ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У військово-медичних закладах упроваджують електронну систему документообігу

Актуальна тема Військова медицина Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 24 Жовтня 2023, 13:00

Нині Командування Медичних сил Збройних Сил України активно впроваджує медичну інформаційну систему у військово-медичних закладах. Так, у шпиталях зараз завершується прокладання структурованих кабельних мереж, водночас уже працює електронний документообіг. Це дає змогу оптимізувати процес обстежень і лікування поранених та хворих військовослужбовців, а також забезпечити прозорість черг під час проходження військово-лікарської чи медико-соціальної експертної комісій.

Кореспондентці АрміяInform удалось поспілкуватись із лікарями та пацієнтами одного з таких закладів. Вони поділились своїми враженнями від впроваджуваних нововведень. Варто зазначити, що на базі цього госпіталю електронна медична система діє декілька місяців.

— Зараз активно проводиться уніфікація процесу, щоб усі його учасники однаково розуміли механізми роботи, — розповіла лікарка Надія. — Поліклініка вже під’єднана до загальної системи, тож сьогодні будь-який військовий може завчасно записатись на прийом до вузького спеціаліста та прийти в чітко визначений час. А завдяки створеній попередньо Е-черзі начмеди медичних частин можуть робити записи дистанційно, що дуже зручно. Тож немає потреби годинами чекати під кабінетом своєї черги. Це стосується як прийомів фахівців у поліклініці, так і черги на ВЛК. Також розгорнуті робочі місця лікарів.

Слова лікарки підтверджує головний сержант запасу Вікторія. Жінка  дістала важке поранення під час ракетного обстрілу, була звільнена із ЗСУ за станом здоров’я, має інвалідність ІІ групи. Вона повинна підтвердити у МСЕК свій діагноз, тому проходить обстеження.

— Мені дуже сподобалась система, яку запровадили в поліклініці. Ми всі розуміємо, наскільки велика сьогодні завантаженість у лікарів і як складно потрапити до них на прийом. Проте я записалась у чергу, отримала талончик і спокійно пройшла фахівців у призначені години. На прийом до двох лікарів я витратила близько години, і це лише тому, що в мене складний діагноз. Раніше я тільки мінімум пів дня стояла б у живій черзі.

Фахівці закладу розповіли, що Медична інформаційна система складається з бази даних, розміщеної в Центрі обробки даних (ЦОД), до якого підключатимуться всі військові медичні заклади. У кожному з них будуть розгорнуті робочі місця лікарів — комп’ютер чи ноутбук із відповідною програмою, під’єднані до загальної мережі закладу. Ця програма надає інструменти для аналітики та звітності, можливості ведення індивідуальної та стандартизованої документації, а також для створення медичних висновків, направлень тощо. МІС складається з модулів і підсистем, основні з яких — це Електронна медична картка пацієнта, Лікар, Реєстратура, Стаціонар, Лабораторія, Звітність та Статистика та інші. Окремий модуль готується по ВЛК.

Медицина

Група фахівців закладу пройшла організований Командуванням Медичних сил ЗСУ курс навчання з опанування всіх інструментів програми, далі вони передають здобуті знання колегам.

Захищеність мережі та запобігання витоку інформації забезпечує ЦОД. Кожен медичний працівник авторизований у базі Центру обробки даних, а зайти до системи він може лише за умови підключення до захищеної мережі, скориставшись індивідуальними логіном та паролем.

— На кожного пацієнта, який проходить лікування, заводиться персональна медична картка, куди вносяться всі його дані. Це дуже актуально та зручно, особливо зараз, коли триває війна й поранений перебуває на різних етапах евакуації. Цифровізація запобігає тому, що паперова документація може бути втрачена. А так медичні фахівці бачать усі дані на конкретного пацієнта. Тобто пораненому чи хворому не потрібно мати купу ксерокопій якоїсь виписки чи медичну картку в кишені, яку не можна виносити, — додає Надія. — Сьогодні ми всі вчимось користуватись системою, інколи виявляємо деякі недоліки, про які доповідаємо фахівцям з Командування Медичних сил ЗСУ. І вже за їх координації та сприяння розробники програми вносять в неї відповідні зміни.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Ще три знищені російські літаки, третя штурмова зачистила Красногорівку: стрім із міста на сході

Ще три знищені російські літаки, третя штурмова зачистила Красногорівку: стрім із міста на сході

Майже 100 окупантів вбитими та пораненими — третя окрема штурмова бригада зачистила Красногорівку від росіян. Ворог відмовився здаватися в полон і був ліквідований.

Україна володіє повною інформацією: російський контингент у Придністров’ї не становить загрози

Україна володіє повною інформацією: російський контингент у Придністров’ї не становить загрози

Україна володіє повною інформацією про концентрацію та кількісний склад російського контингенту на території невизнаного Придністров'я. Наразі він не становить загрози.

На Київщині судитимуть адвокатесу, яка відправляла за кордон фальшивих волонтерів

На Київщині судитимуть адвокатесу, яка відправляла за кордон фальшивих волонтерів

Чоловіків призовного віку вносили до інформаційної системи «Шлях» в якості волонтерів, які перевозять гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ.

15 років тюрми отримав шпигун за комплексами ППО на Дніпропетровщині

15 років тюрми отримав шпигун за комплексами ППО на Дніпропетровщині

Чоловіка засудили за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану.

росіяни глушать інтернет і телефонний зв’язок на тимчасово окупованих територіях

росіяни глушать інтернет і телефонний зв’язок на тимчасово окупованих територіях

На тимчасово окупованих територіях росіяни глушать інтернет і телефонний зв’язок у населених пунктах.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ показав, як наші дронщики нищать окупантів на Сході

Командувач Сухопутних військ ЗСУ показав, як наші дронщики нищать окупантів на Сході

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк показав бойову роботу групи Асгард підрозділу «Очі» 120 ОРП.

Захищаємо світ

00
00
00