Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
15 вересня відзначають Міжнародний день демократії. Це свято було створено після рішення Генеральної Асамблеї ООН у 2007 році. Вперше його святкували у 2008 році.
Основна мета Міжнародного дня демократії — привертати увагу до глобальних викликів у таких сферах, як права людини, зміна клімату чи доступ до освіти для жінок. Лозунг 2023 року — «Розширення можливостей для наступного покоління».
Далі розповідаємо про те, чому для України та світу це свято важливе в розрізі сучасних загроз для демократичних процесів.
Суть демократії полягає в тому, що будь-хто, незважаючи на стать, вік, етнічне походження чи релігію, може впливати на політику в своїй державі. Демократія нерозривно пов’язана з правами людини, свободою слова та ролі громадянського суспільства в ухваленні рішень в державі.
Ключовий фокус ООН зробила на молоді як частині суспільства, що буде розвивати демократичні традиції в майбутньому. Цього неможливо зробити без відповідної якісної освіти.
Зараз саме в Україні вирішується майбутнє демократії в світі. Всі ті норми і принципи, на яких будувалася ООН після Другої світової війни, було зруйновано росією, яка прагне відновити імперію за рахунок загарбання інших територій.
Нещодавно в нашій державі з місією перебувала Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні. Її основне завдання полягає в моніторингу порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини внаслідок збройної агресії рф.
Співголова Молодіжної Ради при МЗС України Денис Ганжа розповів у коментарі АрміяInform про значення Міжнародного дня демократії для України.
— Враховуючи той факт, що наші вороги воюють проти демократії в цілому і проти української нації, то для нас День міжнародної демократії має бути дуже важливим. Тиждень тому я був на фронті з хлопцями, і всі розуміють, за що ми боремось — наші цінності і демократію.
ООН залишається єдиною міжнародною організацією, де об’єднані всі країни світу. Також ООН — це майданчик для комунікації України з усіма, окрім 5 держав (Еритрея, білорусь, росія, Сирія, КНДР), — прокоментував Денис Ганжа.
Представник Незалежної Комісії ООН з рослідування порушень в Україні Пабло де Грейфф запевнив у коментарі АрміяInform, що ООН сприяє розслідуванню злочину екоциду, навіть попри відсутність такого поняття в міжнародному гуманітарному праві.
— Розслідування є дуже важливим, оскільки в українському законодавстві екоцид кваліфіковано як злочин. У міжнародному гуманітарному праві він не кваліфікується як такий. Це не означає, що ми в ООН не можемо це дослідити. Ми, звичайно, розслідуємо руйнування дамби. Водночас ми повинні використовувати категорії міжнародного гуманітарного права, які включають, наприклад, воєнний злочин і злочин проти людяності, — наголосив Пабло де Грейфф.
На думку генсека ООН Антоніу Гутерреша, неврегульовані конфлікти, зміна клімату і фінансові потрясіння є постійною загрозою для демократії в світі.
Навіть тема зміни клімату, якій багато приділяють уваги в ООН, є істотним викликом для України і світу. Йдеться про вплив війни на клімат і екологію.
Руйнування росіянами Каховської ГЕС на початку червня вже стало жахливою катастрофою для довкілля Чорноморського регіону. Тому кліматична справедливість, про яку говорять в ООН до Міжнародного дня демократії — це про відповідальність за скоєні злочини проти навколишнього середовища України.
Резюмуючи, зазначимо, що Міжнародний день демократії — це гарна нагода згадати, для чого існує міжнародне право і хто винен у дестабілізації ситуації в світі. Демократія не може ефективно функціонувати навіть на Заході, коли росія продовжує отруювати інформаційний простір дезінформацією. Отже, лише об’єднавши зусилля проти диктатур сучасності, демократія переможе їх.
Фото Дмитра Юрченка
@armyinformcomua
Минулої доби російські війська здійснили 26 атак на населені пункти Донецької області.
Заступники міністра оборони України Сергій Боєв, Валерій Чуркін і Микола Шевцов обговорили питання забезпечення боєприпасами з делегацією Міністерства оборони Чехії.
На Харківському напрямку ситуація залишається напруженою, зокрема у районі Вовчанська, де ворог не припиняє спроб штурму.
Протягом минулої доби російські війська атакували сім населених пунктів Харківської області, застосовуючи широкий арсенал озброєння, включаючи дрони, ракети та авіаційні удари.
Російські війська не зменшують кількість штурмових дій на Сіверському напрямку, проте частіше використовують мототехніку замість танків та БМП.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 78 авіаційних ударів, скинув 124 керовані бомби.
від 21000 до 121000 грн
Володимир, Волинська область
від 25000 до 120000 грн
Київ
130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…