ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

До Дня кримськотатарської мови проведуть диктант: його текст надіслав з російської в’язниці журналіст Асан Ахтемов

Актуальна тема Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 21 Лютого 2024, 12:00

21 лютого — Міжнародний день рідної мови. Дату встановила Генеральна конференція ЮНЕСКО.

Щороку, саме цього дня, кримські татари, розкидані проти своєї волі по всьому світу, беруть участь у написанні диктанту кримськотатарською мовою.

Сьогодні такий диктант буде проведено вшосте. Як і в попередні роки, організатором цієї вкрай важливої акції виступає кримськотатарська громадська ініціатива Nefes.

Подробиці цьогорічної ініціативи розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Цього року текст, який буде пропонований учасникам онлайн-диктанту, надісланий з в’язниці, його написав журналіст, активіст, член команди Nefes, політв’язень Асан Ахтемов, — повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

За словами Рефата Чубарова, починаючи з 2022 року ініціатори акції присвячують щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою членам команди Nefes.

Йдеться про першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, громадських активістів Асана Ахметова, Азіза Ахтемова.

Їх було незаконно заарештовано в Криму у вересні 2021 року та невдовзі засуджено відповідно до 17, 15 та 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму.

Диктант присвячується також усім кримськотатарським політв’язням — достойним громадянам та мужнім синам кримськотатарського народу.

— Проведення онлайн-диктанту кримськотатарською мовою — це не лише акція єднання на підтримку рідної мови, а й демонстрація моральної підтримки кримським політв’язням, всім людям у Криму, які зберігають честь, гідність та відданість рідному Криму, — підкреслив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Написати диктант можуть усі охочі, незалежно від віку, національності, місця і країни проживання, рівня знання кримськотатарської мови. Єдина вимога — диктант має бути написаний від руки, розбірливо, латиницею або кирилицею.

Диктант читатиметься 21 лютого 2024 року о 19:00 за кримським часом (о 18:00 за київським часом) у прямому ефірі на YouTube.

Після закінчення диктанту охочі учасники матимуть 1 день (до 19:00 22 лютого), протягом якого можна буде надіслати свій текст (фото або скан) на електронну пошту Nefes ([email protected]), обов’язково зазначивши ім’я, місто, контактний телефон і посилання на акаунт (Facebook, Instagram).

Після завершення приймання написаних робіт, текст диктанту латиницею та кирилицею буде опубліковано на сторінках Nefes у Facebook та Instagram наступного дня (22 лютого, після 19:00) для самоперевірки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Тристоронні переговори України, США та росії розпочалися в Швейцарії
Тристоронні переговори України, США та росії розпочалися в Швейцарії

У Женеві розпочався черговий раунд переговорів у тристоронньому форматі — Україна, США, росія.

За останні три місяці на вакансії в застосунку «Резерв+» подалися понад 43 тисячі користувачів
За останні три місяці на вакансії в застосунку «Резерв+» подалися понад 43 тисячі користувачів

У застосунку «Резерв+» наразі доступні 12 тисяч вакансій у різних підрозділах.

Внаслідок російського удару по центру Сум постраждало шестеро людей
Внаслідок російського удару по центру Сум постраждало шестеро людей

Двоє жінок і четверо чоловіків постраждали внаслідок атаки ворога по місту.

Новий навчальний курс у додатку Армія+ навчає виявляти ворожі БПЛА
Новий навчальний курс у додатку Армія+ навчає виявляти ворожі БПЛА

Новий курс у Армія+ навчає відстежувати повітряну обстановку з використанням застосунку «ГРАФІТ».

У січні наземні роботизовані комплекси виконали понад 7 тисяч бойових і логістичних завдань на передовій
У січні наземні роботизовані комплекси виконали понад 7 тисяч бойових і логістичних завдань на передовій

Україна системно масштабує застосування НРК на полі бою. Це вже не окремі кейси, а щоденна практика підрозділів.

Жив грішно, помер смішно — наш дрон видобув з окупанта вогонь у несподіваному місці
Жив грішно, помер смішно — наш дрон видобув з окупанта вогонь у несподіваному місці

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» на Лиманському напрямку видовищно ліквідвали російських штурмовиків.

ВАКАНСІЇ
Стрілець. Обирай посаду зараз, не чекай поки тебе розподілять!

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

Командир взводу, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Десна, Чернігівська область

Старший оператор БПЛА (малі, ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

Батальйон безпілотних систем 154 ОМБр

Кухар

від 17000 до 25000 грн

Чернігів

11 державний пожежно-рятувальний загін

Оператор-дешифрувальник (БпЛА)

від 20000 до 120000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Бухгалтер

від 20000 до 22000 грн

Одеса

Одеський ОТЦК та СП

--- ---