ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як відбувається реабілітація пацієнтів з ампутаціями — роз’яснення МОЗ

Новини Реабілітація
Прочитаєте за: 3 хв. 13 Вересня 2023, 13:34

Нині все більше українських воїнів потребують якісної медичної допомоги, реабілітації та протезування. Втрачену кінцівку — не відновити. Однак можна повернути захисникам і захисницям можливість ходити, бігати та жити звичайним життям із використанням допоміжного засобу реабілітації. Однак забезпечення протезом  лише старт довгого шляху. Далі розпочинається складний і багатоетапний процес, який потребує залучення лікарів, фахівців із реабілітації та протезистів. Про це надається роз’яснення на Урядовому порталі з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Спочатку всі пацієнти з ампутаціями потребують хірургічного втручання. Якщо немає додаткових ускладнень, згодом починається стадія відновлення. Рубець поволі загоюється. З кукси знімаються шви. На цьому етапі особливо важливо дотримуватися нормального розпорядку дня і якісно харчуватися. Весь цей час пацієнт перебуває під наглядом лікарів.

Після ампутації кінцівки спостерігається виражений набряк кукси і прилеглих тканин. Це нормальна реакція організму на оперативне втручання. У цей період розпочинають профілактику контрактур та проводять антинабрякову терапію, яка дає результат за кілька тижнів.

Коли рубець загоївся, розпочинається допротезна реабілітація із залученням мультидисциплінарної команди фахівців. Цей процес передбачає три важливі компоненти:

  • фізичні вправи для збереження амплітуди рухів у суглобах;
  • проведення компресійної терапії (шляхом бинтування еластичним бинтом або за допомогою компресійної панчохи);
  • масаж рубця, гігієну кукси та менеджмент фантомного болю.

Правильна компресія покращує циркуляцію крові, знижує больові відчуття та згодом — скорочує терміни адаптації кукси до протеза. Водночас відбувається відновлення рухових навичок ампутованої кінцівки. Це дає змогу підвищити компенсаторну пристосованість, можливості якої здебільшого визначаються силою й витривалістю м’язової системи. Перелік вправ визначає мультидисциплінарна реабілітаційна команда (далі — МДРК). Вона ж контролює реабілітаційний процес та відстежує ефективність втручань. Взаємодія з МДРК важлива на всіх етапах: під час формування кукси, у процесі підготовки до первинного протезування та в період навчання користуватись протезом.

Під час допротезної реабілітації лікар фізичної та реабілітаційної медицини надає пацієнту вичерпну інформацію про всіх виробників допоміжних засобів реабілітації. Вибір підприємства — за пацієнтом. Для отримання протеза достатньо подати заяву через електронний кабінет Міністерства соціальної політики. А всі послуги та вироби — безоплатні для людей і повністю покриваються державним коштом.

Коли пацієнт вирішив, де буде протезуватись, починається взаємодія з протезистом: підбір конструкції виробу, обговорення можливих комплектуючих тощо.

Після виготовлення протеза настає етап протезної реабілітації та адаптації. МДРК вчить пацієнта користуватись виробом, допомагає відновити рухову активність і звикнути до протеза. Як результат — ефективна реабілітація в комплексі з якісним протезуванням дають змогу повернути пацієнта до звичного життя.

Більше інформації про реабілітацію та протезування можна знайти на сайті проєкту ProtezHub. Його експерти підготували короткі українськомовні лекції як для пацієнтів, так і для фахівців.

Всі послуги з реабілітації безоплатні для людей та повністю покриваються Національною службою здоров’я України в межах Програми медичних гарантій

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Залежно від важкості травми кожен пацієнт може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.

Читайте нас у Facebook
Президент підписав закон про медичне забезпечення ЗСУ за стандартами НАТО

Президент підписав закон про медичне забезпечення ЗСУ за стандартами НАТО

Сьогодні, 1 березня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних Сил України.

За привласнення понад 3 тонн продовольчих товарів для військових судитимуть двох ділків

За привласнення понад 3 тонн продовольчих товарів для військових судитимуть двох ділків

Судитимуть двох військових, які привласнювали та розпродавали продукти, призначені для харчування особового складу однієї з військових частин Донецької області.

Військовому рф повідомлено про підозру за жорстоке поводження з цивільними

Військовому рф повідомлено про підозру за жорстоке поводження з цивільними

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури ідентифіковано та заочно повідомлено про підозру військовослужбовцю нацгвардії рф у жорстокому поводженні із цивільним населенням (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Віцепрем’єр-міністр Чехії відвідав українських військових, які проходять лікування у Львові

Віцепрем’єр-міністр Чехії відвідав українських військових, які проходять лікування у Львові

Віцепрем’єр-міністр, міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан відвідав українських військових, які проходять лікування та реабілітацію на Львівщині.

Наші воїни показали палку зустріч українського дрона та російського танка

Наші воїни показали палку зустріч українського дрона та російського танка

Прикордонники на Лиманському напрямку уразили ворожий танк із FPV-дрона.

Рустем Умєров подякував Нідерландам за зміцнення безпеки України

Рустем Умєров подякував Нідерландам за зміцнення безпеки України

Міністр оборони України Рустем Умєров висловив особливу вдячність Прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте за непохитну підтримку України у її боротьбі із російською агресією.

Захищаємо світ

00
00
00