Водночас 27 листопада сирійські опозиційні сили розпочали масштабний наступ на війська Башара аль-Асада у провінції Алеппо в Сирії. Сирійські повстанці…
За часи кадебіста путіна російська армія прославилася великою набожністю. То зведуть такий собі головний храм збройних сил рф у чорних кольорах і стилі фентезі, де немає постійної церковної громади й прихожан, а серед головних реліквій цього комплексу — костюм і кашкет гітлера. То запровадять для своїх злочинних зграй на передовій якісь надувні каплиці. Та головним досягненням для патріархо-гундяєвських прихожан можна вважати легітимізацію самогубств. Ну а як інакше можна назвати добровільну згоду поїхати в «зону сво» фактично з квитком в один бік?
Як не намагається путінська влада приховати буквально всю статистику — від «негативного зростання» показників економіки до втрат на фронтах, чимала кількість цифрових даних таки стає відомою. Але тільки тим, хто дійсно шукає правду, а не сидить зануреним у теплому басейні прокремлівської телепропаганди. Тим часом стало відомо, що середня тривалість життя мобілізованих росіян на фронті в Україні становила 4,5 місяці. Такі підрахунки провели розслідувачі порталу «Важниє історії» та волонтери Conflict Intelligence Team (CIT) на підставі некрологів, опублікованих протягом кількох місяців у регіональних росЗМІ.
Перші смерті пішли вже на початку жовтня 2022 року — лише за два тижні після оголошення оголошеним у міжнародний розшук злодієм, а за сумісництвом — ватажком рф владіміром путіним мобілізації. Ненавчених призовників кинули на Херсонський напрямок, де активно йшов український контрнаступ.
У результаті першого місяця відправлення росіян на фронт загинули як мінімум 130 осіб (6,8 % від усіх відомих смертей мобілізованих). Після цього ситуація не покращала: кожен п’ятий загиблий не прожив на війні і двох місяців (19,7 %), а більше як половина (58,6 %) загиблих розпрощалися з життям у перші чотири-п’ять місяців. При цьому кількість смертей серед мобілізованих різко знизилася до 11 місяців на фронті, що може бути пов’язане із затримкою повідомлень про загибель.
На термін життя мобілізованих на фронті вплинула інтенсивність бойових дій, наголошують аналітики CIT.
— Найнапруженіші за втратами — осінь 2022 року та весна 2023 року. Вони вносять суттєву вагу в середню тривалість життя мобілізованих на фронті, — кажуть військові експерти.
За їхніми словами, восени мобілізовані потрапили до «м’ясорубки» в районі Сватового та Кремінної, де російській армії потрібно було терміново закрити прорив ЗСУ. «Дірку» в обороні забивали мобілізованими, щоб запобігти обвалу фронту.
— Рекорд від призову до могили — лише кілька днів, — пояснюють швидкоплинність життя росіян на фронті аналітики.
При цьому більш ніж половині загиблих «мобіків» було від 30 до 45 років (59,9 %). Частка померлих старше за 50 років становить лише 1,1 %, а від 20 до 30 років — 30,8 %. Але є й винятки: наймолодшому загиблому було лише 19 років, а найстаршому — 62 роки.
Військкомати були зацікавлені саме в молодих людях до 35 років, які можуть перебувати в добрій фізичній формі й нещодавно відслужили строкову службу, кажуть у CIT. Але ці люди краще поінформовані, менш охоче йдуть за повістками до військкоматів і навіть готові ховатися.
— До них краще доходить інформація про ті події, які відбуваються на фронті, вони розуміють, у якому стані армія рф. Тому російським військкоматам було простіше набрати людей старших за віком, ніж молодих: ті, хто служив у нульових, не співвідносять свою строкову службу в армії з тим, що є зараз, думають, що все кардинально змінилося, — кажуть аналітики CIT.
Тим часом з-поміж 18 тисяч загиблих на війні в Україні росіян, таки «засвічених» у показниках росстату за 2022 рік, близько 7 тисяч були у віці від 20 до 29 років, підрахували «Важниє історії».
Журналісти провели аналіз усіх даних за 2022 рік. Так, видання повідомляло про 18 тисяч загиблих російських військових, а «Медуза» з «Медіазоною» — про 25 тисяч. В обох випадках для підрахунку використовувався метод надмірної смертності.
Загалом на росії 2022 року померло мінімум 18 тисяч чоловіків віком від 20 до 29 років. З них понад 13 тисяч загинули від зовнішніх причин, до яких належать убивства, самогубства, отруєння, ДТП, а також смерть у бою. За розрахунками розслідувачів, щонайменше 40 % молодих чоловіків загинули саме на війні в Україні.
Найвищі цифри — у Бурятії, Ростовській області, Північній Осетії, Дагестані, Мордовії, Оренбурзькій області, Марій Ел. Тобто з найбільш депресивних регіонів московії, де десятиліттями панують безробіття й безгрошів’я. З цих регіонів на війні загинуло до 70 % усіх молодих чоловіків, що були віднесені до «померлих».
Щоб утруднити оцінювання військових втрат, 2022 року росстат уперше опублікував дані без деталізації із зовнішніх причин смерті. Зокрема зі статистики зникла така категорія, як загиблі «внаслідок воєнних дій». Якщо раніше можна було дізнатися, скільки росіян, якої статі та віку померли від травм, вбивств, ДТП, утоплень, отруєнь та інших зовнішніх впливів, то зараз такої розбивки у відкритому доступі також немає. При цьому росстат вказує лише загальну кількість загиблих від зовнішніх причин.
Раніше стало відомо, що уряд путіна заклав до бюджету рф на 2024 рік виплати всього на 100 тис. загиблих військових. Напевне, що воїни українських Сил оборони суттєво підкорегують такі прогнози і сподівання кремлівських оптимістів.
@armyinformcomua
Центр національного спротиву продовжує відстежувати процеси мілітаризації дітей на ТОТ та наміри ворога змінити їх самоідентифікацію з метою знищення цілого покоління українців.
Увечері 5 грудня ворожий «Шахед» поцілив у приватний житловий будинок у населеному пункті Корюківського району.
Бійці Бригади Національної гвардії України «Рубіж» перехопили відеосигнал з ворожого дрона, який скидав боєприпаси на українські позиції.
У Міжнародний день волонтера Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками волонтерського руху, тими, хто активно допомагає країні та українським воїнам.
Міністр оборони України Рустем Умєров спільно з представниками ТСК Верховної Ради з моніторингу міжнародної допомоги, головою Комітету парламенту з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександром Завітневичем та колегами провів важливу зустріч із аташе країн-партнерів.
Агресор бив по Нікопольщині дронами-камікадзе та артилерією. В цілому за день – 15 атак.
Водночас 27 листопада сирійські опозиційні сили розпочали масштабний наступ на війська Башара аль-Асада у провінції Алеппо в Сирії. Сирійські повстанці…