ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Гліб Канєвський: Мета Міноборони — оновлена архітектура закупівель для ЗСУ за стандартами НАТО

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Березня 2024, 15:49

Міністерство оборони України вибудовує нову архітектуру закупівель, яка відповідатиме стандартам НАТО та працюватиме за найкращими практиками корпоративного управління.

Про це розповів 6 березня тимчасовий виконувач обов’язків директора Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський на робочій зустрічі з представниками Агентства НАТО з підтримки та закупівель.

Подія відбулася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

За словами Гліба Канєвського, нова команда Міноборони розпочала кардинальну реформу закупівель для ЗСУ. У старій системі закупівель всі владні повноваження були зосереджені в Міністерстві. Наприклад, закупівлями тилового майна повністю займався департамент ресурсного забезпечення — тут і розраховували очікувану вартість закупівель, і комунікували з учасниками ринку, і безпосередньо здійснювали торги.

Зосередження в одних руках цих функцій було головним ризиком можливої корупції, зазначив керівник Департаменту політики закупівель.

Щоб його позбутися, Міноборони відмовилося від безпосередньої функції закупівельника, передавши її двом спеціалізованим агенціям.

«В новій системі закупівель Міністерство залишило за собою лише функцію розробки політики, тобто встановлення правил та контролю якості», — розповів Гліб Канєвський.

Закупівлями тилового майна зараз займається «Державний оператор тилу». Ця агенція вже вийшла на торги через систему Prozorro і закуповує для ЗСУ одяг, бронежилети, шоломи, пально-мастильні матеріали.

Озброєння та боєприпаси закуповує «Агенція оборонних закупівель». Нещодавно Агенція вперше оголосила через систему Prozorro закупівлю 20 тисяч безпілотних авіаційних комплексів (БПАК) загальною очікуваною вартістю майже 3 мільярди гривень (без ПДВ).

Щоб покращити контроль за роботою закупівельників, Міноборони ініціювало створення наглядових рад в агенціях, додав керівник Департаменту політики закупівель. «Агенція оборонних закупівель» оголосила відбір рекрутингової компанії, яка допоможе підібрати незалежних членів наглядової ради.

Зокрема, до її компетенції належатиме формування антикорупційної політики й призначення та припинення повноважень керівника підрозділу внутрішнього аудиту. Готується до старту відбору рекрутингової компанії й «Державний оператор тилу», зазначив Гліб Канєвський.

Крім робочої зустрічі з Агентством НАТО з підтримки та закупівель, представники Міноборони провели зустрічі, присвячені темам «Рада Україна-НАТО» (з Оперативним відділом НАТО), «Цивільний нагляд за армією» (з Міжнародним військовим штабом НАТО), «США. Пріоритети для НАТО» (з постійним представником США при НАТО).

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Військовий спортсмен Ярослав Ткач здобув «срібло» Кубку Європи зі скелелазіння

Військовий спортсмен Ярослав Ткач здобув «срібло» Кубку Європи зі скелелазіння

Спортсмен Збройних Сил України Ярослав Ткач здобув срібну медаль етапу Кубку Європи зі скелелазіння

Росія вдарила по багатоповерхівці в Сумах

Росія вдарила по багатоповерхівці в Сумах

26 жовтня ударний безпілотник атакував житловий сектор міста Суми й влучив у покрівлю дев’ятиповерхового будинку.

На Слов’янському напрямку ворог намагався прорватися п’ять разів — Генштаб ЗСУ

На Слов’янському напрямку ворог намагався прорватися п’ять разів — Генштаб ЗСУ

Від початку доби зафіксовано 71 бойове зіткнення. Загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників.

У Херсоні окупанти поранили літню жінку

У Херсоні окупанти поранили літню жінку

В обід 26 жовтня російські загарбники вдарили по Дніпровському району Херсона і поранили жінку.

Мінус пів сотні росіян і бронетехніка: наші бійці відбили масований штурм на Донеччині

Мінус пів сотні росіян і бронетехніка: наші бійці відбили масований штурм на Донеччині

Пілоти-прикордонники підрозділу «Фенікс» у тісній співпраці з суміжними підрозділами успішно відбили масований російський штурм в районі Володимирівки на Донеччині, захистивши позиції Сил оборони від небезпеки та вчергове зірвавши плани ворога.

У Криму «Примари» вдарили по російському десантному катеру

У Криму «Примари» вдарили по російському десантному катеру

У Криму бійці спецпідрозділу Головного управління розвідки МОУ «Примари» уразили три радіолокаційні станції й десантний катер росіян.

ВАКАНСІЇ

Сапер інженерно-саперного підрозділу

від 20000 до 120000 грн

Гвiздець

А7153

Військовий психолог

від 21000 до 30000 грн

Харків

Військова частина 3005 НГУ

Військовий капелан

від 120000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Богодухів, Харківська область

Оператор безпілотного летального апарату

від 21000 до 24000 грн

Чоп

Державна прикордонна служба України

Такелажник, військовослужбовець

від 21000 до 22000 грн

Київ, Київська область

--- ---