Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Сьогодні відбулося засідання Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міністерстві оборони України.
У заході взяли участь уповноважені від дев’яти релігійних організацій, священнослужителі, які обіймають посади військових капеланів у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту МОУ.
Засідання проводив голова Міжконфесійної ради пастор-капелан Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Василь Хіміч. Його в червні цього року шляхом відкритого голосування було обрано головою Міжконфесійної ради.
Присутні обговорили низку важливих питань. Зокрема, проблематику визнання Міністерством освіти і науки України дипломів про вищу духовну освіту, здобуду після 2018 року, створення медіагрупи для висвітлення капеланської діяльності в ЗСУ. Також було розглянуто питання підвищення граничного віку для військових капеланів та обговорено проєкт «Кодексу військового капелана».
Крім цього, уповноважені від релігійних організацій обговорили тему впровадження харчування для військових-мусульман за стандартом «халяль».
Кожне питання на порядку денному підлягало як спільному розгляду, так і пошуку вирішення проблемної ситуації. Зокрема, кожен представник мав право висловити свою думку та проголосувати «за» чи «проти» запропонованого шляху вирішення обговорюваного питання.
Нагадаємо, що в ЗС України та Держспецтрансслужбі відповідно до Закону України «Про Службу військового капеланства» були створені Служби військового капеланства. Після цього розпочалося комплектування посад військових капеланів згідно з визначеними квотами конфесійного представництва.
@armyinformcomua
Вступна кампанія-2025 триває. Окрім ВВНЗ підготовку майбутніх офіцерів здійснюють й військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти. Одним з них є кафедра військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій.
У рамках зниження спроможностей противника з виготовлення вибухових речовин та боєприпасів, у ніч на 14 червня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали ураження по важливих об’єктах воєнно-промислового комплексу російського агресора.
За добу російські війська 27 разів обстріляли населені пункти Донецької області, завдавши серйозних руйнувань житловій і цивільній інфраструктурі. Внаслідок обстрілів загинула одна людина, ще дві — дістали поранення. З прифронтових територій евакуйовано 257 мешканців, зокрема 63 дитини.
Служба безпеки України запобігла терористичному акту, який за завданням російських спецслужб мав статися в житловому районі Одеси. В результаті спецоперації затримано агента фсб, який планував замах на офіцера Збройних Сил України.
Протягом минулої доби Херсонська область перебувала під щільним вогневим тиском з боку російських військ. Ворог атакував населені пункти дронами-камікадзе, артилерією та авіацією.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський провів робочу нараду, присвячену посиленню протидії ударним БПЛА, якими росія щоденно атакує українські міста.
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…