
Перед Вами перша українська колісна самохідна артилерійська установка 2С22 «Богдана» або, як її ніжно називають члени розрахунку — «Дівчинка». Саме ця гармата вже неабияк впливає на хід війни, адже артилеристи, які на ній працюють, дійсно Боги війни.
До Дня ракетних військ та артилерії кореспондентка АрміяInform завітала на позиції захисників, де на власні очі побачила всю потужність та могутність «Дівчинки» та поспілкувалася з членами розрахунку.
— Робота на цій гарматі — це лише одна радість, — розповідає командир батареї Віталій і продовжує. — Я дуже задоволений установкою, адже вона дуже точна. Максимальна дальність стрільби на ній сягає 40 км, але в основному ми працюємо на відстань 19-20 км. Її переваги над іншими гаубицями полягають у тому, що наша «Дівчинка» не стоїть стаціонарно в капонірах. Нам приходить команда, ми відпрацьовуємо та повертаємось в район очікування. Саме це забезпечує нам те, що і розрахунки всі цілі та здорові, і гармата в порядку.
Командир батареї каже, що, на його думку, наша САУ 2С22 «Богдана» має доволі великі перспективи в майбутньому, адже гармата постійно покращується.
— Якщо ми будемо мати багато таких установок, тоді це дуже круто вплине на хід війни. Я б хотів, щоб таких гаубиць були цілі дивізіони або бригади. Весь світ має знати про те, на скільки наша «Дівчинка» неймовірна, — додає артилерист.
Також Віталій поділився історією про враження «найжирніших» цілій, по яких відпрацював його розрахунок.
— Ми постійно працюємо доволі продуктивно. Найбільше запам’ятав, коли нам прийшла команда на роботу і противник висунувся у надзвичайно великій кількості. Тоді там було приблизно 50 військовослужбовців окупаційних військ. Ми їх усіх просто накрили. Коли аеророзвідники показали нам результати нашої роботи, то всі були просто вражені потужністю «Богдани». Ми працювали касетними та осколково-фугасними снарядами.
Про те, по яких цілях працюють артилеристи, розповів командир гармати Дмитро.
— Пріоритетними цілями для нас є скупчення ворожої піхоти, легка броньована техніка та БТРи. Загалом, нам не принципово по яких цілях працювати, адже це все вороги, які свідомо прийшли на нашу землю з метою захопити її. Ми як артилеристи робимо все для того, щоб насамперед прикривати нашу піхоту. Коли хлопцям на «нулі» стає важко, тоді вони викликають нас і рашисти просто тікають, якщо, звичайно, ще мають можливість, — каже командир гармати Дмитро.
Коли приходить команда на бойову роботу, ми одразу відправляємося з розрахунком. Працювати будемо по скупченню ворожої піхоти.
— Ви зараз на власні очі бачили, як швидко розгортається гармата і як ефективно вона працює. Наш розрахунок доволі злагоджений, кожен розуміє одне одного та підтримує, — наголошує артилерист Дмитро.
Командир батареї Віталій говорить, що своїх побратимів він оцінює на надзвичайно високому рівні, адже працюють хлопці точно та професійно.
— Я дуже люблю артилерію. До цього працював на мінометі та САУ 2С1 «Гвоздика». Тоді мені важко було уявити, як гармата може високоточно та влучно потрапляти в ціль, яка знаходиться за 40 км. Почавши працювати на «Богдані», я все це побачив і переконався, що так, дійсно, і цьому свідчать наші успіхи на кожному напрямку, на якому нам доводилося працювати. До нашої Перемоги особисто я просто буду жити нашою артилерією, адже вона дійсно крута, — наголосив Віталій.
Фото та відео автора