У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Про це в інтерв’ю виданню УКРІНФОРМ повідомив Міністр оборони Олексій Резніков.
З його слів, Україна з початку широкомасштабної війни, яку розпочала сусідня країна-аресор, отримала від партнерів близько 100 мільярдів доларів допомоги. Гроші були витрачені на озброєння та військову техніку.
— Ми отримали в грошах зброї і техніки різної, набоїв, снарядів, і пострілів, я думаю, під 100 мільярдів. Тільки від США — більш як 50 мільярдів, уже під 60 підходить. Якщо це помножити на курс гривні, ви побачите, скільки це трильйонів гривень, — заявив високопосадовець.
За його словами, переважна більшість бюджету Міноборони, передбачена Державним бюджетом України, витрачається на грошове забезпечення військових і компенсації.
— Тому, якщо порахувати ефективність використання бюджетних коштів, то те, що ми забезпечуємо в армії, ми забезпечили дешево. Бо зробили це за інші кошти, кошти інших країн, — додав Олексій Резніков.
За даними Мінекономіки, лише у 2023 році Україна отримала 27,9 млрд дол. міжнародної допомоги. Також відомо, що загалом з 1 березня 2022 року по 8 серпня 2023 року завдяки військовим облігаціям до держбюджету залучено 593,9 млрд грн або 16,2 млрд дол.
Серед лідерів військової допомоги — Сполученні Штати та Велика Британія. У середині липня Пентагон оголосив пакет на 1,3 млрд доларів, до якого увійшли зенітно-ракетні комплекси NASAMS, снаряди для артилерії, ракети та інша військова техніка.
Британія ж у липні заявила про надання нового пакету допомоги для України. На це виділили майже 65 мільйонів доларів. Йдеться про додаткові боєприпаси для танків Challenger 2, понад 70 бойових машин, транспорт матеріально-технічного забезпечення та інше.
Воїни 45 окремої артилерійської бригади імені генерала Мирона Тарнавського знищили ворожу гармату на східному напрямку.
У місті Торецьк Донецької області станом на зараз точаться бої, російські військові контролюють лише східну частину міста, а не 50-60%.
На Харківському напрямку у російських військ немає значних сил, якими вони могли б проводити значні наступальні операції.
Курахівський напрямок залишається одним із найскладніших на Сході, в останні дні ворог значно збільшив використання авіації.
Президент Володимир Зеленський підбив підсумки своїх закордонних візитів цього тижня, під час яких він відвідав Німеччину, Італію, Францію, Велику Британію та Хорватію.
Війська рф безуспішно намагаються просуватися на Краматорському напрямку, кидаючи в штурми переважно піхотні підрозділи.
Захищаємо світ
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…