Про те, як їх втілюють в життя, розповідає фільм «Рух почався», показ якого відбувся в Києві. Про успішну наступальну операцію…
З наближенням зими знову почастішали повітряні тривоги, і діти, які дещо відвикли від цих звуків, лякаються і відчувають тривожність, розгубленість, коли знову треба йти в укриття. Щоб підтримати дитину під час обстрілів і допомогти впоратися зі страхом, спробуйте наступний алгоритм:
· підтримка близькості
· підтримка почуттів
· підтримка в діях
· безпека
Крок 1. Підтримка близькості
Скажіть дитині: я з тобою, ми точно впораємося, ми з тобою зараз в укритті, ми разом.
Крок 2. Підтримка почуттів
Поясніть дитині, що означає звук повітряної тривоги.
Цей звук справді лякає, його спеціально зробити таким, аби всі звертали на нього увагу. Він означає, що наші військові помітили загрозу і зараз знешкоджують її. Військові захищають нас.
Поясніть звуки вибухів.
Це працює ППО — наші захисники дбають про нашу безпеку, збивають ворожі ракети.
Підтримайте дитину.
Ти злякався/лася? Це дійсно страшно і неприємно. Але ти такий/ка молодець! Ти так добре тримаєшся! Я з тобою.
Крок 3. Підтримка в діях
Якщо дитина відчуває принаймні мінімальний контроль над ситуацією, це допомагає їй впоратися з тривогою. Запропонуйте дитині будь-які прості корисні дії — принести комусь води, подбати про свою іграшку чи домашню тваринку.
Заспокоїтися допоможуть дихальні вправи:
· вдихайте носом, видихайте ротом і супроводжуйте видих звуками, які розважать дитину;
· пускайте мильні бульбашки, щоб стимулювати вільний видих;
· співайте пісень або здувайте щось легке з твердої поверхні (пір’я, крихти).
Відволікальні вправи знімуть напругу:
· дайте дитині послухати аудіоказки;
· запропонуйте посмакувати льодяник або пожувати сухофрукт;
· на кожен гучний звук промовляйте щось дотепне.
Відволікайте дитину ігровими практиками:
Пограйте в «Слоника», який обмахується вухами — відкривайте та закривайте вуха долонями.
Пограйте в «Комах», уявляючи, що в укритті багато комарів, ловіть їх, плескаючи в долоні.
Крок 4. Безпека
Проговоріть, що загроза минула, та зауважте сміливість і витримку дитини.
«Все минулося. Ми в безпеці. Ти так тримався/трималася (перерахуйте все те, що робила дитина, піклувалася, про тих, хто поруч, допомагала, дихала). Ми були разом і впоралися. Ми молодці!»
Матеріал підготовлений в рамках комунікаційної кампанії «Ти як?», що є одним із ключових «пазлів» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка впроваджується в Україні за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
Підготувала Леся Медведенко
@armyinformcomua
Під час бомбардування нафтопереробного заводу F-16 зайшов у зону ураження систем ворожої протиповітряної оборони й зміг урятуватися лише завдяки майстерності пілота, оскільки системи протидії ракетам противника виявились несправними.
Кремлівські віртуозні уми знову на висоті. Цього разу на арені — листівки з пропагандистськими гаслами та символікою окупантів, які нібито «розклеїли» по Києву.
Солдатів армії країни-агресора визнано винними у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Їм призначено покарання – 12 років позбавлення волі.
Українські десантники продовжують майстерно «демілітаризувати» російські окупаційні війська, ефективно знищуючи не лише живу силу противника, але й широкий спектр його техніки — від мотоциклів до наземних роботизованих комплексів, які ворог використовує у своїх штурмових діях.
Мрія про військову службу, загартована спортом воля й гостре почуття несправедливості через російську агресію змусили Аліну повернутися в Україну, подолати проблеми зі здоров’ям і стати вправною операторкою бойових безпілотників на передовій. Її історія — не просто про вибір професії. Це розповідь про силу характеру, усвідомлену мету і безумовну любов до Батьківщини.
На Придніпровському напрямку загострилася ситуація безпосередньо в басейні Дніпра. Ворог почав здійснювати більше розвідувально-пошукових дій, висаджуючись на річкових островах.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
до 20000 грн
Рівне
Державна прикордонна служба України
від 23600 до 123600 грн
Луцьк, Волинська область
Про те, як їх втілюють в життя, розповідає фільм «Рух почався», показ якого відбувся в Києві. Про успішну наступальну операцію…