Водночас 27 листопада сирійські опозиційні сили розпочали масштабний наступ на війська Башара аль-Асада у провінції Алеппо в Сирії. Сирійські повстанці…
Сьогодні, 16 листопада, аеророзвідникові Феліксу Куртанічу мало б виповнитись 27 років, але 17 квітня 2022-го війна забрала життя воїна. Після його загибелі друзі й колеги вирішили втілити мрію захисника — зняти велике кіно. І в них це вдалось. У день народження Фелікса Куртаніча команда Felix production анонсувала вихід у широкий прокат із 30 листопада документальної кінострічки «Фелікс».
— Одного разу Фелікс сказав, що мріє зняти власне кіно. І коли його не стало, ми, його друзі, вирішили реалізувати його плани — зняти фільм, але вже про нього, — розповіла Іванна Слободянюк, телеведуча, журналістка, сценаристка, одна з авторів та продюсерка фільму «Фелікс», подруга й колега загиблого. — Так з’явився проєкт «Фелікс». Спочатку це мали бути спогади про нього, його історія життя. Але згодом ми вирішили через історію Фелікса, який народився в рік ухвалення Конституції України, брав участь із батьками в Помаранчевій революції, був учасником Революції Гідності, показати історію всіх, хто боровся та бореться за незалежність і суверенітет нашої держави. Наш фільм — про історію, незламність духу, любов і шлях, який зараз проходять усі наші герої ціною власного життя і свого здоров’я.
22 липня 2022 року розпочалися зйомки фільму з початковим бюджетом 200 доларів. Далі почали доєднуватися люди й підтримували фільм донатами від 2 грн до 40 тис. грн. І вже 27 квітня 2023 року на роковини загибелі відбулась перша закрита прем’єра стрічки в кінотеатрі «Жовтень», куди були запрошені друзі, колеги та рідні. Після цього показу команда Felix production потрапила в журнал FORBES як бізнес, який відкрився під час війни.
У липні кінострічка вирушила у благодійний тур Україною — рідне місто Фелікса Гнівань на Вінниччині, Львів, Івано-Франківськ, Коломия, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Вінниця, Хмільник, Харків. Крім того, фільм був показаний за кордоном — на Кіпрі, в Данії, Австрії, Ізраїлі, Польщі. Усі зібрані від благодійних показів кошти, а це 200 тис. грн, передали на підтримку аеророзвідки батальйону імені Кульчицького та 3-ї ОШБР «Азов», де продовжують воювати побратими Фелікса.
28 листопада відбудеться відкритий допрем’єрний показ в київському кінотеатрі «Жовтень», а з 30-го фільм виходить у відкритий прокат у Києві, Вінниці та Дніпрі. Кошти від прокату будуть передані на підтримку аеророзвідки батальйону імені Кульчицького. Зараз команда працює ще над двома новими документальними кінострічками, які вийдуть на екрани вже наступної весни.
Хлопець із дитинства мріяв бути військовим. У 2013-му вступив у Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Був активним учасником Революції Гідності у Вінниці та Києві. Став одним із засновників молодіжно-спортивної організації націоналістичного спрямування «Моноліт» та очолював її філію у Вінниці, проводив військові вишколи для молоді.
У березні 2015 року Фелікс вирушив у район проведення АТО, ставши до лав батальйону «Донбас». Виконував завдання в Авдіївці, Широкиному, Пісках, Кримському, Попасній. Служив також у батальйонах ОУН, «Карпатська Січ», «Айдар».
Згодом звільнився з армії та почав працювати в найвідомішій українській компанії зі сфери використання дронів — Dronarium Україна. Був залучений до багатьох проєктів українських продакшенів — знімав відео та фото з неба.
24 лютого минулого року Фелікс Куртаніч знову вирушив на війну. Брав участь в обороні Києва, потім виконував завдання на сході України. У квітні 2022-го захисник загинув. Посмертно воїн був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
@armyinformcomua
російська влада планує дозволити використовувати на шкідливих роботах у промисловості підлітків з 16 років
Служба безпеки та Національна поліція затримали п’ятьох громадян, яких підозрюють у співпраці зі спецслужбами рф та підпалах на Київщині і Тернопільщині.
Пілоти батальйону безпілотних систем 63 механізованої бригади показали кадри, на яких окупанти намагаються кидати автомати в українські безпілотники та відкидали руками FPV-дрон, поки той не здетонував.
За останні три роки кількість жінок у Збройних Силах України, як порівняти з даними до початку широкомасштабного вторгнення, збільшилася на понад 20%.
Українські воїни вразили бойову машину зенітно-ракетного комплексу «Тор-М2» російських окупантів.
На світанку військовослужбовці відділу прикордонної служби «Кодима» Подільського загону виявили групу осіб, які намагалися незаконно перетнути кордон з Молдовою.
від 21000 до 21000 грн
Черкаси
Головний центр підготовки особового складу ДПСУ ім. генерал-майора Ігоря Момота
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Водночас 27 листопада сирійські опозиційні сили розпочали масштабний наступ на війська Башара аль-Асада у провінції Алеппо в Сирії. Сирійські повстанці…