ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Данія спільно з ООН підтримуватиме відбудову громад в Україні

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Листопада 2023, 13:08
Ілюстративне фото

Данія стала першим донором Фонду відновлення громад України (Ukraine Community Recovery Fund, UCRF), що започаткований ООН разом з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Про це повідомила пресслужба Мінвідновлення.

Фонд покликаний підтримувати інвестиції у відбудову житла, енергетичної та соціальної інфраструктури, гуманітарне розмінування, а також в економічний розвиток на місцевому рівні. Концепція фонду була презентована влітку 2023 року на Конференції з відновлення України в Лондоні.

UCRF доповнить та підсилить роботу вже існуючого з 2019 року Українського гуманітарного фонду ООН (Ukraine Humanitarian Fund, UHF). З лютого 2022 року UHF отримав понад 350 млн доларів внесків від 31 донора та надає мільйонам людей гуманітарну допомогу.

«Відновлення кожної окремої громади дорівнює відновленню всієї України. Швидкість відновлення прямо залежить від спроможності громад. Вони розуміють свої потреби найкраще. Децентралізація зміцнила громади та дала їм можливість керувати своєю діяльністю», — зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, символічно, що першим донором нового фонду стала Данія.

«Зараз країна демонструє взірцевий приклад партнерства з Миколаєвом та Миколаївською областю у зміцненні стійкості. Я впевнений, що ця співпраця з ООН стане успішним практичним інструментом для подальшого розвитку Фонду», — наголосив він.

З 2022 року Данія працює над відновленням Миколаєва та Миколаївської області, надаючи різноманітну підтримку, від генераторів і систем питної води на ранньому етапі до допомоги з комплексним відновленням соціальної інфраструктури та цілих житлових кварталів зараз. Протягом цього процесу ООН підтримувала Данію.

За словами постійної координаторки гуманітарних питань ООН в Україні Деніз Браун, підтримувати відбудову громад в Україні попри війну важливо, аби зменшити їх залежність від гуманітарної допомоги в майбутньому. Вона переконана, що внесок Данії в роботу UCRF є важливим, адже він стане каталізатором подальших внесків до Фонду.

Від початку війни підтримка від Данії Україні сягнула приблизно 565 млн євро військової допомоги та 192 млн євро цивільної, у тому числі гуманітарних внесків. Основні сфери підтримки: військова, гуманітарна, гостра кризова підтримка, підзвітність, розмінування, захист жінок та дітей, боротьба з корупцією.

Данія закріпила за Україною десять цивільних експертів: дев’ять у Консультативну місію ЕС та одного в ОБСЄ.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
«Ні укриття, ні міномета» — дронарі Signum зрівняли з землею позицію окупантів
«Ні укриття, ні міномета» — дронарі Signum зрівняли з землею позицію окупантів

На Лиманському напрямку оператори батальйону Signum 53-ї ОМБр імені князя Володимира Мономаха виявили та ліквідували ворожих мінометників.

Окупанти завдали удару по цивільній інфраструктурі Одещини
Окупанти завдали удару по цивільній інфраструктурі Одещини

Противник атакував цивільну залізничну інфраструктуру Одеської області за допомогою БПЛА.

Поcилення ППО та переговорний процес: Президент України провів зустріч із Держсекретарем США
Поcилення ППО та переговорний процес: Президент України провів зустріч із Держсекретарем США

Президент України Володимир Зеленський у Мюнхені обговорив з державним секретарем США Марко Рубіо посиленння вітчизняного ППО та переговорний процесс.

Пам’яті капітана Степана Криворученка (позивний «Уж»)
Пам’яті капітана Степана Криворученка (позивний «Уж»)

Офіцера згадують як чудового наставника для молодих бійців.

«Існує у вигляді свині, яка йде на убій»: росіяни масово «обнуляють» власних військових
«Існує у вигляді свині, яка йде на убій»: росіяни масово «обнуляють» власних військових

Типова практика росіян — убивати власних солдатів, які намагаються здаватися в полон. Також вони масово добивають чи кидають напризволяще своїх поранених.

Ворог атакував Україну 83 ударними БПЛА
Ворог атакував Україну 83 ударними БПЛА

У ніч на 15 лютого противник атакував 83 ударними БПЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та безпілотниками інших типів.

ВАКАНСІЇ
Оператор БПЛА у Миколаїв

від 25000 до 75000 грн

Миколаїв

Миколаївський РТЦК та СП Миколаївської обл.

Командир відділення

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

Запорізький Центральний ОРТЦК та СП

Військовослужбовець (стрілець)

від 21000 до 100000 грн

Дніпро

В/Ч А7408

Оператор БпАК (військова служба за контрактом)

від 50000 до 120000 грн

Тисмениця

Івано-Франківський РТЦК та СП

Водій категорії C, D (військова техніка)

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

230 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Молодший інспектор прикордонної служби

від 21000 до 21000 грн

Полтава

Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України

--- ---