У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Знайти себе у мирному житті після тяжкої травми непросто як фізично, так і психологічно. З цим викликом стикаються важкопоранені захисники України, які повертаються до мирного життя і потребують не лише реабілітації, але й опанування нових ролей у суспільстві, здобуття нових професій, включення до нового оточення.
Про особистий унікальний досвід соціалізації, який може стати типовим і набути значного поширення, кореспонденту АрміяInform розповів ветеран російсько-української війни киянин Дмитро Корнієнко.
Дмитро Корнієнко служив у 12-й батальйоні територіальної оборони «Київ», який вже з літа 2014 року захищав Україну від російської агресії на сході нашої країни. 2016 року він отримав важку травму хребта, не міг поворушити жодною кінцівкою.
— Під час реабілітації потрапив до того ж реабілітолога, з яким на базі санаторію «Чайка» займався генерал-майор Ігор Гордійчук. Він працював над черепно-мозковою травмою, а я над спінальною. Так ми і зазнайомились, почали спілкуватися. Кілька разів відвідували разом різні ветеранські заходи у Києві, — розповідає ветеран.
Згодом Дмитро зустрівся з Ігорем Гордійчуком в новій для себе ролі лідера-наставника команди ліцеїстів у командно-штабній грі «Кіберджура». Знайомство з нею стало таким само випадковим, як і перша зустріч із генерал-майором Ігорем Гордійчуком.
— COVID-19 значно обмежив можливості для реабілітації. Неможливо стало кудись виїжджати, довелось працювати вдома. Я дуже вдячний реабілітологам, які регулярно до мене приходили і працювали, завдяки ним я зміг відновити роботу рук і взагалі покращити фізичний стан, — згадує Дмитро Корнієнко.
Паралельно з фізичною реабілітацією ветеран намагався включитися до нового суспільного оточення, опанувати нові професії — вивчав програмування, закінчив норвезький курс з міжнародної економіки підприємств на базі Національного транспортного університету у Києві.
— Не все вдавалось, однак я продовжував шукати і пробувати різні варіанти. Дуже вдалим досвідом стала для мене участь у командно-штабній грі «Кіберджура», до якої я потрапив завдяки пораді голови Української асоціації інвалідів АТО Сергія Тріскача. Саме він дав мені контакти організатора «Кіберджури» Івана Галенка.
Дмитро Корнієнко доволі просунутий користувач, який на професійній основі займається налаштуванням комп’ютерів та ноутбуків. Однак сходу опанувати хмарні технології організації кіберпростору ArcGIS OnLine, на основі яких побудовано «Кіберджуру», йому було непросто.
— Доступ до ArcGIS мені надав Львівський ліцей імені Героїв Крут, але з першого погляду мені здалося, що це якийсь темний ліс. Лише згодом я зрозумів, що головним для лідера-наставника у «Кіберджурі» є не досконале знання технологій, а спілкування з учнями, — посміхається Дмитро.
Завданням Дмитра Корнієнка як лідера-наставника стала організація роботи команди і визначення конкретних завдань учасників проєкту «Кіберджури». Базового розуміння того, як працюють хмарні технології ArcGIS для цього було цілком достатньо, бо суто технічні моменти учні розуміли чи не краще за самого Дмитра.
За умовами участі в «Кіберджурі» команда на чолі з Дмитром Корнієнком мала підготувати віртуальний життєпис людини, яка відіграла важливу роль в історії України. Оскільки ветеран особисто знав Ігоря Гордійчука, він запропонував реконструювати саме його біографію.
— Для мене було важливим, щоб учасники команди опрацювали біографію саме сучасного героя, мали змогу особисто поспілкуватися з ним. Кандидатура Ігоря Володимировича була для цього найкращою, — розповідає Дмитро.
Вибір історичної особистості справді виявився надзвичайно вдалим, учасники команди були в захваті від можливості спілкування з Героєм України. Свій проєкт — біографію Ігоря Гордійчука — вони підготували не лише ретельно опрацювавши всі доступні джерела, але й узявши в Ігоря Гордійчука тривале та ґрунтовне інтерв’ю.
До складу команди, яку очолив Дмитро, увійшли по два учні від Львівського ліцею імені Героїв Крут, Билбасівського ліцею зі Слов’янська та Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник».
— У мене була надзвичайно крута команда. Взагалі спілкування з молоддю безцінне, бо відчуваєш, що тим їм потрібен, можеш поділитися своїм досвідом, знаннями. Водночас і сам дізнаєшся від них багато нового, розумієш, чим вони живуть, чого прагнуть, — розповідає ветеран.
Спілкування з шістьма підлітками, для яких Дмитро Корнієнко кілька місяців був лідером-наставником, стало надзвичайно важливим як для нього самого, так і для учасників його команди.
— Впевнений, що «Кіберджура» сподобається і буде корисною для багатьох ветеранів з важкими травмами, які, подібно до мене, потребують соціалізації і долучення до потрібної корисної справи, — підсумовує Дмитро.
На його думку, у межах гри слід насамперед створювати проєкти про сучасність, героїв-захисників України від нинішньої російської агресії, адже це дозволить одночасно виховувати молодь і фіксувати історію, яка ще не встигла потрапити на сторінки шкільних підручників.
У ніч на 12 жовтня 2024 року противник атакував Україну ракетами невстановленого типу (район пусків — бєлгородська обл. — рф) та 28-ма ударним БПЛА (район пусків — Курськ, приморсько-ахтарськ, рф).
Масованих обстрілів з використанням керованих авіаційних бомб, артилерії та БПЛА з боку військових збройних сил російської федерації зазнали Куп’янський та Харківський райони Харківської області. Також вороги бив по Ізюмщині та Богодухівщині.
Сьогодні вночі, 12 жовтня, Сили оборони завдали удару по складу паливно-мастильних матеріалів у районі міста Ровеньки на тимчасово окупованій території Луганської області.
Протягом доби противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах два ракетних удари із застосуванням двох ракет, а також 74 авіаудари, зокрема, скинув 110 КАБ.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський провів щомісячну нараду з командирами підрозділів безпілотних систем у закритому форматі відеоконференцзв’язку і підбив проміжні підсумки спільної роботи.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Захищаємо світ
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…