Про те, як їх втілюють в життя, розповідає фільм «Рух почався», показ якого відбувся в Києві. Про успішну наступальну операцію…
Бойову машини піхоти CV-90 називають найкращою БМП у світі. Спроєктована та вироблена у Швеції, вона увібрала в себе все, що повинна мати сучасна бойова машина, а її головна перевага — турбота про екіпаж (три людини) і десант (до восьми людей), адже такого захисту, як в CV-90, немає в жодній іншій БМП.
Про це повідомляє заступник Міністра оборони України Ганна Маляр у Telegram
Безпеку людей всередині CV-90 забезпечує міцна посилена багатошарова броня зі сталевих катаних листів. Зверху — додаткові композитні матеріали, а як третій шар можна встановити навісні бронемодулі. Таке поєднання захищає екіпаж і десант не тільки від куль та осколків, а й від підриву на мінах, артилерійського вогню і навіть від атак дронів.
До ЗСУ CV-90 надійшли влітку 2023 року і вже виконують бойові завдання на фронті. Вперше були помічені на Лиманському напрямку, де ворог ось уже кілька місяців намагається прорвати нашу оборону. В одному з боїв шведська БМП прикривала піхотні підрозділи від танкового обстрілу і в цей момент у неї влучив російський дрон-камікадзе «Ланцет». Та ані екіпаж, ані десант всередині не постраждали — пересіли на іншу машину і продовжили виконувати бойові завдання. Якби ж замість CV-90 була радянська БМП-1 або БМП-2, не вижив би ніхто, адже броня на цих машинах, фактично, відсутня.
Шведська машина має ефективні протитанкові засоби та потужну автоматичну 40-мм гармату, яка може вести вогонь на відстані до 3 кілометрів, а максимальна дальність пострілу становить понад 12 кілометрів.
CV-90 використовує революційне шасі з технологіями Формули-1, коли підвіска сама адаптується до покриття. Це забезпечує надзвичайно високу прохідність, а гумові вставки в гусеницях суттєво зменшують рівень шуму під час руху. Українські захисники кажуть, що за 200 метрів шведську БМП навіть не чутно.
Вже невдовзі таких машин ЗСУ отримають куди більше, адже Україна та Швеція домовилися про спільне виробництво CV-90. І найближча мета — 1000 шведських БМП для українського війська!
@armyinformcomua
Солдатів армії країни-агресора визнано винними у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Їм призначено покарання – 12 років позбавлення волі.
Українські десантники продовжують майстерно «демілітаризувати» російські окупаційні війська, ефективно знищуючи не лише живу силу противника, але й широкий спектр його техніки — від мотоциклів до наземних роботизованих комплексів, які ворог використовує у своїх штурмових діях.
Мрія про військову службу, загартована спортом воля й гостре почуття несправедливості через російську агресію змусили Аліну повернутися в Україну, подолати проблеми зі здоров’ям і стати вправною операторкою бойових безпілотників на передовій. Її історія — не просто про вибір професії. Це розповідь про силу характеру, усвідомлену мету і безумовну любов до Батьківщини.
На Придніпровському напрямку загострилася ситуація безпосередньо в басейні Дніпра. Ворог почав здійснювати більше розвідувально-пошукових дій, висаджуючись на річкових островах.
Міністр оборони України Рустем Умєров провів у Києві зустріч з делегацією Парламентської асамблеї НАТО на чолі з президентом Маркосом Перестрелло.
Він бачив війну ще з часів АТО/ООС, а 24 лютого 2022 року, попри сльози дружини та власну миттєву паніку, знову став до лав ЗСУ, бо розумів — його досвід медика потрібен. Лікар із позивним «Коваль» поділився своїми спостереженнями про здоров’я бійців, розповів історію, що вразила його найбільше, та поділився думками про те, чому Україна бореться і переможе.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Про те, як їх втілюють в життя, розповідає фільм «Рух почався», показ якого відбувся в Києві. Про успішну наступальну операцію…