У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Упродовж 2023 року Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим продовжувало системно працювати одразу за кількома важливими напрямами, які є визначальними щодо формування та реалізації державної політики стосовно тимчасового окупованого Криму.
Насамперед ідеться про відстеження ситуації безпосередньо в Криму, напрацювання пропозицій для формування та реалізації державної політики щодо тимчасово окупованої території, а також взаємодію з міжнародною аудиторією в межах Кримської платформи.
Про річні підсумки роботи та подальші перспективи діяльності Представництва Президента України в АР Крим розповіла постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева разом із своєю командою під час пресконференції.
На початку 2023 року була утворена Національна комісія з питань кримськотатарської мови як дорадчий орган Кабміну, який має сприяти забезпеченню виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022–2023 роки.
— Найважливішим рішенням у 2023 році є рішення про початок роботи над правописом кримськотатарської мови, який у 2024 році має бути схвалений Комісією та переданий на розгляд Уряду, — повідомила Таміла Ташева.
Українській державі для відновлення публічної влади в Криму необхідно знайти та підготувати близько 50 тисяч службовців заздалегідь.
Про це під час пресконференції повідомила представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.
— Урядом забезпечено передумови для створення кадрових резервів державних службовців, освітян та медиків. За час роботи кадрового резерву державних службовців опрацьовано понад 2 тисячі анкет, — повідомила Таміла Ташева.
Також під час заходу було зазначено, що з ініціативи Представництва в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розпочато підготовку за магістерськими програмами «Постконфліктне урядування» та «Урядування на повоєнних територіях», яка здійснюється за державним замовленням Міністерства освіта і науки України та Національного агентства України з питань державної служби. Водночас, створено онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму», який за пів року пройшло понад 15, 4 тисячі осіб.
У 2023 році Представництво розробило Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживали на тимчасово окупованій території України» та спільно з Міносвіти і народними депутатами сприяло його ухваленню.
Закон передбачає підстави для створення ефективного механізму оцінювання результатів навчання для осіб, що здобули освіту на окупованих територіях, що передбачає продовження навчання в українських освітніх закладах та отримання певного освітнього ступеня.
За цей рік Представництво Президента України в АР Крим ініціювало застосування санкцій щодо суддів, чиновників, які забезпечують функціонування пенітенціарної системи держави-агресора.
— Ми подаємо пропозиції через народних депутатів України та через міжвідомчу комісію, що діє при Уряді. У 2023 році під санкції за нашими пропозиціями потрапили 56 суддів окупаційних судів, — повідомила Таміла Ташева.
Спільно з Міністерством закордонних справ України та Офісом Президента України Представництво провело Іфтар та фотовиставку «Іслам. Крим. Україна», де взяли участь Президент України Володимир Зеленський, лідери Меджлісу кримськотатарського народу, представники мусульманського духовенства та українські воїни-мусульмани.
Постійна представниця зазначила, що ця подія дуже важлива для України, адже тут проживає понад 1 мільйон мусульман. Також ця ініціатива знайшла позитивний відгук у країнах, де переважно проживає мусульманське населення, зокрема в країнах Глобального Півдня.
Представництво Президента в Автономній Республіці Крим активно співпрацює з Міністерством закордонних справ та Верховною Радою України для організації ефективної міжнародної комунікації. Про міжнародну діяльність Представництва детальніше розповіла керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак.
«23 серпня 2023 року відбувся Третій саміт Кримської платформи, участь у якому взяли представники 63 країн та міжнародних організацій. Захід було організовано Міністерством закордонних справ України. Представництво Президента долучилося до формування наративної частини щодо Криму та організації сайд-івенту з представниками бізнесу. Під час заходу було презентовано портал We build Crimea, який розробило Представництво у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України», — повідомила Марія Томак.
Також керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи підкреслила, що 24 жовтня 2023 року в Чехії відбувся Другий парламентський саміт Кримської платформи, у якому взяли участь представники з 51 країн світу, 9 з яких було представлено двома палатами парламентів, а також представники 6 міжнародних організацій. Основним організатором заходу виступила Верховна Рада України.
Пані Томак зазначила, що досвід організації міжнародної конференції Crimea Global. Understanding Ukraine through the South став унікальною репрезентацією синергії неурядових організацій та Представництва як державного органу, адже дана конференція відбулася за ініціативи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим та за підтримки партнерів із громадського сектору.
Участь у заході взяли представники експертного, наукового, громадського середовища з України, Великої Британії, Колумбії, Італії, Катару, Чилі, Індії, Франції, Індонезії, Мексики, Уругваю, Вірменії, Південно-Африканської Республіки, Туреччини, Швейцарії, Естонії, Буркіна-Фасо, Гани, Іспанії, Нікарагуа, Судану, Кенії, Філіппін, Малайзії, Бразилії, Австрії, Аргентини, а також представники опозиції уряду Венесуели, Ірану та Сирії, які мешкають за межами цих країн.
Конференція об’єднала понад 300 учасників з 36 країн, які брали участь у 9 панельних дискусіях в онлайн/офлайн форматі та 2 сайд-івентах. Пані Томак наголосила також, що цей захід був проведений на виконання проголошеного Президентом України пріоритету щодо інтенсифікації діалогу із Глобальним Півднем.
Загалом, у 2023 році Представництв організувало та провело близько 118 зустрічей: 38 зустрічей з представниками дипломатичних місій іноземних країн в Україні; 13 зустрічей з представниками іноземних медіа та делегаціями журналістів з Європи, Африки та Латинської Америки; 11 зустрічей із делегаціями парламентів іноземних країн (парламенту Великої Британії, Італії, Австрії, Швеції, Чехії, Європейського парламенту, парламентської мережі U4U тощо); 56 зустрічей з представниками міжнародних організацій, аналітичних центрів, експертами…
Фото автора
Бійці 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади знищили штурмову групу росіян в одному з населених пунктів Курської області рф.
Підрозділи Сил оборони України, що проводять операцію в Курській області, тримають позиції попри атаки ворога.
Воїни Державної прикордонної служби взяли в полон російського військовослужбовця.
На Придніпровському напрямку від початку поточного тижня противник активізувався і щодня там відбуваються по 5-7 бойових зіткнень.
12 жовтня на автодорозі між с. Улакли та с. Дачне Волноваського району на Донеччині відбулося пряме влучання ворожого FPV-дрону в цивільний автомобіль, у якому загинув 19-річний водій.
Під час ведення штурмових дій у міській забудові Торецька військовослужбовці армії російської федерації перевдягаються в цивільний одяг.
Захищаємо світ
від 19000 до 120000 грн
Коломия, Івано-Франківська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…