ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Медична евакуація: як військовим потрапити на лікування за кордон

Новини Соціальний захист військовослужбовців
Прочитаєте за: 2 хв. 20 Вересня 2023, 15:46

Міністерство оборони України оприлюднило алгоритм медичної евакуації на лікування за кордоном для захисників та захисниць України.

Про це йдеться на телеграм-сторінці оборонного відомства України.

Зазначається, що Уряд ухвалив Постанову, яка значно спрощує механізм медичної евакуації військових.

Зараз для медевакуації захиснику не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи. Тепер медзаклад, в якому захисник України перебуває на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон.

Медзаклад також готує пакет документів, зокрема:

  • згоду військового або його законного представника на лікування за кордоном;
  • згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;
  •  виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
  • висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.

Шаблони вищезазначених документів можна знайти за посиланням: https://moz.gov.ua/dokumenti_

Далі висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів медзаклад надсилає до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий проходить службу. Держорган, своєю чергою, надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів.

Потім МОЗ подає запит до країн ЄС щодо готовності безоплатно надати захиснику України необхідну медичну та реабілітаційну допомогу і листом інформує Командування Медичних сил ЗСУ або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.

МОЗ України, за сприяння офіційних структур Єврокомісії, транспортує захисника до закордонної клініки.

«Забезпечення військовослужбовців, які боронять суверенітет та територіальну цілісність країни, необхідною медичної та/або реабілітаційною допомогою, доступ до якої обмежено через війну, є одним з першочергових пріоритетів для нашої держави», — наголосили у Міноборони.

Читайте нас у Facebook
«Беріг здоров’я від алкоголю, тому на Чорнобиль потрапив не одразу»: історія ліквідатора аварії
«Беріг здоров’я від алкоголю, тому на Чорнобиль потрапив не одразу»: історія ліквідатора аварії

Сергій Мирний, учасник ліквідації аварії, у 1986 році після аварії на ЧАЕС очолював загін радіаційної розвідки і працював у зоні ураження.

Спортсменка ЗСУ виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед молоді з фехтування
Спортсменка ЗСУ виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед молоді з фехтування

На чемпіонаті Європи з фехтування серед молоді (U23) представниця України Конрад Емелі здобула бронзову нагороду у змаганнях на шпагах.

Ворог 11 разів атакував на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ
Ворог 11 разів атакував на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ

Усього від початку доби агресор 53 рази атакував позиції Сил оборони.

Розгром у окупованому Криму: уражено три військові кораблі, винищувач та обʼєкти ППО
Розгром у окупованому Криму: уражено три військові кораблі, винищувач та обʼєкти ППО

Цієї ночі бійці «Альфи» СБУ провели спецоперацію на військово-морській базі чорноморського флоту рф у Севастополі, а також на військовому аеродромі «Бельбек».

«Противник зазнає втрат, що перевищують його можливості з доукомплектування підрозділів» — Головнокомандувач ЗСУ
«Противник зазнає втрат, що перевищують його можливості з доукомплектування підрозділів» — Головнокомандувач ЗСУ

Генерал Олександр Сирськй зустрівся з начальником Штабу оборони Збройних Сил Канади генералом Дженні Каріньян.

Представниці ЗСУ здобули срібло на Гран-прі Європи зі стрільби з лука
Представниці ЗСУ здобули срібло на Гран-прі Європи зі стрільби з лука

Жіноча команда України виборола срібні нагороди на Гран-прі Європи зі стрільби з лука.

ВАКАНСІЇ
Оператор БПЛА

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Інженер автомобільної та бронетанкової служби, діловод

від 10000 до 15000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Інженер

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Стрілець 135 окремого батальйону

від 20000 до 120000 грн

Обухів, Київська область

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Олександрія

Старобільський РТЦК та СП

Гранатометник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

--- ---