ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

46 днів в тилу ворога. Історія «Тихона», який потрапив в оточення і вижив без води і їжі

Life story
Прочитаєте за: 6 хв. 21 Січня 2024, 14:29
Володимир «Тихон» Гудім
Володимир «Тихон» Гудім

Історія відчайдушної боротьби за життя почалася для бійця 22-ї окремої механізованої бригади Володимира «Тихона» Гудіма 30 жовтня 2023 року. Саме в цей день його підрозділ зайняв позиції неподалік Кліщіївки. Захисники опинилися в епіцентрі запеклих боїв, зазнавали втрат. В ексклюзивній розмові з Армія TV солдат розповідає, як залишився сам в бліндажі, потрапив в оточення, як 46 днів виживав в тилу росіян (і водночас завдавав втрат окупантам).

— 30 жовтня ми заходили, 10 бійців, трьома групами. На півдорозі третя група потрапила під дрон. Хлопці, слава Богу, всі живі. Але «300-ті». Другої ночі була спроба заходу ДРГ. На сусідній позиції їм закинули гранату. Я не пам’ятаю, один точно був «200-й» у хлопців і один начебто поранений, — розповідає воїн.

На третій день, уже на його позицію зайшла ДРГ, але її знищили. Не обійшлося без втрат — один з бійців 80-ї бригади загинув. Уже четвертого числа групу мали замінити, але зміна не могла прийти на ці позиції.

Того ж, четвертого, дня двоє бійців підрозділу «Тихона» — «ВДВ» та «Борода» — пішли по воду. Назад вони вже не повернулися. Радіостанція розрядилася. Зв’язку зі своїми не було. «Тихон» ховався від дронів, тож знайти його аеророзвідники бригади не могли.

— Радіостанція в мене сіла. Ні зв’язку, нічого не було. Наші ніби визнали, що я зник безвісти п’ятого. Вони, як зв’язок зі мною зник, кажуть, що дивились за допомогою дрона. На це я їм відповідаю: «Ну, я ж не знаю, чий дрон. Коли побачив дрон, то заховався. Звідки ж мені знати, наш він чи не наш, — розповідає боєць.

За його словами, візуальний контакт із сусідньою позицією був ще 7 листопада, а восьмого росіяни пішли в наступ. Того ж дня українських військових недалеко від себе уже не бачив, припускає, що їх могло «накрити» вночі.

«На одному місці стільки людей убитих лежить, але їх, як магнітом, туди тягне»

Отже, 8 листопада «Тихон» опинився в оточенні. Того дня росіяни пішли в атаку і змусили українців відступити. Боєць опинився в тилу ворога. Сам-один.

— До мене в окоп заскочили двоє росіян. Вони заскочили, в темряві не роздивились форму, і, як зазвичай, одразу кинулись до речових мішків — мародерити. Я через другий вхід вилажу, кидаю їм гранату, оббігаю окоп, чергою добив їх, — розповідає воїн.

З цього моменту Володимир починає писати щоденник. У щоденнику небагатослівний чоловік скупо фіксує, що відбулося за черговий день, який йому вдалося пережити.

— Це був їхній блокнот. Я його просто взяв. Їхні сторінки вирвав і почав вести свій. Це як знак, якщо наступного дня запису не буде, значить, я вже загинув. Бойові я намагався там не описувати, оскільки він міг разом зі мною потрапити до них, — каже «Тихон».

Володимир у своїй схованці час від часу чув росіян. Інколи просто завмирав, інколи доводилося стріляти.

— Йдуть під обстрілом, стрибають в окоп, у цей маленький. А він поруч. Я одразу гранату туди й з автомата добиваю. Їх там повний окоп, з десяток уже лежить, а вони все одно йдуть і стрибають у нього. Хоча видно, що на одному місці стільки людей убитих лежить, але їх, як магнітом, туди тягне, — ділиться він спогадами.

Зі щоденника Володимира «Тихона» Гудіма:

9.11 День минув. Думав, наші підуть в контрнаступ, але поки що тиша. Лише працює русня, бувають прильоти поруч. Працюють і свої, і русня.

10.11. День минув. Як і раніше, стріляє арта. Знайшов російську кашу. Спробую розтягнути. Чекаю, коли наші підуть на штурм, але поки що тиша.

  1. 11 День минув без змін. Працює арта і міномет. Хочу вже додому. Мамка вже хвилюється без вісточки. Всіх люблю.

 «Коли подивився, побачив, що в мене просто висить палець»

Відсутність води — це було чи не найбільш катастрофічним у ситуації, в якій опинився Володимир. Щоправда, їжі також не було, зазначає чоловік.

— За тиждень уже й продукти харчування закінчились. Води фактично не було. Я й дощову збирав воду, коли був дощ. Коли не було дощу — доводилось і свої випорожнення пити, — каже він.

А коли з їжі залишилась тільки консерва, яку не доїли миші, стало очевидно — треба приймати ризиковане рішення і виходити.

— Після 15-го я вирішив уже виходити потихеньку. Якраз цілий день дощ мрячив. А коли дощ, дрони не літають. Місцевості не знав, поки обходив — заблукав. У мене поле попереду й посадка. І я між під***арів, перепрошую. Поле заміноване. Дійшов до лісосмуги, якраз світанок. Знайшов собі позицію, там і залишився, — каже «Тихон».

Той вихід сам Володимир називає надзвичайно невдалим — заблукав, дорогу не знайшов. Єдиним плюсом було те, що натрапив на покинутий бліндаж. У ньому ховався, слухаючи віддалену канонаду. Та вже 22 листопада на схованку натрапили росіяни.

— Одного я відразу вбив, другий встиг заховатися в бліндаж. І під час цього бойового зіткнення, не знаю, що це було: чи граната, чи скид з дрона, чи міна…Відчув удар у руку. Коли подивився, побачив, що в мене просто висить палець. Я ще встиг одну гранату туди закинути. І пішов. Відтак ноги оглянув, начебто якихось серйозних поранень не було. Видно, була баротравма. Тому що пухир на нозі все-таки був, — згадує «Тихон» в розмові з Армія TV.

Після поранення «Тихон» залишався на позиції понад місяць. Щоденник писав лівою рукою.

Зі щоденника Володимира «Тихона» Гудіма:

23.11 Поранений. Відірвало пальця на руці. Посікло ноги.

25.11 Писати лівою незручно. Що буде завтра не знаю.

26.11 Живий. Одужую. Як рука не знаю, кров запеклася, не можу розмотати.

27.11 – 1.12 Живий. Одужую. День минув. Амінь

— За два тижні я вже міг на ноги вставати й потихеньку пересуватись. Але, однак, я намагався не виходити з окопу. Хоч і чув, що люди ходять біля мене. Четвертий тиждень я взагалі без їжі був. І коли вже терпець урвався, я вирішив лізти просто через поле, ризикувати: вилізу чи не вилізу — це вже діло третє, — міркував боєць.

Увесь час «Тихон» чекав, що ЗСУ підуть в контратаку та відіб’ють позиції. Наприкінці грудня він, зрештою, наважився виходити самостійно — тоді ще не знав, що українські військові дійсно перейшли в контрнаступ. Минули його і пішли вперед.

— І я почув, що мені кричать: «Вставай, іди сюди». Я подумав одразу, що, може, це не мені кричать. Пригнувся. Знову: «Вставай, іди сюди». І постріли над головою. Я руки вперед, вилажу, наші сидять хлопці. Кажу: «А як ви дізналися, що я свій?». Вони кажуть: «А ми в приціл побачили в тебе тризуб на шапці, через це по тобі й не стріляли», — згадує щемливий момент воїн.

Він розповів, що чув прихід нової зміни вночі, але був спантеличений тим, що бійці розмовляли російською, тому і думав, що це ворожі групи. Припускає, що якби знав, що це свої — то, може, й на тиждень раніше міг би вийти.

Володимира відразу відправили до госпіталю. Через поранення він втратив стопу, а на руці палець. Але на це він не зважає. Вважає, що вижити йому допоміг дух. Дух свободи.

Читайте нас в Telegram
Швейцарія підтримала 13-й пакет санкцій ЄС проти росії

Швейцарія підтримала 13-й пакет санкцій ЄС проти росії

Влада Швейцарія приєдналася до 13-го пакету санкцій Європейського Союзу проти росії.

Кабмін підтримав законопроєкт з відновлення державної влади в Криму: що він передбачає

Кабмін підтримав законопроєкт з відновлення державної влади в Криму: що він передбачає

Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт, який вносить зміни до Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Документ пропонує створити правові передумови для відновлення державної влади в Криму після деокупації. Зокрема, на півострові з’являться військові адміністрації.

Сьогодні росію виключили з ще однієї міжнародної організації

Сьогодні росію виключили з ще однієї міжнародної організації

Сьогодні, 1 березня, країну-агресора росію виключили з Дунайської комісії. Міжнародна ізоляція рф продовжує посилюватися.

Викрито двох російських генералів, які організовували масовані ракетні удари по Україні

Викрито двох російських генералів, які організовували масовані ракетні удари по Україні

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще двох посадовців вищого командування російських військ, які вчиняли воєнні злочини проти цивільного населення України.

У Міноборони розповіли, як вирішують проблеми в оборонних закупівлях

У Міноборони розповіли, як вирішують проблеми в оборонних закупівлях

Заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков в інтерв’ю The Kyiv Independent розповів про реформи в системі оборонних закупівель України.

Українська авіація протягом доби завдала 13 ударів по росіянам

Українська авіація протягом доби завдала 13 ударів по росіянам

Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу противника.

Захищаємо світ

00
00
00