Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Саме цю символічну дату — 14 жовтня — закріпила Президія керівного органу українського підпілля — Української Головної Визвольної Ради на чолі з Романом Шухевичем (Тарасом Чупринкою) у своїй постанові від 30 травня 1947 року. Впродовж наступного літа-осені були ухвалені відповідні рішення та звернення по лінії ОУН і УПА, тож 14 жовтня 1947 року УПА вперше святкувала свою річницю — 5 років від дня створення.
У постанові була лише символічна прив’язка до Покрови, яка в ХХ столітті за юліанським календарем припадала на 14 жовтня. Саме тому День створення УПА має й надалі відзначатися 14 жовтня, бо це історична дата, а не релігійне свято. Вона не переноситься через зміни церковного календаря. На цьому наполягає колишній голова Українського інституту національної пам’яті, історик Володимир В’ятрович.
Про історію створення УПА розповідає Видання «Бюро Інформації Української Головної Визвольної Ради (УГВР)», випуск № 1 за квітень 1948 року, що зберігся в ГДА СБУ (Ф. 13. — Спр. 372. — Т. 13).
Підпільники, що боролися проти московської окупації України в 1947 році, через два роки після завершення Другої світової війни знали, що перші збройні групи для боротьби з окупантами на Поліссі почав створювати член ОУН Остап у середині жовтня 1942-го.
— Добре мати окреме свято, коли, власне, була створена Українська Повстанська Армія — 14 жовтня, — говорить Володимир В’ятрович. — Подібним чином Збройні Сили України ми згадуємо і в контексті Дня захисників і захисниць України 1 жовтня, й у контексті Дня Збройних Сил України 6 грудня. Отже, мені здається, що саме такий підхід буде найбільш раціональним і історично вивіреним.
Окрім того, є додаткове документальне підтвердження, що дата 14 жовтня не символічна. Німці в 1942 році вже 16 жовтня звітували, що «націоналісти вперше зібралися в районі Сарн», а саме там творилися перші відділи УПА.
@armyinformcomua
На Одещині затримали групу військовозобов’язаних чоловіків, намагалися втекти до Молдови.
Відбувся другий етап повернення з полону поранених українських бійців. «Сьогодні вдома — воїни нашої армії, нацгвардійці, прикордонники.
Співробітники Служби безпеки України зібрала доказову базу проти російського військового, який у жовтні 2024 року розстріляв двох цивільних мешканців Харківщини, після чого потрапив у полон Сил оборони.
12 червня о 10:40 ворожі війська атакували FPV-дроном село Іллінівка Краматорського району, загинули двоє людей.
Від початку доби на фронті було зафіксовано 118 бойових зіткнень між Силами оборони та російськими окупаційними військами.
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі, додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Сил ТрО, СБС, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…