
Уряд вніс до парламенту проєкт Державного бюджету на 2024 рік. За процедурою до 20 вересня документ мають представити у Верховній Раді на розгляд депутатів. Детальніше про соціальну складову проєкту кошторису на наступний рік розповіла в ефірі телемарафону «Єдині новини» Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
— Цей бюджет є суто соціальним, адже другий за величиною напрям коштів після оборони, це саме соціальні видатки. Уряд збільшив кошти на соціальні витрати практично на 25 мільярдів, це величезна сума. Ще близько 100 мільярдів ми очікуємо від збільшення надходжень до Пенсійного фонду. Це дозволяє нам планувати різні соціальні активності, збільшувати добробут наших громадян і підтримувати тих українців, які цього потребують, — зазначила Оксана Жолнович.
Щодо пріоритетних напрямів видатків соціальної сфери, Оксана Жолнович назвала боротьбу з бідністю.
— На жаль, велика кількість людей втратили житло, змушені були переміститись, втратили роботу. І на це уряд спрямував практично 20 млрд, тобто на 5 млрд більше, ніж минулого року. Отже, ми не тільки підвищимо рівень забезпечення, який буде в середньому на 1000-1200 гривень для родини більшим, але також і охоплення людей. Передбачаємо збільшення тих порогів, за якими людина вважатиметься бідною і такою, що може претендувати на додаткову допомогу з малозабезпеченості, — зазначила вона.
За словами Оксани Жолнович, на розширення популярної програми житлових субсидій виділено 50 млрд гривень, і висловила сподівання, що це дозволить українським громадянам впевнено прожити зиму. Водночас заплановано індексування пенсій, а також осучаснення пенсійної системи, щоб забезпечити справедливість між людьми, що виходять з однаковими параметрами на пенсію в різні роки.
— Ми передбачаємо, що той план, який був доведений Міністерством фінансів України про збільшення ЄСВ, буде виконано і цього буде достатньо для забезпечення реформ, які ми собі запланували, — зазначила Оксана Жолнович.
Міністерство створює нові алгоритми щодо забезпечення людей субсидіями, планує запровадити повну автоматизацію через Пенсійний фонд і його інтерактивні системи.
— Люди будуть просто подавати декларацію про те, що хочуть отримати субсидію, а все інше держава намагатиметься розрахувати сама. Сума на субсидії збільшено майже на 12 млрд, ми впевнені, що цих коштів вистачить, — пояснила Міністр соціальної політики.
Водночас Мінсоцполітики розглядає низку програм для соціальної підтримки військових та членів їхніх родин.
— Уперше в цьому році маємо в Державному бюджеті таку велику суму коштів на розвиток соціальних послуг — практично мільярд. Це дозволить запровадити нові програми соціальної підтримки та адаптації військових, психосоціальної підтримки для наших громадян, зокрема родин військових. Крім того, ми більш ніж на два мільярди збільшили допомогу за програмами для людей з інвалідністю, зокрема на протезування. Я впевнена, що ми зможемо забезпечити всіх наших захисників, які втратили кінцівки, якісними протезами з найкращими складовими і цих коштів нам вистачить, — підкреслила Оксана Жолнович.