— Національний президентський оркестр — знаний у світі професійний колектив, який люблять та поважають в музичному середовищі. Як вас нині, в час великої війни, зустрічають за кордоном? — Наша…
Усі поважають танкістів. Коли ми їдемо дорогою, з нами вітаються, руками махають, — розповідає Денис. Він — навідник-оператор танка Т-72.
— Чому піхота рада бачити танки поруч із собою? Напевно, тому, що ми стріляємо швидко і точно. Ворогу важко зреагувати. Постріл, мить і «приліт», — розповідає він.
Денис — киянин. У 2015 році брав участь в антитерористичній операції. Каже, що у 2022 році також не міг залишитися осторонь, і знову прийшов у ЗСУ захищати свою країну. Вже майже рік служить у танковому взводі окремої механізованої бригади.
— Стріляємо на 5 кілометрів і влучаємо. Певні снаряди можемо і на 8 кілометрів «надіслати» адресно ворогу. Робота навідника-оператора на перший погляд складна, але якщо добре все вивчити, то нічого надзвичайного у цьому нема, — розповідає він. — За можливості постійно тренуємося. Відпрацьовуємо різні вправи: «вісімки», «танкові каруселі». Екіпаж злагоджений. Ми разом тренувалися в навчальному центрі. Тепер разом воюємо.
Командує цим танковим взводом Андрій. Йому 53 роки. Він старший лейтенант. Танкістів свого взводу Андрій вважає дітьми.
— Бо більшість із них за віком годяться мені в діти. Таке у мене й ставлення до хлопців — як до рідних дітей, — розповідає командир. — У взводі багато молодих чоловіків. Та вони досвідчені й сильні танкісти. Дехто з них — з тимчасово окупованих територій. Вони знають, що таке «русскій мір». Люди в моєму взводі дуже вмотивовані, вони розуміють, що робити на війні.
Вдома Андрія чекає велика родина — дружина і четверо дітей.
— Я батько трьох доньок і сина. Йому лише 5 років. Скучаю за родиною дуже, — каже він. — Перемога для мене — вибити окупантів і повернутися додому. Я живу у Кривому Розі.
Андрій прийшов у ЗСУ по мобілізації.
— Колись давно я навчався на військовій кафедрі, тож був офіцером запасу. Після призову пройшов курси перепідготовки і підвищення кваліфікації в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Навчали нас дуже інтенсивно, відчув себе курсантом, — розповідає командир взводу. — Викладачі та інструктори старалися на повну. Це вже новий підхід до навчання, з новими баченням і методиками. Дізнався багато корисного і потрібного. Для мого віку це навчання, може, й важкувате було, але знання того варті. Після випуску став командиром взводу, до якого відразу прибули екіпажі і танки. Свою техніку ми обкатали і пристріляли на полігоні.
На озброєнні взводу — три танки Т-72. Вони прибули до бригади з-за кордону. Їх танкістам передала одна з європейських країн.
— Така підтримка надихає. Це неймовірно, коли люди переймаються твоєю бідою і хочуть тобі допомогти. Видно, що ці бойові машини наші друзі ретельно готували. Все справне, нові модернізовані приціли, монітори. Все укомплектовано. Ці танки нам просто подарували, хоча вони коштують величезних грошей, — каже Андрій.
На одному з танків навіть було написано побажання для танкістів.
— Маркером на стволі були написані добрі слова, — каже навідник танка Денис. — Відчувається, що це було зроблено від душі. Це дуже добре знати, що ми маємо друзів, які готові нам так допомогти. Я та всі танкісти бригади щиро дякуємо людям, які передали нам бойові машини. Ці танки допомагають нам воювати і перемагати окупантів.
Фото і відео автора
@armyinformcomua
FPV-майстри спецпідрозділу ГУР МО України «Firebird» продемонстрували кадри знищення ворожої автомобільної техніки, удари по схованках російських окупантів, спалення їхніх засобів зв’язку, спостереження та електроживлення.
Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Натомість Сили оборони України завдають ворогу значних втрат у живій силі та техніці. Загалом, від початку доби відбулося 120 бойових зіткнень.
Підрозділи розмінування Міністерства оборони України в листопаді очистили від вибухонебезпечних предметів 18 445,39 га територій, з яких 18 266,09 га — це землі сільськогосподарського призначення.
Пілоти 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського показали цілу низку влучань у ворога дронами-камікадзе та скидами.
Президент України Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц у Києві оглянули новітні зразки виробів із системами автоматичного виявлення та ураження цілей, зокрема БПЛА, FPV-дрони, наземні роботизовані комплекси та систему керування «рою дронів».
У місті Торецьк тиждень міських боїв відмінусовує в російській окупаційній армії до пів тисячі осіб.
— Національний президентський оркестр — знаний у світі професійний колектив, який люблять та поважають в музичному середовищі. Як вас нині, в час великої війни, зустрічають за кордоном? — Наша…