За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Український національний військовий добровольчий рух зародився 110 років тому під час Першої світової війни. Тоді першими українськими добровольцями модерної доби стали вояки славнозвісного легіону Українських січових стрільців (УСС).
Про Український добровольчий легіон січових стрільців, що справили колосальний вплив на творення української мілітарної традиції, АрміяInform розповів кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті Іван Стичинський.
Український добровольчий легіон січових стрільців створили на піку розквіту військового добровольчого руху, коли подібні формування створювали в багатьох країнах.
— Січові стрільці — це перші українські військові добровольці модерної доби в сучасному розумінні цього слова, — зазначає науковець.
Отже, Легіон січових стрільців справедливо можна вважати найпершим українським національним військовим формуванням у ХХ столітті.
— Як добровольці січові стрільці стали добрим прикладом поєднання суто військової збройної боротьби та культурно-просвітницької й агітаційно-пропагандистської роботи, — наголошує історик.
Саме це дозволило тогочасним українським добровольцям закласти основи української національної військової традиції, чимало елементів якої мають наслідування в сучасних Збройних Силах України.
На той час це було надзвичайно актуально, адже українці не мали власних модерних військової термінології, системи звань, однострою тощо. Створивши все це, Українські січові стрільці на століття вперед визначили вектор розвитку національної мілітарної традиції.
У легіоні Українських січових стрільців було заборонено служити тим українцям, які підлягали мобілізації до австро-угорської армії. Відтак першими українськими добровольцями стали ті, хто прагнув вступити до війська, але не міг зробити того в інший спосіб, окрім як долучитися до добровольчого збройного формування.
— В легіоні було заборонено служити тим українцям, які підлягали мобілізації в австро-угорську армію, — розповідає Іван Стичинський. — Тому до січових стрільців йшли насамперед ті, хто мав обмеження до військової служби, був непридатним або кого не хотіли брати до війська.
З огляду на це перших українських добровольців можна вважати ухилянтами навпаки, бо маючи повне право уникнути мобілізації, вони з власної волі йшли до війська.
— Слід розуміти, що легіон Українських січових стрільців — це певний вінець українського національного руху кінця ХІХ — початку ХХ століття. Перед цим були створені товариства «Сокіл», «Січ», «Пласт», українське військове товариство «Січові стрільці», — наголошує історик.
Саме лідери, члени і вихованці цих організацій становили ядро Українського добровольчого легіону. Вони свідомо зголошувались до війська, прагнучи прислужитися українському національному рухові.
Метою українських добровольців було створити національне збройне формування, яке у майбутньому мало стати основою армії незалежної української держави. Так у лавах чужоземного війська визрівав зародок українських національних збройних сил, який проявив себе вже за доби Перших визвольних змагань.
— Український добровольчий рух має таку надзвичайно яскраву сторінку, як жінки у війську. Нещодавно у Військово-історичному музеї у Відні відбулася виставка про жіноцтво на війні, й цю тему проілюстровали саме українками з легіону Українських січових стрільців, — зазначає Іван Стичинський.
Олена Степанів, Софія Галечко, Ганна Дмитерко та інші військовички відіграли надзвичайно значущу роль в історії легіону Українських січових стрільців. Відтоді активна участь жінок у війську стала характерною особливістю українського добровольчого військового руху, яка зберігалась і надалі.
Тож, сучасне долучення багатьох українок до Сил оборони так само є продовженням потужної традиції, закладеної на початку ХХ століття.
@armyinformcomua
Володимир Зеленський повідомив, що зараз на Дніпровщині лікарі надають усю необхідну допомогу людям, які були поранені вранці ударом російського FPV-дрона.
Прикордонники бригади «Гарт» Державної прикордонної служби України успішно відпрацювали по ворожих позиціях на Харківщині, завдавши противнику втрат у живій силі та техніці.
П’ятнадцять років позбавлення волі з конфіскацією майна — такий вирок отримав помічник машиніста локомотивного депо Укрзалізниці за шпигунство на користь російської воєнної розвідки. Чоловік використовував свою роботу для відстеження руху військових ешелонів ЗСУ та передавав дані ворогу через спеціальний чатбот.
На Покровському напрямку протягом останніх декількох тижнів ворог постійно штурмує. Штурми відбуваються щодня, не припинялися вони й під час того так званого путінського перемир’я. Як і обстріли, удари дронами-камікадзе та дронами зі скидами.
У середу, 23 квітня, з’явилася інформація про вибухи в особливій економічній зоні промислово-виробничого типу «Алабуга» у рф, де розташоване виробництво ворожих безпілотників-камікадзе типу «Шахед».
Його позивний «Отче» народився випадково — через басистий голос та бороду, коли більш бажані «Вікінг» та «Ірландець» виявилися зайнятими. Але для Дмитра, головного сержанта взводу безпілотних авіаційних комплексів, цей позивний став частиною довгого шляху захисту України, шляху, що нерозривно пов’язав його, волинянина, з Донеччиною.
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…