ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Спільна декларація G7: безпекова та фінансова допомога Україні, посилення санкцій і блокування активів рф

Важливо Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 25 Лютого 2024, 9:32
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, глава уряду Італії Джорджія Мелоні, Президент України Володимир Зеленський та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час онлайн-саміту G7 у Києві. Фото - g7italy.it

Лідери країн Групи семи у другі роковини російської агресії проти України 24 лютого провели онлайн-саміт і затвердили спільну декларацію на підтримку України.

Про це йдеться у заяві головуючої в G7 Італії.

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, глава уряду Канади Джастін Трюдо та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн взяли участь у саміті, перебуваючи з візитом у Києві. До них приєднався і Президент України Володимир Зеленський.

Зустріч підтвердила міцну єдність G7 у підтримці Києва, а також рішучість продовжувати надавати Україні допомогу і посилювати санкції проти москви та осіб, які дозволяють їй обходити санкції.

Наприкінці зустрічі була прийнята спільна декларація щодо України. АрміяInform вибрала ключові тези документа.

1. Країни G7 підтвердили відданість довгостроковій безпеці України, в тому числі шляхом укладення та виконання двосторонніх зобов’язань і домовленостей у сфері безпеки.

«Ми посилюємо нашу допомогу Україні у сфері безпеки та збільшуємо наші можливості з виробництва і постачання озброєнь, щоб допомогти країні», — йдеться у декларації.

Наголошується, що «Велика сімка» допоможе Україні задовольнити її нагальні фінансові потреби. Лідери привітали схвалення Європейським Союзом Фонду для України у розмірі 50 мільярдів євро до 2027 року. А також швидке надання Японією бюджетної підтримки у першому кварталі 2024 року і нове фінансування від Канади.

Крім того, пріоритетним завдання визначено відновлення України. Конференції з питань відновлення України відбудуться в Берліні у 2024 році та в Римі у 2025 році.

2. Країни G7 закликали росію негайно припинити агресивну війну та повністю і беззастережно вивести свої збройні сили з міжнародно визнаної території України.

Також наголошується, що результати так званих «виборів», як минулих, так і майбутніх, проведених росією на тимчасово окупованих територіях України, ніколи не будуть визнані.

Лідери наголосили, що і надалі виступають за притягнення до відповідальності винних за звірства проти народу України відповідно до міжнародного права.

Вони висловили підтримку розслідуванням, що проводяться Прокурором Міжнародного кримінального суду, Генеральним прокурором України та іншими національними прокурорами в межах їхньої юрисдикції. Також вони привітали обговорення щодо створення трибуналу для розслідування злочину агресії проти України.

Крім того, країни G7 закликали росію звільнити всіх осіб, яких вона незаконно утримує, і безпечно повернути всіх цивільних осіб, яких вона незаконно перемістила або депортувала, починаючи з тисяч дітей.

Лідери «Сімки» відзначили успіхи України в розширенні експорту продовольства через Чорне море, що допоможе прогодувати світ. Вони зобов’язалися продовжити допомагати Україні експортувати своє зерно та сільськогосподарську продукцію до найбільш вразливих країн і закликали росію підтримати безпечне комерційне судноплавство в Чорному морі.

Окремо наголошується, що безвідповідальна ядерна риторика росії, її позиція стратегічного залякування та підрив режимів контролю над озброєннями є неприйнятними.

«Погрози росії застосувати ядерну зброю в контексті її агресивної війни проти України є неприйнятними», — йдеться у заяві.

3. Країни G7 наголосили, що і надалі посилюватимуть санкції, щоб завадити «зусиллям росії з розбудови воєнної машини».

«Ми продовжуємо протидіяти, у тісній співпраці з третіми країнами, будь-яким спробам ухилитися та обійти наші санкції й заходи експортного контролю. Ми накладемо додаткові санкції на компанії та фізичних осіб у третіх країнах, які допомагають росії купувати зброю або ключові компоненти для озброєння», — йдеться у заяві.

Країни «Сімки» також продовжать чинити значний тиск на російські доходи від продажу енергоносіїв та інших сировинних товарів і вживатимуть заходів для посилення і дотримання верхньої межі ціни на нафту.

Крім того, вони продовжать вживати заходів, спрямованих на обмеження майбутніх енергетичних доходів росії та зменшення доходів від металів.

Країни G7 наголосили, що росія за міжнародним правом зобов’язана сплатити за шкоду, яку вона завдала в Україні широкомасштабним вторгненням. Ці збитки, за даними Світового банку, наразі перевищують 486 мільярдів доларів США.

«Ми рішуче налаштовані розвіяти будь-яке хибне уявлення про те, що час грає на боці росії, що руйнування інфраструктури та засобів до існування не має ніяких наслідків для росії, або що росія може перемогти, завдавши економічний крах України», — заявили лідери.

Вони підтвердили що, відповідно до правових систем країн-членів G7, суверенні активи росії в їхніх юрисдикціях залишатимуться замороженими доти, доки росія не сплатить збитки, завдані нею Україні.

Також лідери доручили своїм міністрам продовжити роботу і до наступного саміту поінформувати про всі можливі шляхи, за допомогою яких заарештовані російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України.

4. Країни G7 також оголосили, що продовжують надавати підтримку Україні в подальшій розробці Формули миру Президента України Володимира Зеленського і зобов’язалися підтримувати всеосяжний, справедливий і тривалий мир, що відповідає принципам Статуту ООН, міжнародного права і поважає суверенітет і територіальну цілісність України.

«Зараз, коли Україна вступає в третій рік цієї безперервної війни, її уряд та її народ можуть розраховувати на підтримку «Великої сімки» так довго, як це буде потрібно», — наголошуються у декларації.

Читайте нас в Telegram
Володимир Зеленський відреагував на ухвалення Конгресом США допомоги Україні

Володимир Зеленський відреагував на ухвалення Конгресом США допомоги Україні

Президент України Володимир Зеленський прокоментував ухвалення Палатою представників Конгресу США пакету допомоги близько 61 млрд доларів для України.

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні

Сьогодні, 20 квітня, Палата представників Конгресу США проголосувала за пакет допомоги у 60,84 мільярда доларів для України. Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.

У Конгресі підтримали конфіскацію заморожених активів рф у США для України

У Конгресі підтримали конфіскацію заморожених активів рф у США для України

У суботу, 20 квітня, Палата представників США прийняла законопроєкт про використання заморожених активів рф для допомоги Україні

Кількість постраждалих в Одесі зросла до восьми осіб, серед них — двоє дітей

Кількість постраждалих в Одесі зросла до восьми осіб, серед них — двоє дітей

Внаслідок сьогоднішнього ракетного удару по Одесі зросла кількість жертв до 8 осіб, серед них — 2 дітей.

За що сьогодні голосують конгресмени

За що сьогодні голосують конгресмени

Сьогодні Палата представників (нижня палата) Конгресу США проголосує за п'ять окремих законопроєктів, запропонованих спікером палати Майком Джонсоном.

Палата представників США відхилила всі невигідні для України поправки до законопроєкту про допомогу

Палата представників США відхилила всі невигідні для України поправки до законопроєкту про допомогу

Усі поправки до законопроєкту про підтримку України були відхилені в Палаті представників.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Кам'янське

Старобільський РТЦК та СП

Стрілець у Київ

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

Майстер БПЛА в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Старший оператор відділення комунікацій, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Кухар

від 25000 до 45000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Номер обслуги 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область