ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

«Стільки, скільки потрібно» — союзники оголосили, доки вони підтримуватимуть Україну

Новини
11 Жовтня 2023, 18:19
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У Брюсселі, в штаб-квартирі НАТО, розпочалася зустріч міністрів оборони Північноатлантичного альянсу. Програма дводенного заходу дуже насичена та включає багато питань щодо повсякденної діяльності Альянсу, аналіз ситуації в Ізраїлі та на Балканах. Однак головна тема, як і раніше, залишається незмінною — підтримка України у протистоянні російській збройній агресії. Про це красномовно свідчив український прапор, встановлений перед прапорами держав-членів НАТО поруч зі стягом Альянсу та вступна пресконференція Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга та Президента України Володимира Зеленського, який прибув до Брюсселя з неоголошеним візитом.

Окрім Президента, Україну на заході представляють Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, Міністр оборони Рустем Умєров, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

З офіційного слова розпочав зустріч міністр оборони США Ллойд Остін. Далі офіційну промову мав Президент України Володимир Зеленський. За протоколом також слідував виступ Міністра оборони України, втім Рустем Умєров виступав лише на закритій частині зустрічі, куди не допускали пресу.

Під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн»  міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що  США підготували новий пакет безпекової допомоги для України обсягом у 200 мільйонів доларів.

За словами Ллойда Остіна, цієї зими завдання Контактної групи є подвійними: продовжувати допомагати Україні справлятися з викликами і також продовжувати розвивати можливості України у майбутніх небезпеках. Також міністр оборони США заявив про необхідність забезпечити потреби України, зокрема, у ППО та боєприпасах.

«Я дуже радий, що США оголосить про новий пакет безпекової допомоги для України обсягом у 200 мільйонів доларів, який включає також боєприпаси М9М і абсолютно нові системи ППО, які незабаром будуть доставлені в Україну. Так само артилерію, ракети, а також боєприпаси ППО та протитанкову зброю, необхідне озброєння для боротьби з російськими дронами. Отже, загальне зобовʼязання Сполучених Штатів складатиме 43 млрд з початку війни», — зазначив міністр оборони США Ллойд Остін.

Він також додав, що зібравши цю Контактну групу, союзники нагадують світу про своє зобов’язання підтримувати Україну зараз, а також і в довгостроковій перспективі.

«Ця коаліція творить історію нашою об’єднаністю і підтримкою для України. США стоятимуть з Україною стільки, скільки потрібно. І сьогодні ми попрацюємо з Україною, щоб хоробрі українські захисники мали те, що їм потрібно в цей критичний момент. Також я радий оголосити, що коаліція з 50 країн зібрала більш як 33 мільярди для безпекової допомоги Україні. Наш наступний крок — це довготривале бачення роботи усіх учасників нашої Контактної групи, щоб організувати нову «Коаліцію можливостей», — сказав Ллойд Остін.

Міністр оборони США зазначив, що союзники вже мали досвід ефективних коаліцій, зокрема, щодо ППО, артилерії, танків та навчання українських пілотів на F-16. Концепція нової  коаліції, за його словами, створить більш широкі можливості для підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі перед членами  Контактної групи з питань оборони України зазначив, що  цієї зими росія знову спробує використати тактику обстрілу української енергосистеми.

«Минулої зими росія намагалася знищити нашу енергетику. І всі крани-партнери нам допомогли: і з ППО, і з енергетикою. Це стало «рятівним кругом» для нас. Безумовно, цієї зими росія намагатиметься повторити цю тактику. Але з  корективами, які вона неодмінно  зробить, і з більшими терористичними зусиллями», — наголосив Президент Володимир Зеленський.

Говорячи про ситуацію на фронті, Президент України розповів, що росіяни не мають успіху у наступі на наші позиції. Наша ж контрнаступальна операція триває, але все дуже складно. Він додав, що саме українські військові зараз визначають хід подій. За словами Президента, росія вже не може своїми силами вести цю війну, їй потрібен Іран та Північна Корея.

Коментуючи на пресконференції з Йенсом Столтенбергом питання, чи готова Україна до офіційних переговорів щодо вступу в Європейський Союз, Володимир Зеленський сказав, що з боку України майже все готове, щоб розпочати переговори.

Президент України, вже вдруге з початку широкомасштабної війни, провів переговори в Брюсселі з прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо. Окрім того, у форматі «Рамштайн» заплановане засідання Ради Україна – НАТО. Це стане офіційною можливістю для нового Міністра оборони України Рустема Умерова познайомитися з колегами з держав-членів Альянсу.


Сергій «Флеш» Бескрестнов став радником Президента з оборонних технологій
Сергій «Флеш» Бескрестнов став радником Президента з оборонних технологій

Президент України Володимир Зеленський призначив Сергія Бескрестнова «Флеша» своїм радником із питань розвитку технологічних напрямів оборони.

Ядерна експансія згасає: війна змусила росію згортати атомні проєкти
Ядерна експансія згасає: війна змусила росію згортати атомні проєкти

Війна проти України та санкції змушують «Росатом» майже вдвічі скоротити інвестиційну програму й відмовитися від частини міжнародних проєктів.

Військовим не забороняли публічно висловлюватися — Генштаб відповів на заяви в соцмережах
Військовим не забороняли публічно висловлюватися — Генштаб відповів на заяви в соцмережах

Генштаб ЗСУ заявив, що не запроваджував заборони для військових на публічні заяви, інтерв’ю чи висловлення власної позиції в соцмережах.

Обрав бригаду, подав рапорт, і на місці: як Сергій повернувся до війська через Армія+ після СЗЧ в півтора роки
Обрав бригаду, подав рапорт, і на місці: як Сергій повернувся до війська через Армія+ після СЗЧ в півтора роки

Військовослужбовець Сергій, який після СЗЧ тривалістю в півтора роки повернувся до війська, розповів про свій досвід повернення через Армія+.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Головний сержант роти

від 29000 до 129000 грн

Вся Україна

Карна, батальйон оперативного призначення

RobotaUa Молодший інспектор прикордонної служби

від 20100 до 25000 грн

Херсон

Державна прикордонна служба України

WorkUa Заступник командира роти охорони з морально-психологічного забезпечення

від 27000 до 30000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Olx Технік до в/ч А2800

від 23000 до 45000 грн

Радісне, Одеська область

WorkUa Оператор БПЛА, розвідник (мікро, міні, ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

Батальйон безпілотних систем 154 ОМБр

RobotaUa Водій військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Харків

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

ПУБЛІКАЦІЇ
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії
Про спрощений алгоритм знають 65% охочих повернутися із СЗЧ до Слов’янської бригади Нацгвардії

Водночас частина із них потребують додаткових роз’яснень, адже не повністю розуміють усі складові механізму поновлення на службу. Про це в коментарі АрміяInform розповіли у відділі рекрутингу 18-ї Слов’янської…