Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…
Під час брифінгу у Military Media Center директор департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький розповів про роботу добровільних пожежних команд в умовах війни.
Керівник департаменту подякував громадянам України за те, що вони долучаються до лав добровільної пожежної охорони. Це вкрай важливо для нашої держави і громадян. Майже у всіх країнах Європи добровольці складають основу реагування на різноманітні надзвичайні події і ситуації.
Зі слів Віктора Вітовецького, добровільна пожежна спільнота Польщі налічує понад 600 тис. членів, Австрії 700 тис., Німеччини 1 млн 500 тис. В Україні цей показник найменший — близько 7 тисяч.
— Якщо в країнах ЄС основна складова таких формувань — це добровольці, то в Україні спеціалізовані державні підрозділи. 70 тис. осіб і 900 підрозділів зосереджено в ДСНС. Водночас така розвинута мережа не охоплює всієї території для того, щоб забезпечити сприятливий час прибуття до місця надзвичайної події. Тому існує велика потреба в створені добровільних пожежних формуваннях. Добровільні формування цивільного захисту отримали свій розвиток на початку вторгнення. Вони покликані на виконання робіт, які не потребують спеціальної підготовки. Це розбір руйнувань, завалів тощо, — каже Віктор Вітовецький.
Директор департаменту проінформував, що на сайті ДСНС охочі долучитися до добровольчих формувань можуть зареєструватися і надавати свою допомогу в своїх регіонах. Через сайт опрацьовано понад 16 тис. анкет від громадян, які виявили бажання допомогти саме в сфері добровільних формувань цивільного захисту. На сьогодні на сайті понад 5 тис. заяв від громадян.
— Щоб полегшити роботу добровольчих підрозділів, було проведено певну роботу, зокрема у законодавчому плані. Було внесено зміни до низки постанов Кабміну. Вони стосуються умов проходження навчань, можливості працювати в зоні надзвичайних ситуацій, проведення відповідних інструктажів та тренінгів. ДСНС забезпечує всебічну підтримку цього руху. Проведена нормотворча робота, були вирішенні питання взаємодії з територіальними громадами, визначення статусу добровольців, їх повноважень, завдань та обов’язків, надання пільг, — додав керівник відомства.
Віктор Вітовецький також відмітив велику підтримку міжнародних партнерів. Зокрема, Фонд міжнародної солідарності Республіки Польща і Програми розвитку ООН в Україні, посольства інших країн, міжнародні громадські організації. — Зараз проходить навчання вже третя група добровольців у кількості 15 осіб у Польщі. Це дасть можливість вивчати досвід наших партнерів.
— Спектр залучення добровольців не обмежується пожежною безпекою. Це також участь в обладнанні захисних споруд, утримання і приведення в готовність бомбосховищ. Добровольці разом з представниками територіальної громади, балансоутримувачів будуть контролювати рівень готовності об’єктів безпеки на місцях, — додав він.
@armyinformcomua
До початку широкомасштабного вторгнення український оборонно-промисловий комплекс у сегменті підготовки особового складу перебував у стані парадоксу.
Солдат 103-ї окремої бригади ТрО імені митрополита Андрея Шептицького Любомир Мікало з побратимами у травні-червні 2025 року 41 добу утримував позицію.
Інтенсивність штурмів, масштаб протистояння не той, який був запланований росіянами і був обіцяний їхнім командуванням політичному керівництву росії.
За лютий на інженерних загородженнях, встановлених Українським військом, знищено 678 окупантів, 120 одиниць озброєння та військової техніки та 19 інших цілей.
Рада ЄС ухвалила рішення про замороження активів на території ЄС, заборону на в’їзд та транзит для чотирьох осіб, котрі у тому числі виправдовують агресію рф
Перехоплення воєнної розвідки засвідчує, що замість гідного поховання, на російських солдатів чекає сокира товаришів за наказом зверху.
Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Полтава та Область/Без досвіду
від 20100 до 120000 грн
Полтава, Полтавська область
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…