ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Снайперка «Зброяр Z-10», бронеавтомобіль «Козак-5», БПЛА «Лелека-100»: що допомагає десантникам знищувати ворога

Відео Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 4 хв. 20 Листопада 2023, 16:56

Після вторгнення росії в Україну дуже багато вітчизняних виробників активізувалися в питаннях створення озброєння й військової техніки для потреб ЗСУ.

Кореспондентка АрміяInform поспілкувалася з десантниками окремої повітрянодесантної Січеславської бригади про особливості та переваги снайперської гвинтівки «Зброяр Z-10», бронеавтомобіля «Козак-5» та безпілотного літального апарата «Лелека-100».

Бронеавтомобіль «Козак-5»

— Зараз ми працюємо з побратимами на бронеавтомобілі «Козак-5», який має високу прохідність там, де піски та болото. Під час виїздів на бойові завдання траплялися випадки, коли було повне бездоріжжя, здавалося, ніхто й нікуди не зможе проїхати, але наш «Козак» гарно себе проявив і вивіз нас, незважаючи на вагу в майже 11 тонн, — розповідає водій-стрілець бронеавтомобіля «Козак» з позивним «Француз». 

Десантник наголошує, що в автомобілі є радіостанція, яка з’єднана з підрозділами, в яких працюють захисники. Крім цього, техніка має власну GPS-навігацію, яка в автоматичному режимі працює без зв’язку й інтернету, а напряму із супутниками. Це дає військовослужбовцям змогу завжди визначити своє місцеположення та прокласти шлях.

«Француз» говорить, що бачить великий крок уперед з боку українських розробників, які створили систему опріснення води, яка може очищати до 60 літрів води. 

— У зоні безпосередніх бойових дій, де доступ до питної води може бути дуже сильно обмежений, така ініціатива сильно знадобилася б. На скільки мені відомо, система важить близько 10 кг. Це означає, що вона не великогабаритна, але продуктивно працюватиме на фронті, що для кожного захисника буде великим плюсом, — додав десантник.

Снайперська гвинтівка «Z-10»

— Я працюю на снайперці українського виробництва «Зброяр Z-10», яка є напівавтоматичною, — говорить командир відділення снайперів Максим і продовжує: — Особисто для мене переваги цієї гвинтівки полягають у регульованому газоблоку та автоматичній подачі наступного патрона. В доволі короткий проміжок часу можна зробити декілька влучних пострілів, а для специфіки моєї роботи це вкрай важливо.

Снайпер Максим каже, що гвинтівка має хромований ствол. У польових умовах це дає змогу без чищення здійснювати до 500 пострілів, навіть за підвищеної вологості повітря. 

— В умовах сучасної війни, коли російської піхоти доволі багато «лізе», з цієї гвинтівки можна здійснювати до 20 пострілів на хвилину. Завдяки автоматичній подачі патрона не треба витрачати часу на перезаряджання, що дозволяє ефективно та влучно працювати по ворожих цілях, — доповнює командир відділення снайперів.

Десантник наголосив, що для їхнього підрозділу стала б у пригоді більша кількість розвідувальних дронів, адже якщо розвідка буде вестися безперебійно та постійно — це дасть йому з побратимами можливість ще більше й ефективніше працювати по вказаних цілях. 

— За час моєї практики був випадок, коли радіостанція виходила з ладу через ворожий обстріл. Дуже приємно, що українські винахідники розробляють нові мобільні й легкі рації, які захищені від перешкод. Для снайперів вони беззаперечно знадобилися б, адже якщо особовий склад перебуває під час обстрілу противника в бліндажі, то радейко — зверху. Це означає, що його може присипати уламками або гілки дерев пошкодять. Захищені радіостанції не виходитимуть з ладу й це дозволить нам постійно бути на зв’язку з побратимами, а від цього напряму залежить збереження життя та здоров’я наших хлопців, — додав Максим.

Безпілотний літальний апарат «Лелека-100»

— На «Лелеці» я працюю вже майже рік. До цього мав досвід роботи на інших розвідувальних безпілотниках українського виробництва, як-от Sparrow та Windhover. Особисто для мене «Лелека-100» має набагато більше переваг серед цих українських розробок, — розповідає літун з позивним «Професор». — Ми з побратимами завжди раді, коли читаємо новини, що у процесі розроблення — новий безпілотник. По-перше, радує, що це українське й ми не стоїмо на місці навіть під час такої важкої війни. По-друге, це завжди інновація і ворог не може тоді розсекретити наші частоти.

Фото та відео автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить