Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…
Безпілотні літальні апарати дуже активно почали використовуватися в умовах сучасної російсько-української війни. Саме дрони стали «очима» практично кожного бою і допомагають нашим захисникам корегувати вогонь по противнику, дають координати артилеристам та танкістам, а також проводять розвідку позицій окупантів.
Про те, як працюють пілоти FPV-дронів у лісистій місцевості, що допомагає їм влучно робити скиди прямо у окопи піхоти противника та яких хитрощів захисники застосовують проти окупантів, вони розповіли спеціально для АрміяInform.
— У мене великий досвід роботи з «Мавіками», на них проводив розвідку та давав координати нашим артилеристам, — розповідає пілот БПЛА Всеволод і продовжує, — Коли в нас у підрозділі з’явилися інженери, які спочатку покращували наші БПЛА, щоб вони могли робити скид, то я зрозумів, що треба навчатися на те, щоб бути пілотом саме ударних дронів. На перший погляд може здаватися, що з ними важче працювати, адже ти одягаєш спеціальні окуляри і постійно бачиш і маневруєш згідно з траєкторією польоту БПЛА. Тож ми з побратимами навчалися спочатку на симуляторах, потім відпрацьовували під час так званої «сесії» наші навички і вже зараз активно працюємо на бойових позиціях.
Крім цього, Всеволод розповідає, що коли його підрозділ воював на Бахмутському напрямку, то вони з побратимами активно передавали «гарячі сюрпризи» ворогу прямісінько в окопи.
— Коли ми тримали усім відому «Дорогу життя», яка веде у сам Бахмут, то противник прорвав одну з позицій. Вони планували зайти у ліс, який перед Бахмутською трасою. Там була будівля, в яку набилося приблизно 20 піхотинців армії рф. Поки вони очікували підкріплення, по них працювали усі, хто могли, але не вдавалося розбити саму будівлю. Я тоді особисто туди спрямовував свого «Мавіка». Бачу — сидять окупанти у середині. Коли зрозумів, що ворота там великі й дрон спокійно залетить і просто рознесе їх там усіх, то ми з побратимами одразу почали шукати, щось докрутили і залетіли прямо до окупантів, де вони ховалися, — згадує пілот БПЛА Всеволод.
В основному захисники працюють по живій силі противника, кулеметних «гніздах» та ворожих БМП та БМД.
— Особисто я мрію вразити танк або «гніздо», де сидять оператори ворожих БПЛА. Противник дуже сильно розбиває зі своїх танків позиції нашої піхоти, тому ми стараємося полегшити їхнє життя на «нулі», — каже оператор ударних дронів з позивним «Шпала».
Наразі пілоти БПЛА воюють на позиціях у лісистій місцевості й зауважують, що там треба бути дуже обачними і слідкувати, щоб ворог не встиг засікти, звідки починає виходити сигнал.
— Попри те, що цей ліс доволі випалений і не такий густий, як колись був, вести навіть розвідку тут доволі складно. Ми працюємо більше у парі, тобто спочатку летить «Мавік», коли фіксує, наприклад, скупчення живої сили, то тільки тоді вилітаємо ми на своїх ударних дронах. Зліт робимо обов’язково на доволі великій відстані від наших позицій, тому що ми для ворога теж є пріоритетною ціллю. В основному кидаємо протипіхотні снаряди, але у нас уже є навіть ті боєприпаси, які можуть підбити броньовані машини, — додає «Шпала».
@armyinformcomua
У Часовому Яру гаряче — ситуація може змінюватися по кілька разів на день. Окупанти підтягують свої резерви, нарощують наступальний потенціал і тиснуть з усіх боків. Все говорить про те, що окупанти мають якісь плани до 9 травня.
На Житомирщині затримали російську агентку, яка коригувала удари країни-агресора під прикриттям прогулянок з дитиною.
Перший заступник міністра оборони України Сергій Боєв провів зустріч із заступником міністра закордонних справ Литви Юлюсом Пранявічусом, на якій обговорив шляхи до посилення та об’єднання Європи.
Сьогодні, 30 квітня, близько 6:30 російська армія атакувала шістьма ударними БПЛА типу «Герань-2» місто Південне. Почались пожежі, пошкоджено багатоквартирний двоповерховий будинок, пʼять приватних домоволодінь, шість автомобілів. 65-річна жінка та двоє чоловіків віком 25 та 64 роки дістали гостру реакцію на стрес.
У середу, 30 квітня, Верховна Рада України продовжила термін добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свою частину (СЗЧ).
У Торецьку ворог комбінує свої атаки. Це і мотоштурми, і «накати» з використанням бронетехніки. Однак найпопулярніші спроби — просочування невеликими піхотними групами по 2-3 людини.
від 20000 до 22000 грн
Львів
Державна прикордонна служба України
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша
Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…