ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Литовський досвід, наші «рекси» та 24 дні насиченої програми: як готують інструкторів у ЗСУ

Новини Репортаж
Прочитаєте за: 3 хв. 4 Березня 2024, 6:40

У будь-якій війні чи не головним чинником майбутньої перемоги є підготовка військовослужбовця. Але якісною вона може бути лише за умови, якщо солдата навчатиме кваліфікований інструктор. Тож наше військо багато уваги приділяє саме підготовці майбутніх інструкторів — тих, хто з колишнього цивільного робитиме залізного воїна.

Як нині відбувається підготовка інструкторів у Збройних Силах України, які країни нам допомагають у цьому та хто такий «рекс» у сучасному слензі військових, читайте у матеріалі кореспондента АрміяInform.

«Впровадити курс інструкторів базового рівня нам допомагали колеги з Литви»

— До нас зі своїх бригад приїжджають військовослужбовці, щоб пройти курс підготовки інструкторів базового рівня. Ми навчаємо їх методиці викладання: як правильно підготувати навчальний матеріал та навчальні місця для проведення занять, як якісно донести інформацію до особового складу, — розповідає головний сержант Ольга.

Нині вона виконує обов’язки командира взводу з підготовки інструкторів базового рівня. Каже, що термін навчання на курсі становить 24 дні. Військові вчаться з понеділка по суботу включно, щодня по 8 годин.

— Впровадити курс інструкторів базового рівня нам допомагали колеги з Литви. Ми досі з ними спілкуємося, і якщо є у них якісь зміни в цьому курсі, то ми їх вносимо і у себе, — зазначає командир військової частини майстер-сержант Андрій.

І додає, що за можливості вони відправляють своїх молодих інструкторів до Литви для проходження цього курсу:

— Після закінчення навчання наші інструктори повертаються, і ми робимо маленький аналіз того, що в литовців є зараз, і що нам можна було б змінити, аби йти в ногу з колегами.

Головний сержант Ольга зауважує, що коли військовослужбовці прибувають на курс, то насамперед складають вступний іспит, якщо курсант не набирає прохідного балу під час написання тестів, то його відраховують:

— І якщо він раніше не проходив базовий курс підготовки для інструктора — також відраховують. А базовий курс передбачає загальновійськову, фахову, фахово кваліфіковану підготовку, і військовий має також пройти курси сержантів.

«Оцінюємо, як військовослужбовці вміють зробити презентацію»

Ольга каже, що в перший тиждень навчання для прибулих військовослужбовців проводять лекційні заняття. Після чого курсанти знов складають іспит, за результатами якого теж можуть бути відраховані.

— Наступного тижня вже самі курсанти проводять лекційні заняття (для своїх колег. — Ред.). Ми оцінюємо це, дивимося, як військовослужбовці вміють зробити презентацію, як знаходять навчальний матеріал, наскільки добре знають цей матеріал, як його доносять до особового складу, — уточнює Ольга.

Потім з курсантами роблять «розбір польотів», йде робота над помилками. Після чого військові знову складають іспит, де також є ризик відрахування.

На третьому тижні після лекційних — починаються заняття зі зброєю.

Після цього починається четвертий тиждень, коли військовослужбовці працюють над підготовкою польових практичних занять. Там, приміром, курсанти навчаються ставити бойове завдання, відпрацьовується TLP (Troop Leading Procedures — англ., процедури планування бою).

 

Під час польових занять у курсантів вже є демогрупа (з нею курсант працює як інструктор, який проводить заняття для військовослужбовців. — Ред.).

— Курсанти, які по черзі у певний день виконують обов’язки інструктора, навіть домашні завдання задають колегам. І на наступному занятті можуть прийти і опитати свій особовий склад, — розповідає головний сержант Ольга.

«У нас досі є групи в месенджерах, ми спілкуємось»

Військова зауважує, що часто до них на курс прибувають хлопці, які брали безпосередню участь у бойових діях і зазнали поранень:

«Вони повертаються до себе в бригади, де їх хочуть поставити на посади інструкторів, бо ці хлопці дуже добре знають свій фах. І тоді вони їдуть до нас, щоб навчитися викладати, отримати сертифікат інструктора та офіційно займати посаду і навчати особовий склад».

Ольга каже, що навіть після закінчення навчання колишні курсанти телефонують їй і дякують за підготовку.

«У нас досі є групи у месенджерах. Ми спілкуємось, допомагаємо один одному, обмінюємося інформацією», — наголошує військова.

Вона згадує, що за час роботи на курсі до них приїжджали представники Литви, Латвії, Канади, Швеції:

— Західні колеги наших сержантів називають «рексами» (у військовому слензі чи не найкращий комплімент, тобто дуже крутий і досвідчений воїн. — Ред.)! І вони так завжди казали про нас.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Населення окупованих територій примушують брати книжечки з двоголовою куркою

Населення окупованих територій примушують брати книжечки з двоголовою куркою

Окупанти змушують населення на тимчасово окупованих територіях отримувати російські паспорти та конфісковують майно цивільних. 

Підірвалися на міні, доба в оточенні, врятував дрон — історія танкістів-десантників

Підірвалися на міні, доба в оточенні, врятував дрон — історія танкістів-десантників

Екіпаж танку 95 бригади ДШВ був врятований завдяки цілій операції з залученням дрона.

 Троє зрадників, які воювали проти ЗСУ, отримали по 15 років

 Троє зрадників, які воювали проти ЗСУ, отримали по 15 років

Тривалі строки ув’язнення отримали троє бойовиків — зрадників, які проривалися до Покровська та Сіверська.

Сили оборони показали, як російська авіація знищує Часів Яр

Сили оборони показали, як російська авіація знищує Часів Яр

На відео від окремої механізованої бригади імені короля Данила можна побачити, як бомбардувальники окупантів б’ють по населеному пункту та відлітають, запускаючи теплові пастки.

До Німеччини вивезли 7 дітей, які лікувалися у Охматдиті під час удару

До Німеччини вивезли 7 дітей, які лікувалися у Охматдиті під час удару

Через Львівщину евакуювали на лікування за кордоном семеро дітей-пацієнтів київського «Охматдиту», які були у медзакладі під час ракетного удару 8 липня.

БМП Bradley косить посадку з ворожою піхотою

БМП Bradley косить посадку з ворожою піхотою

Уражаючу роботу продемонстрував екіпаж 47 окремої механізованої бригади.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець роти охорони

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

Водій Кат С, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Гранатометник

від 40000 до 120000 грн

Житомир

1 ОБрСпП ім. Івана Богуна

Старший навідник 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Водій-механік танка

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

Водій

від 50000 до 130000 грн

Вінниця

210 окремий батальйон 120 ОБр Сил ТрО