх знерухомлюють, а потім уже добивають, направляючи БЕКи (безекіпажні катери) в борта корабля.
На думку полковника Вадима Сухаревського, заступника Головнокомандувача ЗСУ, відповідального за безпілотні системи та розвиток застосування дронів, «ми сьогодні випереджаємо всі відомі технології. Наші безекіпажні дрони як на воді, так і на суходолі, і в повітрі є не просто важелем рівноваги і паритету наших асиметричних відповідей на полі бою, а є тим, що вивчає світова воєнна наука, історія і практика».
— Про це свідчить інтерес наших союзників, і Збройні Сили України відкриті до співробітництва, ми з радістю вчимося і вчимо. Це морський компонент, завдяки якому ми очищаємо Чорне море. Сподіваюся, в недалекому майбутньому будемо очищати Азовське море. Люди, які керують цими дронами, говорять лише одну фразу: «Хай чекають. Їх чекають сюрпризи, і неприємні сюрпризи», — додав Вадим Сухаревський.
Як розповів Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин, «у нас є декілька моделей морських дронів. Це приклад того, як Україна, не маючи свого потужного флоту, вирішила проблему, що увійде в підручники історії. Ми спочатку вигнали російський флот з Криму, а потім стали поступово відправляти його на дно, де йому і місце».
@armyinformcomua
Наші аеророзвідники відмічають накопичення росіянами великої кількості причіпних гаубиць різних типів.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ показали свою роботу дронами під час потужного штурму села Максимівка південніше Курахово.
Якщо раніше за день спостерігалося до 15 атак ворога на наші позиції, то зараз їх кількість впала до 5-7.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм колони з одного танка та 5 бронемашин ворога.
3 грудня в штаб-квартирі НАТО глава МЗС України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами країн щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України.
Пілоти бригади прикордонників «Помста» літають на «дальняк» — у глибину тимчасово окупованої Луганщини.
від 21000 до 21000 грн
Черкаси
Головний центр підготовки особового складу ДПСУ ім. генерал-майора Ігоря Момота
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…