Про це йдеться в матеріалі The Associated Press. У межах військових навчань, що відбулися цього тижня, українські військові мали нагоду…
У цьому активну участь беруть участь гармаші морської піхоти ЗС України. Захисники переконані, що окуповані території мають і будуть звільнені. Наші гармаші на М777, що вражають ворожі позиції на найгарячіших напрямках, докладають максимум зусиль, аби це сталося якнайшвидше.
— Бойова ситуація буває складною інколи, бо найбільша проблема на сьогодні це ворожі ударні безпілотники. Але ми з хлопцями і вдень і вночі знищуємо ворожі цілі, робимо все можливе, щоб забезпечити максимально непривітний «оксамитовий сезон» для окупантів, — розповів командир гармати М777 Денис на псевдо «Костиль». — Жива сила, контрбатарейна боротьба, техніка, укриття ворога — все це наші щоденні цілі. З останнього, Д-30 та ворожий «Град» знищили.
Денис — досвідчений артилерист, бо в бригаді служить з 2016 року. Нещодавно повернувся після поранення, яке дістав місяць тому.
— Прилетів «Ланцет», зазнав поранення І та ІІІ ступенів — осколкові та контузія. Але намагався відновитись якнайшвидше та повернутись до своїх хлопців, бо за цей час, що ми разом виконуємо завдання, ми стали як одна сім’я, — додає захисник.
Розрахунок Дениса, маючи вільний час, відпочиває в укриттях після нічної роботи. Та захисники знають, що цілі можуть надійти в будь-який момент.
— До 6 хвилин має пройти від моменту отримання наказу до вильоту снаряда зі ствола. Звісно, робота вночі більш виснажлива, бо працювати потрібно у темряві, тому досвідченість розрахунку відіграє важливу роль, — пояснює старший офіцер батареї Роберт «Марлін». — Також важливо знаходити час для відпочинку хлопцям, щоб перепочити, помитись. Над цим всім постійно працюємо в підрозділі, шукаємо «віконця». Зрозуміло, фізична втома має місце, адже постійна зміна позицій, маскування, обслуговування гармати та відвантаження снарядів, безпосередньо бойова робота — це непросто. Але всі тут заради перемоги, тому хлопці працюють, і працюють відмінно.
Отримавши чергові цілі, розрахунок діяв як єдиний механізм. Три хвилини — і вже лунає команда «Гармата! Вогонь!». Через те, що ворог постійно намагається знайти наших захисників, розрахунок має діяти максимально швидко, і після ураження визначеної цілі повинен одразу замаскувати гармату та відійти в укриття.
— Звісно, влучили, якщо б ні, то продовжили працювати, — посміхаючись поділився вже в укритті номер обслуги гармати Олексій. — Вдома підтримують рідні, поряд — перевірені побратими. Знаємо, що робимо і для чого ми тут. Єдине — втомлюєшся снаряди таскати, бо дуже багато працюємо по ворогу.
фото автора
На Харківщині судитимуть двох чоловіків, яких обвинувачують у передачі фсб даних про позиції українських військових на Ізюмському напрямку.
Ракету Х-101, якою росіяни вдарили по житловому будинку в Києві, виготовили вже цього року — попри міжнародні санкції та обмеження.
Бюджетний дефіцит росії за перші чотири місяці 2026 року сягнув 78,4 мільярда доларів.
У Києві зростає кількість жертв після російського удару у ніч проти 14 травня. Серед загиблих — двоє дітей.
Екіпажі FPV-дронів бригад 1-го корпусу Національної гвардії «Азов» успішними діями змусили організаторів змінювати сценарії міжнародних навчань Aurora 2026.
Уряд виділив 5,67 мільярда гривень на виплати для ветеранів війни та родин загиблих Захисників і Захисниць, які потребують власного житла.
Оператор БпАК (військова служба за контрактом)
від 50000 до 120000 грн
Тисмениця
Івано-Франківський РТЦК та СП
Кулеметник. Обирай посаду зараз, не чекай поки тебе розподілять!
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
Про це йдеться в матеріалі The Associated Press. У межах військових навчань, що відбулися цього тижня, українські військові мали нагоду…