ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Рівненщині відкрили меморіальну дошку Герою України Вадиму Блищику

Регіони
Прочитаєте за: 2 хв. 23 Жовтня 2023, 12:41

У селі Малі Телковичі Володимирецької громади Вараського району Рівненщини урочисто відкрили меморіальну дошку Герою-земляку Вадиму Блищику. Про звитяжну службу мужнього воїна ми писали ще в газеті «Народна армія» задовго до війни, коли він був молодим контрактником-миротворцем, а вже під час війни — на нашому сайті. І ось третя нагода розповісти про молодшого лейтенанта Вадима Блищика випала вже тоді, коли Президент України відзначив його найвищою нагородою — званням Героя України, посмертно…

У рідній окремій механізованій бригаді імені князя Костянтина Острозького Вадим Блищик пройшов службовий шлях у понад півтора десятиліття — був молодим контрактником, згодом — головним сержантом, штаб-сержантом, і, нарешті, став офіцером — у важких кровопролитних боях після широкомасштабного вторгнення московитів він командував взводом. Загинув офіцер торік у серпні в бою, рятуючи пораненого побратима…

Поховали загиблого героя 17 серпня на міському кладовищі Звягеля.

Посмертно молодший лейтенант Вадим Адамович Блищик за заслуги перед Звягельським районом нагороджений відзнакою району з присвоєнням почесного громадянина Звягеля. А 8 липня цього року Указом Президента України № 382/2023 йому було присвоєно звання Герой України.

І ось, вже в жовтні, на стіні рідної школи Вадима, а нині Малотелковицької гімназії з’явилася меморіальна дошка на спомин про випускника.

— Тепер кожен, хто переступатиме поріг рідної школи Вадима Адамовича, схилить голову на знак поваги та вдячності захиснику та Герою України, — переконані односельці Героя.

У селі розповідають, що в гімназії і парту, де сиділи брати-близнюки Блищики (брат Вадима Юрій також служив пліч-о-пліч із ним, але внаслідок хвороби був змушений ще до війни звільнитися й передчасно пішов із життя), і пам’ять про них.

Меморіальну дошку пам’яті Вадима Блищика на стіні навчального закладу встановили за ініціативи директора, педагогічного колективу гімназії і сім’ї загиблого Героя України. Побратими Вадима привезли живі квіти й висадили їх після відкриття меморіальної дошки на Алеї пам’яті, що поряд із гімназією.

Фото Валентини Ференсової, Олексія Тригуба та із сімейного архіву родини Героя

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Суд стягнув майже 2 млн грн на користь Міноборони за порушення термінів постачання товарів для потреб ЗСУ

Суд стягнув майже 2 млн грн на користь Міноборони за порушення термінів постачання товарів для потреб ЗСУ

Постачальник сплатив Міноборони майже 2 мільйони гривень за порушення термінів постачання товарів для потреб ЗСУ.

Через значні втрати під Авдіївкою росіяни перегруповуються та підтягують резерви  — Олександр Тарнавський

Через значні втрати під Авдіївкою росіяни перегруповуються та підтягують резерви — Олександр Тарнавський

На Авдіївському напрямку ворог перегруповується, зазнавши величезних втрат під час авдіївської операції, підтягує резерви, знову активно задіює авіацію. Водночас Сили оборони зміцнюють ешелоновану оборону, посилюються додатковими підрозділами, створюють нові вогневі позиції.

В Україні будуть готувати більше протезистів

В Україні будуть готувати більше протезистів

Міністерство охорони здоров’я запровадило, як професію протезиста-ортезиста, так і систему підготовки цих фахівців.

Наші воїни проходять реабілітацію після боїв на Бахмутському напрямку

Наші воїни проходять реабілітацію після боїв на Бахмутському напрямку

За підтримки ГО «Український фонд міжнародного розвитку» та у партнерстві з профільними вишами нині прикордонники Харківського загону проходять курс відновлення після важких боїв на Бахмутському напрямку.

Київський інститут судових експертиз вперше розпочав дослідження російської крилатої ракети Х-69

Київський інститут судових експертиз вперше розпочав дослідження російської крилатої ракети Х-69

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) почали проводити дослідження частин та уламків російської крилатої ракети повітряного базування Х-69.

«Гром», що побив під Харковом російську колону: як у 21 рік стати Героєм України

«Гром», що побив під Харковом російську колону: як у 21 рік стати Героєм України

Євген Громадський — офіцер Сил оборони України із позивним «Гром». Воїн отримав звання Героя України у 21 рік. У перший день війни командував взводом, який знищив колону російських окупантів на кільцевій дорозі біля Харкова. Про це і не тільки він розповів в інтерв’ю Армія TV.

Захищаємо світ

00
00
00