ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

США повернули Україні культурні цінності, викрадені рф з тимчасово окупованих територій

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 22 Вересня 2023, 8:43

Під час робочого візиту до США Президент Володимир Зеленський узяв участь у церемонії повернення культурних цінностей, викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомляє Офіс Президента України.

У присутності глави держави міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас і Посол України у Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова підписали відповідний сертифікат передачі українських артефактів, конфіскованих правоохоронними органами США.

Президент подякував усім причетним за їхню роботу, яка також спрямована на підтримку України.

«Адже щоразу, коли щось повертається в Україну, щось украдене росіянами, це означає повернення життя й справедливості, що дуже важливо», — наголосив він.

Зі свого боку Оксана Маркарова зазначила, що росіяни постійно намагаються вкрасти історію України, її національну ідентичність, наші артефакти.

«Ми не дозволимо їм цього зробити», — акцентувала вона.

У червні 2022 року Митно-прикордонна служба США затримала предмет старовини, який після відповідного дослідження виявився європейською залізною сокирою XVII ст. з молотом на задній частині. Сокира була незаконно вивезена з України на територію Сполучених Штатів Америки.

Також торік у червні було вилучено артефакти, незаконно ввезені до США з Росії. Зокрема, три залізні сокири XVII ст., три кирки XVII ст., два залізних скіфських мечі-акінаки VI ст. до н. е., а також один залізний наконечник списа орієнтовно 500-1200 р. до н. е.

Зазначені артефакти були конфісковані для передачі Посольству України у Сполучених Штатах в адміністративному порядку.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Ворог завдав удару по Херсону: є влучання у житлові будинки, постраждала одна людина

Ворог завдав удару по Херсону: є влучання у житлові будинки, постраждала одна людина

Сьогодні вранці, 28 грудня, внаслідок ворожого обстрілу одного з районів Херсону виникли пожежі за різними адресами.

Унаслідок ворожих атак на Дніпропетровщині поранено двох людей, пошкоджено оселі

Унаслідок ворожих атак на Дніпропетровщині поранено двох людей, пошкоджено оселі

Учора, 27-го грудня, ворог атакував Нікопольський район понад шість десятків разів. Застосовував FPV-дрони та важку артилерію.

Уражено Сизранський НПЗ та низку інших об’єктів російських окупантів

Уражено Сизранський НПЗ та низку інших об’єктів російських окупантів

В рамках зниження воєнно-економічного потенціалу російського агресора у ніч на 28 грудня підрозділи Сил оборони України уразили нафтопереробний завод «Сизранський» у Самарській області рф.

«Попри всі обставини»: «Едельвейси» знищили нову партію хитрих окупантів

«Попри всі обставини»: «Едельвейси» знищили нову партію хитрих окупантів

Оператори БПЛА 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» виявили та ліквідували росіян, котрі намагались ховатися у хащах.

Стали відомі втрати ворожого «спецназу» гру внаслідок нещодавнього удару на Донеччині

Стали відомі втрати ворожого «спецназу» гру внаслідок нещодавнього удару на Донеччині

Командувач СБС ЗСУ майор Роберт «Мадяр» Бровді повідомив деталі удару, завданого Силами безпілотних систем на Донеччині.

Знайшли та знищили: дронарі 92-ї бригади ліквідували ворожих піхотинців

Знайшли та знищили: дронарі 92-ї бригади ліквідували ворожих піхотинців

Оператори БПЛА 92-ї окремої штурмової бригади імені Івана Сірка зменшили популяцію окупантів у своїй зоні відповідальності.

ВАКАНСІЇ

Діловод (ЗСУ)

від 20000 до 60000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини

від 25000 до 25000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Командир катера

від 22000 до 100000 грн

Київ

Військова частина А4269

Інспектор прикордонної служби, водій

від 20100 до 20100 грн

Рівне

Державна прикордонна служба України

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Кропивницький

Військова частина А7343

Звязківець

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

--- ---