Про це свідчать численні відео, якими у соцмережах діляться самі росіяни. Сухопутний «коридор смерті» У результаті систематичних ударів українських безпілотників…
Після повернення частини закупівель Міноборони в систему Prozorro вдалось заощадити близько 5 мільярдів гривень державного бюджету.
Про це повідомила заступник міністра економіки Надія Бігун.
Починаючи з травня Міноборони почало повертати деякі свої закупівлі в систему Prozorro.
«Станом на зараз вони завершили приблизно 50 тендерів на загальну вартість 31 млрд грн з економією у 16%, а це близько 5 млрд грн. Це дуже непоганий результат. Але це точно не всі їхні потреби. Я не кажу про військову техніку. Виключно — про тилове забезпечення», — пояснила Надія Бігун.
Чиновниця додала, що Мінекономіки пропонує створити центри компетенцій, які оцінюватимуть доцільність певних закупівель, зокрема, для потреб ЗСУ.
«У нас мають бути центри прийняття рішень, які беруть на себе відповідальність за те що і як ми купуємо. Розпорядники коштів мають разом з одержувачами розділяти відповідальність за ефективне витрачання коштів, і тому вони мають концентрувати у себе таку експертизу, фаховість і набагато ефективніше планувати», — додала заступниця міністра.
Вона вважає, що коли в рамках децентралізації органи місцевого самоврядування отримують додаткові повноваження — це добре. Проте водночас з повноваженнями накладається і додаткова відповідальність.
Зараз кожен бюджетний заклад сам проводить такий саме тендер, як і всі інші — закуповують електроенергію, газ, послуги з прибирання тощо. Тобто одну й ту саму роботу виконують сотні, а інколи й тисячі суб’єктів.
«З цієї причини й виникає питання з точки зору KPI зробити результат більш продуктивним, і сам процес — більш ефективним. Процес закупівель потребує колосального ресурсу: люди, їхні зарплати, час тощо. Все це можна направити на більш потрібну роботу. Це завдання означає, що треба переглянути те, як ми роздаємо бюджет, як витрачаємо державні кошти і спробувати, там, де це можливо, централізувати ці потреби.
Якщо немає можливості централізувати потреби, хоча б варто централізувати формування вимог до закупівель (технічне завдання, проект договору тощо), щоб не було потреби кожному закладу, кожному юристу і відповідальному вигадувати власний договір», — пояснює Надія Бігун.
Аби зменшити кількість сумнівних закупівель, була введена вимога до всіх замовників оприлюднювати обґрунтування незастосування конкурентних процедур.
«Наступним кроком ми хочемо по закупівлях запровадити, щоб потреби також публікували на Prozorro. Зараз ми маємо обґрунтувати незастосування конкурсу. А наступний крок — хочемо реалізувати функціонал, який би дозволяв замовнику пояснювати, чому вони це купують. На моє враження, це той еволюційний шлях, який дозволяє більш свідомо проводити закупівельні робити і досягати кращого результату», — резюмувала чиновниця.
Російська окупаційна армія продовжує зазнавати масштабних втрат на фронті. За минулу добу противник втратив техніки на загальну суму $435 млн.
У середу, 3 червня, вранці українські ударні безпілотники атакували нафтопереробну інфраструктуру в порту Санкт-Петербурга.
Олексій Лисенко — офіцер ЗС України, загинув у 2016 році.
Ворожі війська здійснили майже 80 обстрілів по 33 населених пунктах у 20 територіальних громадах Сумської області.
2 червня близько 23:30 військові рф атакували безпілотним літальним апаратом багатоповерховий будинок у Херсоні.
Увечері 2 червня в лікарні помер один з поранених мешканців Києва, який постраждав під час масованого російського удару.
Кухар, молодший інспектор прикордонної служби
від 51000 до 51000 грн
Запоріжжя
Державна прикордонна служба України
Механік відділення технічного обслуговування автомобільної техніки
від 25000 до 45000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
Стрілець
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
Водій-кранівник (кран автомобільний)
від 17500 до 100000 грн
Харків
АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області
Про це свідчать численні відео, якими у соцмережах діляться самі росіяни. Сухопутний «коридор смерті» У результаті систематичних ударів українських безпілотників…