ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Бронебійна уніфікація: новий боєприпас, що підходить практично для всіх західних танків

Новини Новини світу та України Озброєння та військова техніка
22 Березня 2024, 9:11
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
120-мм бронебійний підкаліберний снаряд SHARD від компанії Nexter. Фото: KNDS

У французькій оборонній компанії Nexter, що входить до складу франко-німецького консорціуму KNDS, заявили про готовність до запуску в масове виробництво нового підкаліберного боєприпасу під позначенням SHARD.

За інформацією розробників, новий бронебійний підкаліберний оперений снаряд з відкидним піддоном (APFSDS) SHARD (українською можна перекласти як «уламок» або просто — «снаряд») наділений більшою вогневою потужністю, зменшеним зносом ствола гармати та має інноваційну конструкцію, повідомляє АрміяInform.

SHARD був розроблений KNDS, щоб вивести 120-мм боєприпаси з вольфрамового сплаву APFSDS на новий рівень ефективності проти всіх сучасних ОБТ і бронетехніки на нинішніх і майбутніх боях. Його потужності безпрецедентні для такого роду боєприпасів:

  • проникнення збільшується на 15% при забезпеченні низького рівня розсіювання.
  • знос ствола нижчій на 25%, що зменшує цикли обслуговування та витрати.
  • початкова швидкість набою 1720 м/с для гармати Leclerc L52 і 1734 м/с для гармати Leopard 2 L55.

Про сам снаряд відомо також, що вага всього боєприпасу становить 22 кг, а дальність прямого пострілу — 4000 метрів.

120-мм бронебійний підкаліберний снаряд SHARD від компанії Nexter у польоті. Фото: KNDS

Новий боєприпас підходить під танки Leclerc, Leopard 2, M1 Abrams, Ariete і Centaruo 2. Він відповідає стандарту НАТО STANAG 4583 та IDC120. Таким чином західні машини зможуть використовувати один боєприпас, що спрощує логістику і робить витрати меншими.

Розробники нового набою при його юридичному оформленні домоглися і вирішення правових обмежень. SHARD — це повністю вільне від ITAR (International Traffic in Arms Regulations) рішення. ITAR забезпечує відповідність Правил міжнародних перевезень озброєнь США (ITAR). У рамках всеосяжної програми відповідності вимогам ITAR компанії, зобов’язані дотримуватись правил експорту ITAR, повинні запобігати ненавмисному експорту шляхом надання доступу лише уповноваженим особам.

Новий боєприпас вже доступний для закупівель та активно просувається на міжнародному ринку. Насамперед переговори ведуться з країнами Європи, а також Азії та Близького Сходу.

Як повідомили фахівці компанії Defense Express, Nexter проводила стрільби своїм новим танковим снарядом, котрі відбулись «в екстремальних температурних умовах та на великій відстані», і які підтвердили ефективність перспективного боєприпасу, зокрема — його «високу бронепробивність».

Експерти також додали, що снаряд Nexter 120 SHARD виробляють із нового вольфрамового сплаву та низькоерозійного пропеленту, розробленому фірмою EURENCO.

Снаряд SHARD досягає високого рівня балістичних характеристик завдяки оптимізованому відокремлюваному піддону, подовженому сердечнику сплавів Plansee Tungsten Alloys, а також гільзі, що згоряє, і високопродуктивному пороху з низькою ерозійною активністю.

Тестові стрільби снарядом Nexter 120 SHARD. Відео: Nexter (company of KNDS)

Кореспондент АрміяInform

696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ
696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ

Оператори РЕБ 413-го полку «Рейд» за 19 днів придушили 696 ворожих БПЛА, серед яких 646 FPV-дронів та 50 «Молній».

Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії
Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії

Підполковник ЗСУ Сергій Магльований здобув найвищу відзнаку серед іноземних слухачів престижного курсу Advanced Command and Staff Course.

РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції
РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції

Ворог активізувався на Херсонщині та Нікопольщині, збільшив застосування ударних БПЛА і керованих авіабомб, однак Сили оборони посилюють протидію засобами РЕБ.

На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ
На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 79 разів атакував позиції Сил оборони.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Офіцер штабу (РЕБ)

Київ

Річкова флотилія ВМС ЗСУ

RobotaUa Оператор-дешифрувальник (БпЛА), військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО

RobotaUa Начальник зарядно-акумуляторної станції

до 22000 грн

Житомир

Військова частина А1724

Olx Радіотелеграфіст у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

RobotaUa Звязківець

від 21000 до 121000 грн

Київ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП