У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Створення у структурі Збройних Сил України нового роду сил — Сил безпілотних систем — вплине, зокрема, на обсяги закупок дронів та завдання для бізнесу в цій сфері.
Таку думку під час прямої трансляції проєкту Business Breakfast від Forbes Ukraine у середу, 7 лютого, висловив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
На запитання модератора ефіру, чи якось впливає на обсяги закупок дронів створення нового роду у ЗС — Сил безпілотних систем, міністр відповів так: «По суті, Армія дронів із бренду та проєкту, який у себе вмістив багато ініціатив, перетворюється в інституцію. Все, що було напрацьовано, тепер буде акумульовувати в собі новий рід сил у ЗС і впливати на події на полі бою. Вважаю, що це одне з найбільш важливих рішень за останній час, які стосуються змін і підходу до війни. Як буде розвиватися цей рід військ? Я не маю права робити якісь спойлери, але хочу сказати, що поки що все виглядає так, як потрібно».
За його інформацією, створення нового командування буде впливати на обсяги виробництва і на технічні завдання щодо того, які потрібні БПЛА.
«Бо тепер організаційна структура буде досить масштабна, потужна і збиратиме фідбек з усього поля бою в реальному часі, і (буде. — Ред.) розуміння, де і на яких частотах працюють дрони, який тип зв’язку потрібен тощо… Це впливатиме на технічне завдання, що купувати», — наголошує очільник Мінцифри.
Крім того, це впливатиме й на те, як буде розвиватися ринок.
«Тепер доктрина ведення війни має змінюватися завдяки дронам в режимі реального часу. Вона й зараз змінюється — але тепер буде більш системно і професійно».
На уточнення журналіста, чи були включені Генштаб і Головнокомандувач до обговорення цієї ініціативи (створення нового роду в ЗС. — Ред.), Федоров відповів так:
«Я думаю, що всі “за” цю ідею — неможливо бути проти очевидних речей, коли дрони стають для нас однією з найважливіших видів зброї. А враховуючи нестачу боєприпасів для артилерії, сьогодні нас рятують БПЛА…» — каже Федоров.
Крім того, з його слів, створення нового командування «повинно вирішити проблему радіочастотного планування, доктрини застосування, взаємодії з РЕБом, запуску дистанційної системи управління РЕБом і більш деталізованих якісних технічних завдань для бізнесу».
Як повідомляла АрміяInform, указом Президента від 6 лютого 2024 року у структурі ЗСУ створюють Сили безпілотних систем. Під час свого вечірнього звернення він підкреслив, що Україна змінила безпекову ситуацію в Чорному морі завдяки дронам, адже відбиття штурмів на землі — це багато в чому робота саме дронів. Масштабне знищення окупантів та їхньої техніки — це також дрони.
Міністр оборони Рустем Умєров натомість наголосив, що безпілотні системи вже створили перевагу України на полі бою.
Десантно-штурмові війська показали ексклюзивний репортаж про те, як артилеристи-десантники зупиняють техніку противника й відбивають масовані штурми на Вугледарському напрямку.
За минулу добу зафіксовано 86 обстрілів 57 населених пунктів Сумської області. Загалом нараховано 246 ударів.
Представник служби зв’язків з громадськістю 13-ї бригади НГУ «Хартія» Володимир Дегтярьов заявив, що зміна погоди на фронті восени вплине на хід бойових дій.
Воїни батальйону безпілотних систем 110 механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка продемонстрували кадри ураження декількох одиниць російських транспортних засобів.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зазначив, що нині неможливо уявити Сили оборони України без капеланів, оскільки вони — невід’ємна частина української боротьби за свободу і незалежність.
У ніч на 12 жовтня 2024 року противник атакував Україну ракетами невстановленого типу (район пусків — бєлгородська обл. — рф) та 28-ма ударним БПЛА (район пусків — Курськ, приморсько-ахтарськ, рф).
Захищаємо світ
від 20100 до 25000 грн
Чернігів
105 прикордонний загін ДПСУ (м. Чернігів)
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…