ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які зміни відбулися в роботі ВЛК — розповіли в МОЗ

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 22 Вересня 2023, 6:21

Міністерство охорони здоров’я України у рамках міжвідомчої робочої групи продовжує працювати над тим, щоб робота військово-лікарських комісій проходила з повагою до людей. Задля цього тривають зміни з ВЛК у різних напрямах: юридичному, організаційному, цифровому.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 серпня 2023 року «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», введене в дію Указом Президента України, передбачає низку управлінських ініціатив та удосконалення процесів.

Так, приміром, у травні цього року в Програмі медичних гарантій з’явився пакет, який дозволяє пройти медичні огляди військовозобов’язаних у цивільних закладах охорони здоров’я. НСЗУ оплачує закладу надання таких послуг. Уже є 484 заклади, визначені обласними і Київською міською військовими адміністраціями та закріплені за центрами комплектування, – для них передбачено фінансування в розмірі 226,2 млн грн.

На виконання рішення РНБО підготовлено зміни до специфікації пакета медичних гарантій, де визначено граничну кількість днів, протягом яких військовозобов’язаний повинен пройти військово-лікарську комісію.

Також на особливий контроль взяті питання забезпечення умов для проведення таких медичних оглядів, визначення раціонального маршруту під час їх організації, цифровізації відповідних процесів, організації навчання особового складу позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Окрім того, проводиться постійний моніторинг пропускної спроможності комісій, тож у разі потреби навантаження на медичні заклади їх кількість буде збільшено. Це контролюватимуть голови військових адміністрацій.

«Робота ВЛК має бути покращена. Це спільне завдання для всіх. Ганебні випадки, коли люди в білих халатах навмисно зазначають невірний діагноз мають припинитися. Неприпустимими є ситуації, коли людина, яка повинна мати встановлену інвалідність, не отримує її, як і навпаки. Кожна така маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів. Зі свого боку ми будемо цьому всіляко сприяти. Усі без виключень повинні працювати в правовому полі», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Під час наради проговорено організацію проведення перевірок обґрунтованості рішень військово-лікарських комісій та медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності, визнання непридатності до військової служби та надано відповідні доручення.

Читайте нас в Telegram
Міністри оборони України та США обговорили посилення спроможностей ЗСУ

Міністри оборони України та США обговорили посилення спроможностей ЗСУ

Міністр оборони Рустем Умєров разом з Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з головою Пентагону Ллойдом Остіном.

Україна розпочала переговори щодо безпекової угоди з Іспанією

Україна розпочала переговори щодо безпекової угоди з Іспанією

Україна розпочала переговори з Іспанією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.

Повітряні Сили знищили керованою авіабомбою військовий об’єкт рф на тимчасово окупованій Херсонщині

Повітряні Сили знищили керованою авіабомбою військовий об’єкт рф на тимчасово окупованій Херсонщині

Повітряні Сили Збройних Сил України знищили військовий об'єкт росармії на території тимчасово окупованої частини Херсонщини.

Суд оголосив вирок у спробі підкупу командувача ОСУВ «Одеса»

Суд оголосив вирок у спробі підкупу командувача ОСУВ «Одеса»

Сьогодні, 4 березня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила обвинувальний вирок громадянину, якого викрили на наданні 200 тис. грн неправомірної вигоди командувачу ОСУВ «Одеса» за видачу окремого розпорядження для отримання дозволу на вилов біоресурсів у забороненій прикордонній зоні.

Литва долучиться до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України

Литва долучиться до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України

Литва долучиться до багатосторонньої ініціативи, яку започаткувала Чехія із придбання і передачі Україні артилерійських боєприпасів з-за меж Європейського Союзу.

Ігор Клименко показав, як наші воїни за тиждень знищили майже 60 російських бліндажів

Ігор Клименко показав, як наші воїни за тиждень знищили майже 60 російських бліндажів

Воїни Національної гвардії України за минулий тиждень знищили 57 бліндажів із особовим складом російських військ, 55 артилерійських систем і 19 танків ворога.

Захищаємо світ

00
00
00