ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У ВМС пояснили, чому Туреччина не пропускає подаровані Україні британські тральщики

Важливі новини Новини
3 Січня 2024, 14:17
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Військово-Морські Сили України не подавали запит до Туреччини щодо проходження у Чорне море мінних тральщиків, подарованих Великою Британією.

Про це заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.

«Враховуючи дії Конвенції Монтре іншого варіанту в принципі не слід було очікувати. Таких намірів у нас не було», — сказав Дмитро Плетенчук.

Він пояснив, що Туреччина відразу кваліфікувала «спеціальну військову операцію росії» проти України як війну і відповідно до статті 19 Конвенції Монтре закрила свої морські протоки для військових кораблів сторін, які воюють, тому іншого варіанту очікувати було не варто.

«Відповідно і росія не може заводити кораблі до акваторії Чорного моря, тому у цьому сенсі тут абсолютний паритет з боку Турецької Республіки і ніяких приводів для “зради” немає», — зазначив він.

За словам Дмитра Плетенчука, на сьогодні Україна в першу чергу використовує для розмінування Чорного моря спеціальне роботизоване обладнання — дрони.

«Вони обмежені у радіусі дії і нам потрібні подібні засоби в більшій кількості. Ми у постійному діалозі з іноземними партнерами з цього питання», — додав він.

Як повідомляла АрміяInform, Туреччина 2 січня спростувала інформацію деяких ЗМІ про те, що дозволила зайти в Чорне море двом мінним тральщикам, які Велика Британія передає Україні.

Нагадаємо, ще в травні минулого року повідомлялося, що два мінні тральщики вже стоять під українськими прапорами та з екіпажами, поки що в портах Великої Британії.

У грудні Велика Британія та Норвегія офіційно оголосили про створення Коаліції морських сил і засобів, яка відповідатиме за посилення військово-морських спроможностей України.


«Важкої техніки ворога не бачили вже кілька місяців»: під Лиманом росіяни атакують піхотою
«Важкої техніки ворога не бачили вже кілька місяців»: під Лиманом росіяни атакують піхотою

Після нищівного розгрому масштабних механізованих штурмів росіяни почали берегти свою «броню», але не живу силу.

Спалив 3 авто військовим: у Сумах затримали російського палія  
Спалив 3 авто військовим: у Сумах затримали російського палія  

Повідомлено про підозру 19-річному сумчанину, який здійснив серію підпалів автомобілів, що використовувалися військовослужбовцями.  

«Мертві душі» в трамвайному депо Харкова: посадовців підозрюють у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів
«Мертві душі» в трамвайному депо Харкова: посадовців підозрюють у фіктивному працевлаштуванні ухилянтів

П’ятьох посадовців харківського трамвайного депо підозрюють у заволодінні понад 3,3 млн грн на схемі з «мертвими душами».

Президент затвердив 40-денну операцію СБУ для спонукання росії до завершення війни
Президент затвердив 40-денну операцію СБУ для спонукання росії до завершення війни

Володимир Зеленський затвердив Службі безпеки України 40-денну операцію впливу на державу-агресора, щоб спонукати росію до завершення війни.

ВАКАНСІЇ
Стрілець-снайпер

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

Штурмовик

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Номер обслуги в ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Бучач

Третій відділ Чортківського РТЦК та СП

Служба в Силах Оборони за контрактом, стрілець

від 20100 до 120000 грн

Вінницькі Хутори, Вінницька область

Гранатометник

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Інструктор-викладач у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область