В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…
Міністерство оборони США створило робочу групу для оцінки та керівництва застосуванням генеративного штучного інтелекту для вирішення цілей національної безпеки на тлі зростання суспільного інтересу до цієї технології. Група дістала назву Task Force Lima і підпорядковується офісу цифрового та штучного інтелекту. Як повідомляє інтернет-портал Breaking Defense, у роботі цієї групи братимуть участь також інші організації оборонного та розвідувального співтовариства.
Фахівці вважають, що створення оперативної групи Lima підкреслює непохитну прихильність Пентагону лідирувати в інноваціях штучного інтелекту. Оскільки головним завданням є орієнтація на трансформаційну силу штучного інтелекту, де увагу зосереджено на забезпеченні національної безпеки, мінімізації ризиків і відповідальній інтеграції цих технологій.
Останніми місяцями багато уваги у світі привернув штучний інтелект, здатний вести переконливу розмову або створювати контент. Наприклад, ChatGPT від OpenAI зібрав понад 1 мільйон користувачів протягом тижня після запуску.
Але застосування штучного інтелекту в армії зараз викликає гострі дискусії. У той час, як розумний помічник або чат-бот на основі штучного інтелекту може ефективно знаходити файли, відповідати на поширені запитання або добувати контактну інформацію, такі інструменти також можуть підживлювати кампанії з дезінформації, спроби спуфінгу (від англійського — Spoofing attack — тобто випадок, коли особа або програма маскується під іншу за допомогою фальсифікації даних, і тим самим отримує незаконну перевагу) та кібератаки. Цього фінансового року Агентство оборонних інформаційних систем додало штучний інтелект до свого «Технічного списку спостереження». Інші пункти цього списку включають бездротовий зв’язок 5G, квантово-стійку криптографію та кібербезпеку.
Використання сучасних технологій не лише відкриває нові можливості, а й створює значні нові ризики. Пентагон ретельно вивчає використання технології штучного інтелекту та потенціал масштабу, швидкості та інтерактивних можливостей цих моделей для підвищення ефективності, одночасно визначаючи належні заходи захисту та пом’якшуючи низку пов’язаних ризиків.
Протягом останніх років міністерство оборони США розробляло щонайменше 685 проєктів штучного інтелекту, включаючи кілька пов’язаних із основними системами озброєння. Breaking Defense пише, що Пентагон запросив 1,8 мільярда доларів на штучний інтелект у своєму бюджетному запиті на 2024 фінансовий рік.
@armyinformcomua
Агентку так званої «жіночої групи» фсб, яка шпигувала в інтересах країни-агресора на Покровському напрямку, засудили до 15 років позбавленням волі з конфіскацією майна.
Президент Володимир Зеленський після зустрічі з Президентом Франції Емманюелем Макроном повідомив про обговорення можливості розширити український повітряний флот додатковими літаками «Міраж», а також налагодити співвиробництво дронів-перехоплювачів.
На Херсонщині завдяки злагодженій роботі операторів БПЛА 40-ї бригади та артилерії суміжних підрозділів було знищено групу росіян разом із технікою.
На Донеччині бійці 122-го окремого батальйону 113-ї бригади ТрО знищили ворожу артилерію та склади з боєприпасами.
Виступаючи на NATO Public Forum у Гаазі, Міністр оборони Рустем Умєров наголосив, що сильна Україна є основою тривалого миру в Європі, та окреслив три ключові пріоритети для перемоги: ППО, розбудова ОПК та дієві гарантії безпеки.
Бійці полку «К-2» оприлюднили відео «дуелі» російського піхотинця з українським дроном-бомбером, яке доводить, що ані хаотична стрільба, ані спроба сховатися не рятують окупантів від ураження.
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…