Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…
Про це йшлося під час презентації першого «Національного соціологічного дослідження про сприйняття людей з інвалідністю в Україні», організованого Громадською спілкою «Ліга Сильних». Дослідження проводилося Соціологічною групою «Рейтинг» з 28 серпня по 1 вересня 2023 року серед 2000 респондентів. Під час якісного компонента було опитано 48 осіб з інвалідністю (військових та цивільних) та без інвалідності.
Результати показали: 98% опитаних вважають, що люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства, з усіма громадянськими правами. Респонденти без інвалідності відзначили, що особи з інвалідністю докладають значно більше зусиль, аби жити повним життям. І почуття поваги, яке відчувають до них інші, пов’язане саме з надзусиллями осіб з інвалідністю. Дві третини опитаних вважають, що українське суспільство позитивно сприймає військових, які мають інвалідність. До цивільних з інвалідністю — скоріше нейтральне ставлення.
Серед емоцій, які відчувають українці до осіб з інвалідністю, домінує співчуття (71%) та печаль (34%), хоча вони й усвідомлюють, що людей з інвалідністю це дратує. Натомість при зустрічі з військовими з інвалідністю головною емоцією є вдячність (60%) і лише потім співчуття (50%), а також гордість (39%).
— Повага — це нова модель сприйняття людей з інвалідністю, — підкреслила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко. — Попри позитивні цифри ми побачили, що в суспільстві існує стигматизація, яка перешкоджає комунікації людей з інвалідністю. У нас недостатній рівень сприйняття осіб з інвалідністю, ми не бачимо їх на вулицях, у громадських та культурних закладах. Надалі ми будемо використовувати результати дослідження для побудови відповідних інформаційних кампаній.
За її словами, «Ліга Сильних» працює над реформуванням законодавства щодо прав людей з інвалідністю, це стосується рівня працевлаштування осіб з інвалідністю, реформування МСЕК, деінституціалізації. Крім того, Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю працює з органами місцевого самоврядування, а саме — в 30 територіальних громадах, щоб вже зараз люди з інвалідністю відчули зміни і в громадах зникли принаймні фізичні бар’єри.
Стати людиною з інвалідністю легко, тим більше під час війни, зокрема через прильоти, бойові дії, а також транспортні аварії, нещасні випадки тощо.
— Щодня людей з інвалідністю стає більше, у нас немає часу планувати зміни, ми маємо вже зараз трансформуватися. Щоб швидше інтегруватися, пояснювати сучасні підходи, спільнота людей з інвалідністю також має змінюватися. Люди з інвалідністю мають зрозуміти, що від них залежить більше, ніж просто отримувати послуги і щоб до них коректно зверталися, вони мають транслювати коректну термінологію, комунікувати коректно з суспільством. Якщо самі носії інвалідності всередині не змінюються, а ведуть споживацький спосіб життя і не намагаються змінити середовище довкола себе, зміни відбуватимуться довше, — зазначила голова правління громадської спілки «Ліга Сильних» Уляна Пчолкіна.
— Результати опитування показують, що бажання бути «помітними» є у певної частини активної спільноти осіб з інвалідністю, а від активної позиції залежить сприйняття суспільством. Адже коли ми бачимо людей з інвалідністю, скажімо, в закладах дозвілля, громадських місцях, це викликає емпатію. Багато чого у формуванні ставлення суспільства залежить від самих носіїв інвалідності, — підтвердив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.
З людьми з інвалідністю в повсякденному житті часто зустрічається половина опитаних. Друга половина не бачать таких людей, або бачать рідко. Більшість учасників якісного опитування відзначали, що людей з інвалідністю в публічних просторах побільшало. І пов’язують це як з війною, так і зі зміною життєвих звичок і способу життя самих людей з інвалідністю.
На жаль, за даними дослідження, люди з інвалідністю досі відчувають дискримінацію у багатьох сферах життя, зокрема:
· мобільності і можливості пересуватися за межами помешкання;
· відсутності архітектурної доступності до об’єктів публічного простору;
· працевлаштування (формальне ставлення, виконання квоти).
— Суспільство вважає, що у військових з інвалідністю більше можливостей для працевлаштування і самореалізації, ніж у цивільних. Респонденти відзначали, що наші військові дуже згуртовані, вони становлять свою спільноту, підтримують одне одного, тому їм простіше знаходити роботу, — розповіла соціальний психолог, аналітик соціологічної групи «Рейтинг» Ольга Духніч.
Майже 60% опитаних зазначили, що люди з інвалідністю найбільше потребують фінансової допомоги, майже 50% — медичної, понад 40% — психологічної.
Більшість опитаних посередньо оцінили стан сфер та ініціатив для людей з інвалідністю. Найбільшими проблемами є відсутність адаптованого транспорту для людей з візками колісними, адаптованих сайтів органів місцевої влади для незрячих, відсутність пандусів, ліфтів, пласких входів, доступу до інформації про можливості для людей з інвалідністю, соціальних послуг та реабілітації. При глибинному опитуванні часто респонденти визнавали, що попри надання якісних реабілітаційних послуг, реабілітаційні кабінети знаходяться на 2-3 поверхах лікарень, тобто доступ до них ускладнений.
Ці дослідження спонукають замислитись: хто ж має займатись вирішенням питань людей з інвалідністю? Безпосередньо люди з інвалідністю здебільшого покладаються на самих себе. Натомість більшість респондентів вважають, що цим має займатися місцева або центральна влада.
Бійці 108 гірсько-штурмового батальйону у складі 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» уразили російський танк та трьох загарбників.
Удень 19 вересня війська рф здійснили обстріл селища Вільча Чугуївського району на Харківщині.
Затримали ще двох колаборанток, які працювали на окупаційні адміністрації рашистів.
Спецпризначенці Окремого загону безпілотних систем спеціального призначення «Крила ОМЕГИ» Центру спеціального призначення Національної гвардії України знищили російську бойову машину десанту БМД-2.
Про таких, як боєць 81 аеромобільної Слобожанської бригади Сергій, на позивний «Фантом», кажуть, що вони народились у сорочці. Все тому, що воїн вцілів після розриву 82-мм міни за кілька кроків від себе.
Підрив дамб на бєлгородщині може призвести до масштабних повеней, затоплення населених пунктів та екологічної катастрофи.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Петрівське, Запорізька область
Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…